słowa kluczowe: 2014, Marian Kowalski, RN, Ruch Narodowy, kandydat na prezydenta, prezydent, wybory, wybory prezydenckie.
Linki, cytaty, nowiny2014.12.17 11:19

Marian Kowalski na prezydenta!

(poleca )
 
Dzisiaj Ruch Narodowy ogłasza oficjalnie swojego kandydata na prezydenta.
 
Jak dowiedziała się "Polska Niepodległa" będzie nim wiceprezes Ruchu Narodowego Marian Kowalski.

Marian Kowalski ma 50 lat, urodził się 15 sierpnia 1964 roku w Lublinie. Pochodzi z rodziny o korzeniach chłopskich. Jego dziadek, Stanisław Misztal, jako 16-letni ochotnik walczył w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku, a później współtworzył spółdzielczość wiejską na Lubelszczyźnie. Ojciec był uczestnikiem kampanii wrześniowej, za którą został odznaczony, później zaś walczył w Batalionach Chłopskich. Po wkroczeniu Sowietów został aresztowany przez UB. Od 1956 roku rodzice Mariana Kowalskiego, mimo trudności okresu PRL, prowadzili prywatny sklep.

Marian Kowalski wychował się w Lublinie. Chodził do znanego Liceum im. Stanisława Staszica, w którym jego wychowawczynią była Izabela Sierakowska, późniejsza posłanka SLD. Gdy był w III klasie związał się z kręgami kontrkulturowymi i został usunięty ze szkoły. Podjął wtedy pracę w sklepie rodziców, którego prowadzenie w wieku 19 lat musiał przejąć z powodu choroby i śmierci ojca. Utrzymywał się z prowadzenia sklepu do 2002 roku. Od 16. roku życia uprawia kulturystykę i trójbój siłowy. Przez ostatnie dziesięć lat pracował jako instruktor sportowy, trener personalny i przy ochronie imprez.

W 1992 roku, po obaleniu rządu premiera Olszewskiego, dołączył do antykomunistycznego Ruchu Trzeciej Rzeczpospolitej i objął szefostwo regionu lubelskiego. W roku 1993 wstąpił do Unii Polityki Realnej, w której działał przez kilkanaście lat. W połowie lat dziewięćdziesiątych założył Komitet Obrony Kupców i Rzemieślników, który wywalczył obniżkę opłat miejskich dla małych firm. W latach 2004-07 był ławnikiem sądu rejonowego w Lublinie.

Po 10 kwietnia 2010 roku współorganizował lubelskie obchody upamiętniające katastrofę smoleńską. W tym samym roku związał się z Obozem Narodowo-Radykalnym i został jego rzecznikiem prasowym. W 2012 roku prowadził wielotysięczny lubelski Marsz w obronie Telewizji Trwam.

Współorganizował Marsze Niepodległości. Dzięki charyzmatycznej roli, jaką odegrał 11 listopada 2012 roku podczas ataku policji na ul. Marszałkowskiej, był nazywany „człowiekiem, który uratował Marsz”. Od stycznia 2013 roku współtworzył Radę Decyzyjną Ruchu Narodowego. W latach 2006 i 2014 kandydował na prezydenta Lublina.

Marian Kowalski jest wiceprezesem nowopowstałej partii Ruch Narodowy. Jest żonaty i mieszka w bloku na lubelskim Czechowie. Jest chętnie słuchanym mówcą, który wypracował swój własny, oryginalny styl. Zabierał głos podczas dziesiątek konferencji i manifestacji, na których gościł w całym kraju. W maju wydał drukiem zbiór swoich felietonów z lat 2005-13 pt. „Okiem narodowca”.

Źródło: +polskaniepodlegla.pl 

2764 odsłony  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Marian Kowalski na prezydenta! 
Marek Stefan Szmidt, 2014.12.17 o 11:30
Konserwatysta skrzyżował kiedyś wzrok z tym Panem i doznał uczucia pustki intelektualnej.
Natomiast życiorys jest właściwy, a pochodzenie włościańskie pewną gwarancją gospodarności.
Na pewno dużo lepszy kandydat od niespełnionych historyków, nie znających nawet własnych korzeni rodowych i lepszy od lewych magistrów, bolków i jaruzeli.
Nie oceniam, z powodu mieszanych uczuć, wywołanych wrażeniem zawziętości przy osobistym spotkaniu.
pozdrawiam
zwróstrowany
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marian Kowalski na prezydenta! 
Piotr Świtecki, 2014.12.18 o 00:02
O, proszę! Jak będzie okazja, to poproszę Konserwatystę, żeby coś więcej o tym spotkaniu powiedział.
Dla mnie kandydatura p. Kowalskiego to raczej powód do zastanowienia się, dlaczego Ruch Narodowy właśnie jego wystawił. Oceniam to pozytywnie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marian Kowalski na prezydenta! 
Marek Stefan Szmidt, 2014.12.18 o 00:29
Herbatka czeka
:-) Pozdrawiam serdecznie MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marian Kowalski na prezydenta!   
Cichosza, 2014.12.25 o 22:27
A zagłosuje Pan nań?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marian Kowalski na prezydenta! 
Piotr Świtecki, 2014.12.25 o 22:29
A kto będzie kontrkandydatem?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marian Kowalski na prezydenta!   
Cichosza, 2014.12.25 o 23:16
Relatywizm... ;)p
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑