słowa kluczowe: Izrael, Jerozolima, Palestyńczycy, atak terrorystyczny, synagoga, terroryzm, Żydzi, żydzi.
Linki, cytaty, nowiny2014.11.18 16:13 16:34

Atak terrorystyczny: cztery osoby zabite w jerozolimskiej synagodze

(poleca )
 
Obaj napastnicy, którzy dostali się do synagogi z nożami, toporami i bronią palną, zostali zabici na miejscu przez policję.
 
Osiem osób zostało rannych. Wszystkie ofiary mają (także) brytyjskie lub amerykańskie obywatelstwo.

W pobliżu synagogi zebrało się kilku prawicowych protestantów, skandujących "Śmierć Arabom!" i "Zemsta!"
W transmitowanym przez media oświadczeniu burmistrz Jerozolimy Nir Bakat nawoływał Izraelczyków, by nie brali prawa we własne ręce.

Oficer policji, który brał udział w strzelaninie, opowiada: "Zauważyłem ranionego z broni policjanta i biegnących ku nam dwóch terrorystów z zakrwawionymi nożami kuchennymi i bronią palną. Strzelałem do nich, póki nie zostali unieszkodliwieni, a następnie z innymi policjantami wszedłem do środka, by zabezpieczyć wnętrze jesziwy."

Przewodniczący ZAKA [coś w rodzaju ochotniczej służby ratunkowej - MT] Yehuda Meshi Zahav powiedział: "Widziałem znacznie gorsze katastrofy, z większą liczbą ofiar, ale owinięci tefilin, brodaci i pejsaci żydzi w kałużach krwi - takiego widoku nie pamiętam. [...] Takie rzeczy zdarzały się tylko podczas Hokolokaustu".

FBI zapowiedziało wszczęcie dochodzenia, ponieważ trzech z czterech zabitych było Amerykanami.

Premier Izraela Benjamin Netanyahu oświadczył, że zamach jest skutkiem nieodpowiedzialnie ignorowanego przez społeczność międzynarodową podżegania ze strony Hamasu i prezydenta Palestyny, Mahmouda Abbasa.

Abbas potępił atak. Pochwalił go natomiast Hamas, określając "jakościowym rozwojem w konfrontacjach z izraelską okupacją".


Całość (po ang.): +www.haaretz.com

[Czyli wzięli noże i topory, przewidując, że skończy im się amunicja, a jak im się skończyła, to biegli w stronę policjantów, by ich zadźgać... Czemu nie odrzucili nieprzydatnej już wtedy broni? MT] 

2474 odsłony średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Atak terrorystyczny: cztery osoby zabite w jerozolimskiej synagodze 
Marek Stefan Szmidt, 2014.11.18 o 20:56
Szanowny Panie Piotrze,
przyznałem 5 punktów nie za "krwawość" informacji, lecz ukazanie do czego prowadzi brak dialogu pomiędzy grupami etnicznymi, zamieszkującymi wspólne państwo.

Naród Wybrany świeci (krwawym) przykładem, do czego prowadzi brak tolerancji, łamanie podstawowego prawa, jakim jest Prawo własności ziemi i podżeganie do waśni etnicznych.

Niechże ten, tragiczny przykład, oświeci skłócone zrzeszenia, zamieszkujące - i rozdrapujące na zasadzie "tylko dla swoich" - ten skrawek Rzeczypospolitej, który jeszcze nazywa się Polską.

A co do pytania w nawiasie, to polecam Panu historię Starca z Gór +www.britannica.com i zwracam uwagę na zioło, które aplikował swoim Asasynom (+tradycja.wikia.com a którego zwyczaj zjadania utrzymuje się w odłamie plemienia semickiego, zwanym Arabami.

pozdrawiam Pana historycznie
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Atak terrorystyczny: cztery osoby zabite w jerozolimskiej synagodze 
Piotr Świtecki, 2014.11.18 o 21:13
Szanowny Panie Marku, wrzuciłem powyższą informację, bo choć trafiłem na nią przypadkowo, była dla mnie ciekawa. Nie tylko z powodu, który wyłuszczyłem w pytaniu pod wpisem.

Przede wszystkim na jej tle widać, że żyjemy w warunkach nader cieplarnianych.
Inna sprawa, że dostęp do broni jest u nas utrudniony.
Ale czy ktokolwiek pochwaliłby w naszym kręgu kulturowym zabijanie?

Dalej: ten artykuł w Haaretz to relacja jednej strony, nie sprawdziłem, czy i co mówił Hamas. Z kolei relacje historycznie, skoro współczesne manipulowanie informacją tak bardzo rzeczywistość zniekształca, a w przypadku historii mamy nie tylko odległość czasową i zniekształcenia związane z torem przekazu, ale i fakt, że "historię piszą zwycięzcy"...

O Starcu z Gór oczywiście słyszałem. Cóż, co naród, to tradycja ;-)

Dziękuję za reakcję, kłaniam się!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Atak terrorystyczny: cztery osoby zabite w jerozolimskiej synagodze 
Marek Stefan Szmidt, 2014.11.18 o 21:37
Szanowny Panie Piotrze,
rozpocznę od Pańskiego zapytania:
"Ale czy ktokolwiek pochwaliłby w naszym kręgu kulturowym zabijanie?" - jest ono dość naiwne - przepraszam za niedelikatność - w sytuacji gdy żyją jeszcze i są aktywni "politycy agrarni" (kto kogo pierwszy do ziemi zakopie) oraz pomioty moczarowskie.

Poza tym nie byłbym pewien, czy pewnym poklaskiem nie cieszyłaby się idea palenia na stosie np. masonów...

Nie jest też do końca jasne, co Najprawdziwsi z Najprawdziwszych zamierzają uczynić z ich wrogiem etnicznym, zwłaszcza iż indukcja historyczna uczy, że trudno jest wypędzić takie rzesze, a dotyczy to - współczesnie - co siódmegokomacośtam Polaka.

Co do broni, to posiada ją każdy bandyta (w mundurze, czy bez) a pozbawieni są jej jedynie Ojcowie Rodzin i spokoni Obywatele, których dzięki temu można bezpiecznie grabić i mordować, a Córki gwałcić, lub sprzedawać "na winkiel".

Zgadzam się co do "warunków cieplarnianych", lecz zwracam Pana uwagę na prawo Murphy'ego, więc wszystko jeszcze przed Nami... a zwłaszcza wiele pracy, aby nie dopuścic do stosunków opisywanych przez Haaretz.

pozdrawiam Pana niepaląco
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Atak terrorystyczny: cztery osoby zabite w jerozolimskiej synagodze 
Piotr Świtecki, 2014.11.18 o 21:55
Szanowny Panie Marku, niniejsze strony są z założenia właściwym miejscem do zadawania tzw. "głupich pytań", co dopiero "pytań naiwnych"! :-) Ja na przykład, gdyby nie zadawanie naiwnych pytań, nie dowiedziałbym się, że mi "hasbara" płaci "szekle". A tak, pozostaje mi jedynie ustalić numer konta ;-)

Wracając do kwestii "polityki agrarnej": uprawiać ją - to jedno, ale czy byłaby nośna, znalazła uznanie poza "najprawdziwszymi z prawdziwych"? Wątpię. Nawet jeśli tego rodzaju resentymenty funkcjonują, istnieje nieporównanie większa do nich przeciwwaga w nauce Kościoła. (Tu ukłon w stronę naszej koleżanki Esperance, która przytomnie kiedyś zauważyła, że osoby "tropiące Żyda" są zwykle na bakier z Kościołem.)

Kłaniam się!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Atak terrorystyczny: cztery osoby zabite w jerozolimskiej synagodze 
Marek Stefan Szmidt, 2014.11.19 o 12:59
Szanowny Panie Piotrze,
Konserwatysta uwielbia zadawanie Jemu "głupich pytań", przy których może - trochę - pozadzierać nochala, wskazującego obfitością na brak opłat klimatycznych :-)

Natomiast indukcja historyczna pokazuje, np. na przykładzie mordów dokonanych przez chłopstwo (o poczuciu tutejszych) na Powstańcach (uważających się za Naród Polski), tak więc nawet ślepa wiara mas nieoświeconych w Naukę Koscioła nie stanowiła nigdy bariery moralnej przed zdziczeniem.

Podzielam za to zdanie Pani Esperance, iż żydożercy to zwykle ateiści i komuniści = moczarowcy, lub byli "lewacy, którzy się nawrócili na prawicowość".

Co do problemu z numerem konta, to chętnie podam własne..., ale w Euro! :-)

pozdrawiam Pana serdecznie
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑