słowa kluczowe: Korwin, PiS, RN, Ruch Narodowy, antykomunizm, antykomuniści, idea, idee, ideologia, komuna, manipulacje, młodzi, precz z komuną.
Linki, cytaty, nowiny2014.10.23 08:36

Precz z komuną - masowa halucynacja

(poleca )
 
[Zaskakujący artykuł, jaki pojawił się na narodowcy.net Tzn. zaskakujące jest to, że się pojawił w tym właśnie serwisie, bo omawiana kwestia była podnoszona choćby na naszych łamach... MT]
 
„Precz z komuną!” już nie działa. A nawet więcej psuje. Antykomunistyczne hasła paradoksalnie stały się orężem w ustach środowisk, które nie maja nic wspólnego z dobrem Narodu.

[...]

Pojawili się, a raczej zrestartowali młodzi narodowcy. I zaczęli uderzać w antykomunistyczne tony. Jaruzel, Norymberga, lustracja, wymieniać można jeszcze długo. Efekt? Zamiast wychowania ideowego zasponsorowanego młodym, którzy mieli być nowym kołem napędowym nacjonalizmu, mamy owszem wkurzonych, często i anty-systemowo nastawionych... antykomunistów na modłę pisowską, którzy uważają, ze Polska stała się ofiara spisku wszystkich wokół, a najgorzej, że dalej rządzą nami komuniści. Komunistą jest liberał Tusk, komunistą jest pederasta i libertyn Biedroń, komunista w końcu nazywa się ultraliberała Palikota. Czyste szaleństwo! Najgorszym z tego wszystkiego jest to, ze ten „nacjoleming” nie potrafiłby zapewne za wiele o samym marksizmie-leninizmie powiedzieć. Za to Ruch Narodowy stworzył sobie możliwych przyszłych oponentów i wyborców PiSu. W sytuacji, w której ta inicjatywa wyhamuje (a to już widać) ta cała nieukształtowana ideowo masa, której ktoś kazał wierzyć w walkę z wiatrakami i zaraził modą na patriotyzm, tylko na pewno nie ten promowany w kregach „kumatych” czyli endeckich (co zresztą tutaj obrazuje nam rozdwojenie jaźni obozu narodowego), zwyczajnie pójdzie i zagłosuje na Jarosława Kaczyńskiego.

[...]

Korwin jest atrakcyjniejszy bo a) wygrywa b) jest radykalny c)wali durno-śmieszne bon-moty. I tak następuje pomieszanie pojęć, gdzie nacjonalizm jest kojarzony z fantasmagoriami ko-liberalnymi.

[...]

To nie lata 20-30 gdzie chłopaki z ONR strzelali/cieli/okładali kijami się z PPSowcami lub komunistami na ulicach. Wreszcie nie lata powojenne i polowania na partyzantów, ani też gospodarka centralnie sterowana i kolejki po „ostatnia parówkę” Teraz kolejki są, ale w bankach po kredyt lub prośby o przesuniecie terminu spłaty. Do kas w wielkich supermarketach gdzie ludzie pracują na śmieciówkach często na darmowych nadgodzinach. W pośredniaku, gdzie kierowani są albo na parszywy zarobek albo do domu. W szpitalach i przychodniach. Przykłady dalej można mnożyć.

Najzwyczajniej w świecie musimy dojść do tego, że „komuna” się skończyła, walka z nią jest urojeniem i to masowym. Kłamstwem, które nie niesie za sobą wcale nowego elektoratu, tylko tłumy otumanionych, ale szczerych patriotów, na swój sposób chcących zrobić tu coś dobrego. Ale ukierunkowuje się ich na walkę z wiatrakami. Co jeżeli w końcu zauważą blef? I powiedzą: SPRAWDZAM?
 

Całość: +www.narodowcy.net 

2391 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Precz z komuną - masowa halucynacja 
Paweł Tonderski, 2014.10.30 o 19:15
Niestety, ale na "Narodowcach.net" piszą różni ludzie, często wpatrzeni w liberalizm i w korwinizm. Piszą też ludzie wywodzący się z rodzin komunistycznych, którzy "przejrzeli" na oczy. Może powodem pojawiania się na łamach "Narodowców" tego artykułu jest ten problem?


ps

Wniosek z tego artykułu jest taki. Wystarczy przyczepić do siebie etykietkę wolnościowca, demokraty czy ultraliberalisty, żeby przez młodych narodowców lub redaktorów piszących na łamach "narodowców" nie zasługiwać na miano komunisty?

Chociaż rodowód danego człowieka, na przykład Palikota wywodzi się w prostej linii z komunizmu w Polsce oraz z rodziny zasłużonej dla wprowadzania w Polsce komunizmu a potem socjalizmu z ludzką twarzą.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Precz z komuną - masowa halucynacja 
Piotr Świtecki, 2014.10.30 o 19:23
Dlaczego "niestety"? Przecież my jeszcze pamiętamy, co to "komuna" - i nie z "komuną" trzeba walczyć, ale jeśli już, to z wielokrotnie przepoczwarzoną post-post-komuną.
Najważniejsze jest o co się walczy/zabiega, ku czemu dąży.
Dlatego nawoływania "raz sierpem, raz młotem" wyglądają mi na mętny dym tym bardziej, że dla kogoś, kto pamięta PRL krzyczane współcześnie są dysonansem śmiesznym.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑