słowa kluczowe: Kanada, Linda Gibbons, Mary Wagner, aborcja, ambasada Kanady, dzieci, holocaust nienarodzonych, kliniki aborcyjne, nienarodzone, pro life, pro-life, prolife, przerywanie ciąży, więzienie, życie.
Polska2015.04.16 14:50 18:04

Więźniowie sumienia w demokracjach XXI wieku

 
 
Dzisiejsza pikieta solidarności z kanadyjskimi aktywistkami pro-life, Mary Wagner i Lindą Gibbons, zgromadziła pod Ambasadą Kanady w Warszawie ponad pół setki osób.
 
Jak na środek tygodnia i roboczego dnia, ilość pokaźna. Szczególnie, że blisko połowa z pikietujących to byli ludzie młodzi.

Z obecnych osób publicznych wymienić należy pp. Mariusza Dzierżawskiego (Fundacja Pro Life), Jacka Kotulę (skazanego niedawno przez polski sąd za działalność pro-life) i… Grzegorza Brauna, który przybył chwilę przed rozpoczęciem pikiety i z niezwykłą bezpośredniością, podając rękę i zamieniając z każdym kilka słów, witał się z uczestnikami. Podszedł także do stojącego skromnie z boku autora niniejszej relacji, któremu lepiej by było całkiem zapomnieć języka w gębie, niż silić się na elokwencję i w efekcie przekręcić nazwisko p. Wagner (na bodaj „White”)… Ale trzeba przyznać, że p. Braun wykazał się taktem i robiąc dobrą minę do złej gry, po prostu mimochodem przypomniał tytuł swojego niedawno nakręconego filmu („Nie o Mary Wagner”).

Po rozdaniu banerów, rozwinięciu transparentów i oficjalnym rozpoczęciu pikiety, wymienieni wyżej panowie wygłosili krótkie przemówienia. Podkreślono, że współcześnie za fasadą demokracji pleni się coraz bezwzględniejszy totalitaryzm. Kwestie zabijania nienarodzonych sprowadzane są do kategorii li tylko działalności gospodarczej (utrudnianie jej prowadzenia zarzucane jest p. Wagner). Wykazano analogie przemysłu aborcyjnego z ludobójstwem, prowadzonym przez antyludzkie reżimy w połowie ubiegłego stulecia.

Po przemówieniach odmawiano różaniec.

Pogoda dopisała. Wiosenne słońce i okwiecone gałęzie znajdującego się po drugiej stronie ulicy Parku Ujazdowskiego były godną oprawą opowiadającej się za życiem pikiety.


Zob. więcej informacji o filmie: +www.ahaaa.pl 

2513 odsłon średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Więźniowie sumienia w demokracjach XXI wieku 
Marek Stefan Szmidt, 2015.04.16 o 15:10
5 pkt za Obronę Życia
Brawo!!!
:.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Więźniowie sumienia w demokracjach XXI wieku 
Piotr Świtecki, 2015.04.16 o 17:46
Dziś tu konretnie to żadna obrona - ot, wiosenny spacerek :-)
Jeszcze cytat z p. Brauna, gdy mówił o tych Paniach, przetrzymywanych w aresztach w Kanadzie - by nie traktować tego lekko, jako pro-lajferskiego stylu życia: więzienie to miejscie, gdzie nigdy nie jest dobrze; do więzienia się nie można przyzwyczaić.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑