słowa kluczowe: Prawidzwi Polacy, polacy.eu.org, polskość, prawdziwki.
Informacje redakcyjne2014.10.20 09:04 12:57

"Prawdziwi" Polacy.eu.org?

 
 
"Ryjesz przeciwko nam - wynocha."
Oto, w co się zmienia nasza wirtualna Rzeczpospolita.
 
Przypominam za +polacy.eu.org przyczynę powstania i naczelne zasady korzystania z tych tych stron.

  - swoboda wypowiedzi;
  - różnorodność punktów widzenia;
  - otwartość i kultura dyskusji;
  - dostęp do informacji.

Owa swoboda to nie żadne bezwzględne dobro ani cel, ale środek, jaki założyliśmy stosować.

To centralna idea portalu, i nie podlega głosowaniom.

Chciałbym na to zwrócić uwagę szczególnie niektórych z Państwa. Może warto, by odświeżyli sobie pamięć? Zastanowili się, czy ich gusty i potrzeby nie uległy z czasem zmianie? Może ten serwis internetowy nie jest już miejscem, w którym się czują dobrze. Które chcą współtworzyć, szanując jego zasady.

* * *

Niestety przed brakiem kultury, nieumiejętnością dyskutowania, szkalowaniem, szermowaniem kłamstwami - stuprocentowego zabezpieczenia nie ma. W tych sprawach społeczność portalu musi stanąć, o własnych siłach, na wysokości zadania. 
 
Cytat w nagłówku notki pochodzi z +polacy.eu.org 

2698 odsłon średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: "Prawdziwi" Polacy.eu.org? 
GPS, 2014.10.20 o 11:26
Niestety o kulturę dyskusji na tym portalu bardzo trudno. Większość komentarzy to są przysrywanki ad personam. A jedyny, który tu potrafił kulturalnie dyskutować został wyrzucony. Tu nie ma swobody wypowiedzi. To portal ormowców drugiej komuny, którzy tu dominują.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Prawdziwi" Polacy.eu.org? 
Adam39, 2014.10.20 o 11:52
GPSie, przecież to twoje wypowiedzi są mało kulturalne, prowokacyjne, ubliżające portalowi i ludziom tu piszącym.
Gdzie twoje słowo, nie rób chociaż z gęby cholewy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Prawdziwi" Polacy.eu.org? 
Piotr Świtecki, 2014.10.20 o 12:48
Panie Adamie, Pan chyba nie czytał ostanio Zenka? Albo nie zrozumiał?
No, ale u "Prawdziwego" Polaka tak bywa, nie dziwię się. W ogóle mnie coraz mniej dziwią "Prawdziwki".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Prawdziwi" Polacy.eu.org? 
Leszek, 2014.10.20 o 13:16
nie mogę puścić jako notkę, idzie jako komentarz
-----------
Trollowanie to w wielkim skrócie szkodzenie portalowi lub jego użytkownikom poprzez rozwalanie go zaczepkami, prowokowanie kłótni czy wypisywanie bzdur mogących zepsuć mu opinię.
Tak jak niedawno się dowiedziałem, że jestem opiekunem i redaktorem tak teraz się dowiaduję, że ewidentne trollowanie to różnorodność i swoboda wypowiedzi.

Kiedy pojawiłem się na portalu, nie zauważyłem żeby prezentowane były poglądy komunistyczne, nazistowskie czy inne, prezentujące opcję antypolską. W końcu nazwa zobowiązuje. I jak widać było czymś oczywistym, że swoboda i różnorodność nie jest aż tak daleko posunięta żeby ciepło się wyrażać o homoseksualizmie (choć przecież podobno to kilka % Polaków), Dzierżyńskim (Polak) czy Gazecie Wyborczej (matce karmicielce polskiej intligencji).

Tak sobie myślałem. Zostałem tu zaproszony po moich wpisach na Nowym Ekranie i pierwsze co zauważyłem to dyskusje nad koncepcją Cywilizacji Polskiej, coś w rodzaju rekrutacji do jakichś polskich elit. Profil portalu był wyraźnie patriotyczny. I w ramach tej różnorodności było miejsce na katolików, prawosławnego, muzułmanina i arianina, na piłsudczyka, na endeków i moczarowców. W końcu Ci ostatni w PRL optowali jak rozumiem za większą podmiotowością Polski w miejsce pogodzenia się z losem internacjonalizmu a la Grand Orient. To może teraz zapytam, czy nahalne lansowanie od jakiegoś czasu człowieka, który z dumą podkreśla, że należy do międzynarodówki, której działalność, poza 1918 Polsce nie służyła, wpisuje się w logikę tego portalu, który znamy i który zyskał sobie jakąś konkretną identyfikację i zaczął tworzyć konkretne środowisko?

Nie jest problemem dyskusja nad masonerią. Problemem jest jak się ją zamyka. Może warto wiedzieć, że taki czy inny znany Polak był masonem. Może warto by inaczej myślący zauważyli jakieś pozytywy tej międzynarodówki, np. teraz gdy Polska, otoczona paktem niemiecko-rosyjskim rozpaczliwie szuka sojuszników. I oczywiście, zamiast epitetów należałoby rozsądnie wyjaśnić jaką to rolę masoneria pełniła w historii. I oto się nie da. Można przedstawiać powszechnie znane fakty, kiedy to masoneria pchała do beznadziejnych powstań, stała u źródeł nazizmu i komunizmu, można wskazywać na siłę masonerii przed II wojną i jej powiązania z obozem, który doprowadził Polskę do zguby. I co? I adwersarz idzie w zaparte. I tworzy wirtualną rzeczywistość. Jak tu więc dyskutować? Problem nr. 1.

W pewnym momencie zaczęło się tu tworzyć środowisko. Dyskusje o cywilizacji polskiej przycągnęły tu osoby, które chciały z refleksji nad istotą polskości wyprowadzić konkretne praktyczne wnioski. I to nie zginęło nawet gdy nadąsany Krzysztof Wojtas opuścił nas na jakiś czas. Mufti z braku laku zaczął chodzić na seanse Docenta Koseckiego i je referować. Portal prowadził we własnym refleksyjnym tempie dyskusje nad istotnymi dla Polski i Polaków sprawami. Był raz na 2-3 dni jakiś artykuł generujący merytoryczną dyskusję. Ludzie na portal wchodzili raz na czas, w miarę możliwości, zapracowani, udzielający się także gdzie indziej. I oto wchodzi p. MS Szmidt, który pisuje raz lub dwa razy dziennie i zanim skończy się jakaś sensowna dyskusja temat już spada z 1 strony, na której bryluje jawny megaloman, produkujący dość kontrowersyjne teksty. Niech i będą kontrowersyjne, ale po jakimś czasie wchodzący nie poznają strony i nie wiedzą w czym uczestniczą. Częśc odchodzi. Nie ma sensu przelicytowywać MS Szmidta i kolegów liczbą artykułów. Jak jest ich za dużo, dyskusja jest krótka, szczątkowa. To już ping pong a nie formacja. I ostatecznie portal zmienia charakter...

W tym momencie wchodzi Z. Jaszczuk i uaktywniają się jego sympatycy, tacy jak Bydzio. Jak się wydaje, sprowokowany zmianą charakteru portalu, wali z grubej rury. Do tego stopnia grubej, że po jednej ze spinek z nim odechciewa mi się pisać przez ponad pół roku. Jednak obiektywnie przyznać muszę, że ci, którzy przeholowywali, jak Bydzio, są z portalu wywaleni. Wg. mnie Zenon też wtedy przeholował. Taki dyskurs zraża wielu patriotów. Ale uczciwie przyznam, że były tam argumenty i jakaś forma kultury pomimo za daleko, jak dla mnie, posuniętych projekcji jego wyobraźni. I jest to rodzaj patriotyzmu dominujący na portalu od początku, choć przerysowany. Wg. mnie zastosowanie terminu Prawdziwki jest jako tako ironicznie uprawnione. Jeśli Z. Jaszczuk przeholował z informacjami? No cóż, podpisuje się imieniem i nazwiskiem i sam się naraża. Trollowania w jego wykonaniu nie zauważyłem. Nikt też nie zaproponował by go wyrzucuić.

W ostatnich tygodniach dochodzi do pyskówek m. MSS i ZJ. Obaj są złośliwi i zajadli i obu próbuję uświadamiać, że należy szukać elementów łączących i proszę o zaniechanie pyskówek i trzymanie się logicznych argumentów, na co otrzymuję od MSS zapewnienie z uśmieszkiem, że się poprawi. A zamiast tego mamy artykuł o chamach ze wsi z wulgarnym obrazkiem. Sam artykuł mówi m/w tyle, że kultura polska to rzecz wąskich elit a że sam naród (Polacy ...) to banda prymitywnych chamów, która polskości nic nie dała. Każdy Polak, który ma w rodzinie chłopów powinien się poczuć sprowokowany. Na moją polemikę z tekstem otrzymuję odpowiedź, że MSS nawet nie ma zamiaru polemizować. Więc wie, że głupoty wypisuje, ale jednak je pisze i nie usuwa mimo apeli i własnych zapewnień o poprawie. Co to oznacza? Że chodzi mu o prowokowanie i że nie ma zamiaru usokajać nastrojów, które sam współtworzył. Pewnie mu się wydaje, że tu kogoś pokokietuje, tu komuś przykadzi (jak mnie z braćmi polskimi) i nikt go sprzed tego mikrofonu nie przegoni.W tej sytuacji stawiam wniosek by go zbanować. Co innego można zrobić z trollem?

A jeszcze ciekawsze jest to, co się dzieje potem. Naczelny portalu ogłasza głosowanie, w którym biorą udział także ci, którzy potem rozrywają szaty nad rzekomym kneblowaniem ust. Tworzona jest atmosfera zastraszania w jego trakcie, że niby co to ten czy ów nie zrobi jak wynik będzie nie po jego myśli. Wreszcie pojawia się chamski paszkwil, który jest czymś o wiele więcej niż trolowaniem ze strony bloggera, który pojawił się tu i uaktywnił w podobnych okolicach caszowych co MSS. I co? O dziwo nic. Problemu nie ma, są porozumiewawcze uśmieszki i ostra krytyka wyniku głosowania ze strony bloggerów uważających się za inteligentnych, za zaprzeczenie moczarowskiego prostactwa. Próba naprawy atmosfery wokół portalu jest wyśmiewana zaś ordynarne zastraszanie i ad homy – tolerowane. Przypomina mi się książka „Rozkosznisie” Piotra Wierzbickiego, którą dekykuję tym zakłamanym postawom.

Sam głosowałem za zablokowaniem konta MSS. Sam zgłosiłem taką potrzebę a powody były jasne w ostatnim tygodniu i zostały wyartykułowane. Bardzo jestem ciekaw co też teraz zacznie sę tu dziać. Póki co nie widać, mimo takich szumnych deklaracji, żeby jakaś grupa ludzi dążyła tu do zgody i tworzenia środowiska czy propozycji programowej, bo żeby tak się mogło stać potrzebny jest konsensus. Wygląda mi na to, że Polska 21 wieku to coraz bardziej kraj d..powłazów. Jedni są bardziej rosyjscy niż Putin a inni chyba pomylili portale. To nie +www.konfiturysąwloży.pl Polak z Polakiem powinni przynajmniej podejmować próbę porozumienia. A mamy trzymanie się swojej wizji jak pijany płota. Drodzy patrioci międzynarodówek i obcych krajów: na patriotycznych portalach politycznych nie wszystko wolno i nigdy nie chodzi o wolność dla swobody czy różnorodność dla różnorodności. Nie rżnijcie głupa. Chodziło, co oczywiste, o propozycję konstruktywną, a jest destrukcja. A koń jaki jest każdy widzi.

W tej sytuacji proszę o odebranie mi uprawnień oopiekuna i redaktora, a na przyszłość o informację, że mi się takowe daje. Mimo, że mam mało czasu, chciałem tu pisywać. Atmosfera mnie zrażała. Mimo tego co tu się teraz dzieje, właśnie teraz chciałbym aby myślący w kategoriach tworzenia Polacy coś tu nareszcie zbudowali. No ale poczekamy zobaczymy. Bo czasem od walenia głową w mur głowa boli a mur stoi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Prawdziwi" Polacy.eu.org? 
Piotr Świtecki, 2014.10.20 o 14:11
"I oto wchodzi p. MS Szmidt, który pisuje raz lub dwa razy dziennie"

Ile razy zdarzyło się, że p. Szmidt napisał coś więcej niż raz dziennie, co jest przyjętym, ale tylko grzecznościowo, maksimum? Raz w ciągu roku? Dwa razy? Zenonowi się to nigdy nie zdarzyło? Proszę zachować obiektywizm!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Prawdziwi" Polacy.eu.org? 
Leszek, 2014.10.20 o 15:57
Widzę, że Naczelny nie do końca zrozumiał i pije do szczegółów. Można i tak
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Prawdziwi" Polacy.eu.org? 
Piotr Świtecki, 2014.10.20 o 16:27
Proponuję nie nazywać konkretów szczegółami. Chyba, że to właśnie jest "obiektywizm" a la p. Milena. Podobnie jak cała reszta, którą "Mufti nie do końca zrozumiał".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Prawdziwi" Polacy.eu.org? 
Leszek, 2014.10.20 o 17:56
a więc konkrety są takie, że to nie ZJ a MSS próbował nadać portalowi kierunek odwrotny do wcześniejszego włąśnie poprzez produkowanie się jak królik, i o tym był akapit, którego nie zrozumiałeś. Dlaczego nie zrozumiałeś załej reszty nie wiem, za to ja nie wiem czemu to nie ja mam od wczoraj bana ale to ja nie jestem w stanie opublikować notki choć nie ja jeden używam Eksplorera.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Prawdziwi" Polacy.eu.org? 
Piotr Świtecki, 2014.10.20 o 20:02
Kompletne niezrozumienie idei portalu.
Miało to być miejsce dyskusji, nie żadna tuba jakiegokolwiek kierunku. Miał takie zakusy p. Wojtas, teraz Ty do tego wracasz. Było nie, jest nie i będzie nie. To miało i ma być miejsce otwartej dyskusji i prezentowania tego, cokolwiek ktokolwiek uważa za istotne. Jak Ty możesz tego nie rozumieć?
A zrobiła się - jeśli już - to tuba wyznawców wszech-żyda.
Jeśli ktoś mówi źle, to go należy pokonać. Bo "wyp..." nie załatwia sprawy, tylko pudruje wrzód.
Już Ci zwracałem uwagę - a powtarzasz zarzut, jakoby p. Szmidt "produkował się jak królik". Miał się nie produkować, bo Ty nie piszesz?
Leszku, gdzie bezstronność, obiektywizm, otwartość? Gdzie prawda?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Prawdziwi" Polacy.eu.org? 
Hindukusz-Milena, 2014.10.20 o 21:29
Mufti Turbanator,
Oj nieładnie tak odwracać kota ogonem! Ani traktować blogerów jak głuptasków, którym można wcisnąć kit.
Mufti napisał do Leszka: "To miało i ma być miejsce otwartej dyskusji i prezentowania tego, cokolwiek ktokolwiek uważa za istotne. Jak Ty możesz tego nie rozumieć?"
Myślę, że Ty nie rozumiesz lub nie chcesz. To Szmidt nie tolerował innego stanowiska niż własne i uparcie obrażał oponentów. Przerabialiśmy już etykietowanie "moczarowcami","prawdziwkami""agentami moskiewskimi" na Niepoprawnych.Tu tego nie chcemy!
Następny cytat "A zrobiła się - jeśli już - to tuba wyznawców wszech-żyda." - Kto ten temat porusza nich się uderzy w piersi. Dla mnie nie jest to tematyka pierwszoplanowa.
Kolejny cytat :"Jeśli ktoś mówi źle, to go należy pokonać. Bo "wyp..." nie załatwia sprawy, tylko pudruje wrzód."
Jeśli ktoś nie dyskutuje na argumenty tylko atakuje osobę jak było w przypadku Szmidta to nie ma innej drogi jak usunąć gościa z portalu i porównałabym to raczej do przecięcia wrzodu(brrr)niż jego pudrowania. Wiadomo, że wrzód może się zbytnio rozrosnąć i zaatakować cały organizm. Pan Szmidt był niereformowalny,celowo jątrzył, trollował aż przeszarżował.
W ogóle dość już o tym panu. Mam nadzieję, że jutro będą inne ciekawsze tematy do dyskusji.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Prawdziwi" Polacy.eu.org? 
Piotr Świtecki, 2014.10.21 o 08:09
To nie jest dyskusja "o tym panu", tylko o podstawowej zasadzie.
Sposobu odnoszenia się Zenona i paru innych osób z kategorii "Prawdziwych" jak rozumiem Pani zupełnie nie widzi... Gratuluję "obiektywizmu".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Prawdziwi" Polacy.eu.org? 
Hindukusz-Milena, 2014.10.21 o 11:36
Mufti,
Widzę, że mamy problem z tym obiektywizmem. Może ktoś inny to rozstrzygnie? Np. Malawanda lub Hanys. Też są opiekunami.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: "Prawdziwi" Polacy.eu.org? 
Piotr Świtecki, 2014.10.21 o 12:11
Tu nie ma co rozstrzygać, sprawa jest jasna. I nie każdy ma ochotę brać udział w tego rodzaju "imprezach".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑