słowa kluczowe: 2014, Kowalski, RN, Ruch Narodowy, Warszawa, Wielka Polska, Winnicki, Zawisza, konwencja Ruchu Narodowego, konwent Ruchu Narodowego, wybory samorządowe.
Polska2014.11.10 22:40 11.11 13:10

Małe ojczyzny, długi marsz, Wielka Polska

 
 
Notatka z dzisiejszej Ogólnopolskiej Konwencji Samorządowej Ruchu Narodowego.
 
Konwencja odbywała się na dzień przed Świętem Niepodległości, na finiszu kampanii wyborów samorządowych. Widać zmęczenie. Mimo to na sali około 200 osób. Głównie młodych, ale nie tylko. Podobnie wśród zabierających głos: sensowny odsetek osób starszych, wspierających Ruch nie tylko ideowo, ale również swoim doświadczeniem polityczym i z działalności samorządowej.

Konwencja widać, że organizowana własnym sumptem. Jest dość surowo, ale za to czuło się ten współcześnie nieczęsto spotykany, niepodrabialny smak autentyzmu. Niemniej Panowie w większości w garniturach, a co do Pań, przeważały "małe czarne" z koronkowymi aplikacjami, i - proszę Państwa - jakaż to elegancja i klasa w porównaniu z krzykliwym zazwyczaj, ordynarnym sztafarzem lewactwa!

Wracając do meritum, zainteresowani będą się mogli zapoznać z przemówieniami (były obecne zarówno media publiczne, jak i "własne"), poniżej zatem tylko parę wybranych myśli.

Z młodych kandydatów kilku uzasadniało, dlaczego kandydują (widać, że ostry podział zdań w obrębie Ruchu Narodowego, rozstrzygnięty wewnętrznym referendum, na temat wejścia - lub nie - już w tym roku w wyborcze szranki wciąż odbija się czkawką).

Już start w wyborach jest sukcesem - na razie organizacyjnym - oraz okazją dotarcia do Polaków przez zobowiązane do prezentowania kandydatów media publiczne. Natomiast realistycznie trzeba się nastawić na wypełniony mrówczą pracą "długi marsz".

Gość z Węgier, poseł Jobbiku Adam Mirkoczki w przerywanym spontanicznym aplauzem przemówieniu zapewnił o wspieraniu Ruchu i opowiedział, że kilka lat temu sprawy, o których mówili węgierscy narodowcy były zbywane machnięciem ręki, a oni sami traktowani lekceważącymi uśmiechami. W tym roku w wyborach zamorządowych osiągnęli drugie miejsce. Węgrzy liczą na Polaków. Oba kraje muszą być niezależne i od Wschodu, i od Zachodu, zapewnić sobie suwerenność. Ruch Narodowy jest sumieniem, a będzie przyszłością Polski. Trzeba otwierać ludziom oczy na prawdę o Unii Europejskiej, na niepotrzebne wydatki i na zagrożenia. Komuniści są przeszłością, teraźniejszość kreują liberałowie, ale przyszłość należy do ruchów narodowych.

Wieńczysław Nowacki (SL "Ojcowizna"): Konstytucja Polskiej Wsi. Demografia, wolność, wiara, rodzina. Mamy rządy zdrady narodowej. "Nie" dla własności polskiej ziemi przez obcokrajowców.

Robert Winnicki (kandydat na prezydenta Wrocławia): idea narodowa jest w każdym narodzie czymś specyficznym. Otoczenie nas kształtuje - architektura, gospodarka. Regionalizm jest uzupełnieniem tożsamości narodowej. Polski handel w polskich rękach, preferencje - tak, ale dla polskich przedsiębiorców. Lustracja personalna i programowa edukacji i kultury. Zero finansów na dewiacje. Militaryzacja narodu: każdy zdrowy, pełnoletni Polak po przeszkoleniu wojskowym. Historia się nie skończyła - narodowcy od dawna mówili o tym, co teraz widzimy za wschodnią granicą. To wszystko jest też elementem wojny kulturowej. Dekomunizacja przestrzeni - ulice, szkoły, pomniki. Rozumny patriotyzm i nie "patriotyzm selektywny". Auschwitz, Katyń, Wołyń. Nie ma patriotyzmu bez pamięci o Kresach. Tymczasem "patriotyczne" media robią Polakom wodę z mózgu. Budować struktury pionowe, formalne RN, z legitymacjami, i struktury poziome, korzystać z kompetencji członków oraz "przepracowywać informacyjnie" (formować) szeregi. W przyszłym roku będą wydawane "Zeszyty programowe". Czołem Wielkiej Polsce!

Krzysztof Bosak: Ruch Narodowy nie jest środowiskiem wsobnym, zamykającym się - przeciwnie. To koalicja ideowa, choć współpraca z niektórymi środowiskami katolickimi nie układa się najlepiej.

Mariusz Dzierżawski (kandydat na prezydenta Warszawy, obrońca nienarodzonych, na zdjęciu): toczy się wojna cywilizacji życia i śmierci. Demografia: istnieje projekt likwidacji Polski. Zakłamane media, sprzedajni politycy. Ale to jest wojna o umysły, dlatego możemy w niej odnieść zwycięstwo. Na przykład kampanie o życie nienarodzonych przyniosły w ciągu ostatnich lat zmianę świadomości społecznej. Nie udało się jej jednak przełożyć na zmiany ustawowe. Największa partia opozycyjna (PiS) jest bierna w podejmowaniu wyzwań moralnych. Nie ma samorządów apolitycznych, czego dowodem sprawa prof. Chazana.

Dorota Smosarska (sekcja kobieca ONR; mama kilkuletniego Olafa, który otworzył Konwencję krótkim występem artystycznym): budowanie alternatywy dla feminizmu. Szczególne powołania kobiet to m.in. organiczna praca dla narodu w ramach rodziny oraz troska o człowieka w wymiarze społecznym. Rodzina jako nierozerwalny związem mężczyzny, kobiety i ich dzieci. Wsparcie rodziny w obrębie zainteresowań państwa i samorządu.

Bartosz Jóźwiak (prezes UPR): straszący w mediach pan pod muchą to gospodarcza anarchia, nie liberalizm, a anarchia przeradza się w tyranię. Wolny rynek nie jest dogmatyzmem, ale rozwinięciem i realizacją wartości konserwatywnych. Polska nie wymusi wolnego rynku na Unii, ale może mieć go u siebie. Równe szanse dla polskich przedsiębiorców, urzędnicze decyzje ograniczyć do minimum. Podatek obrotowy.

Marian Kowalski (kandydat na prezydenta Lublina): to, co się dzieje, to efekt polityki aplikowanej Polsce od X lat. [Odsyłam do nagrań, pana Kowalskiego szczególnie warto słyszeć i widzieć. MT].

Na zakończenie głos zabrał prezes Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości" Witold Tumanowicz, składając podziękowania aktywistom i darczyńcom oraz zapraszając na jutrzejszy Marsz. Podkreślił także, że przez cały rok trwa w patriotycznych organizacjach praca, której media nie zauważają.

Konwencję zakończyło odśpiewanie hymnu Polski.

Jutro Marsz. Pan Zawisza ujął to tak: "11 listopada świętujemy z przytupem. Nie boimy się ognistego i głośnego świętowania." 

2802 odsłony średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Małe ojczyzny, długi marsz, Wielka Polska   
esperance, 2014.11.17 o 23:19
Oho! Pan Bosak metodą małych kroczków daje pierwszy sygnał - przewiduję, że niebawem możemy spodziewać się odważniejszej krytki Kościoła.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Małe ojczyzny, długi marsz, Wielka Polska 
Piotr Świtecki, 2014.11.20 o 20:10
Nagranie z Konwencji: +new.livestream.com Dla mnie ciekawe było przemówienie p. Jóźwiaka, dystansującego się od K*rwina (od ok.2 godz. 48 min.)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑