słowa kluczowe: Rosja, Rzeź Wołyńska, Ukraina, Wołyń, rzeź wołyńska, terroryzm.
Linki, cytaty, nowiny2015.01.13 19:57

Terroryzm za naszą wschodnią granicą jest gorszy od dżihadu

(poleca )
 
Kiedy pytałam Ukraińców, dlaczego tak mordowali ludzi niewinnych i czy gdyby tamte czasy wróciły, robiliby to samo, odpowiedzieli, że robiliby dokładnie to samo, bo oni to robią dla Ukrainy.
 
Wtedy zadrżałam. To był człowiek z wyższym wykształceniem, nawet z tytułem powyżej doktora i on to do mnie powiedział - z dr Lucyną Kulińską, politologiem, specjalistą w sprawach polsko-ukraińskich rozmawia Anna Wiejak.

Podczas happeningu w kijowskim lokalu Bar Hot, gdzie wręczono prześmiewcze nagrody "Watnika Roku", jednym z serwowanych dań było mięsne danie nazwane "rzeź wołyńska", na deser natomiast podano tort w kształcie dziecka leżącego na rosyjskiej fladze.

- To jest po prostu stan umysłu, który w Polsce został zupełnie zignorowany, narastanie tych najbardziej nieludzkich postaw. Kiedy w te wakacje wróciłam do Polski, panowała w niej psychoza i pełne poparcie dla działań nawet tych najbardziej ludobójczych oddziałów, jak Ajdar, dopuszczających się zbrodni na ludności cywilnej. We Francji, gdzie byłam, wszyscy o tym wiedzieli, natomiast w Polsce się w ogóle o tym nie mówiło. W tej chwili mamy ukoronowanie błędów polityki polskiej względem strony ukraińskiej.


Ciąg dalszy: +prawy.pl 

1761 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑