słowa kluczowe: UE, Unia Europejska, finanse, fundusze, fundusze unijne, gospodarka, pomoc unijna.
Linki, cytaty, nowiny2016.09.05 07:51 21:59

Tak nas dobijają fundusze unijne

(poleca )

Ksawery Jankowski

 
Patrząc na kwestię z perspektywy całej gospodarki, stwierdzić należy jednoznacznie, że „europejskie fundusze” bez względu na ich nazwę, formę przyznania czy cel, są instrumentem ekonomicznym osłabiającym gospodarczo ich „beneficjentów”, w tym Polskę.
 
Skala niezrozumienia tego zjawiska jest dziś tak olbrzymia, że aż przygnębiająca. Nie sposób wymazać z pamięci tryumfalnego oblicza byłego premiera Tuska komunikującego społeczeństwu, że w nowej „budżetowej perspektywie” przyznanych Polsce zostanie jeszcze więcej niż poprzednio, bo aż sto miliardów euro z puli europejskich „środków”. Tymczasem jedyną reakcją ówczesnej opozycji (w tym PiS) na ów europejski „tryumf” był pomruk, że można było przecież wynegocjować dwieście… Przykro było patrzeć, jak polskie elity targują się o cenę kolejnego kawałka konopnego sznura, jaki właśnie sprzedany został europejskim bolszewikom.


Całość: +www.pch24.pl

[Od siebie dodam, że mowa jest tylko o pieniądzach, a przecież przede wszystkim oddajemy Unii decyzje, oraz wystawiamy się na znacznie subtelniejsze wpływanie na gospodarkę i rozwój, niż tylko wynikające z narzędzia finansowego. Oraz na dyktat polityczny i ideologiczny. MT] 

1989 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑