słowa kluczowe: chrześcijaństwo, imam, islam, koran, nawrócenie, wiara.
Linki, cytaty, nowiny2014.09.19 23:18

Imam nawrócony przez Koran na Chrystusa

(poleca )

Mario Joseph

 
Nie miał łatwo.
 
Źródło: +gosc.pl

 Mario Joseph pochodzi z rodzinie muzułmańskiej rodziny, zamieszkałej w Indiach, w stanie Kerala. Jego matka oparła się sugestiom lekarzy, by zabić go przed narodzeniem z powodu infekcji macicy. Kobieta ofiarowała swe dziecko Bogu. Studiował filozofię i teologię, by przed ukończeniem 18 lat zostać imamem.

Kiedyś został zapytany, kim jest Jezus. Zainspirowało go to do studiów nad chrześcijaństwem. Zauważył, że imię Jezus w Koranie wymieniane częściej niż imię proroka islamu Mahometa, zaś Maria jest jedyną kobietą wymienianą w tej księdze z imienia. Zauważył też, że Jezus uzdrawiał chorych i wskrzeszał zmarłych, a Mahomet tego nie czynił.

Doszedł też do rozumienia Boga jako ojca, a więc czegoś, czego naucza chrześcijaństwo. - Ilekroć myślę, że Stwórca wszechświata jest moim tatą, ogarnia mnie radość, której nie potrafię wyrazić - powiedział Mario Joseph.

Wtedy postanowił przyjąć Jezusa, zostać katolikiem. Wywołało to brutalną reakcję rodziny, która pobiła go do nieprzytomności. Gdy oprzytomniał, był nagi, skrępowany w małym, pokoiku z ranami i ustami wypełnionymi ostrą papryką. Był głodzony, pozbawiony wody, brat zmuszał go do picia własnego moczu. Po 20 dniach takich tortur jego własny ojciec, dusząc go i grożąc nożem, żądał wyrzeczenia się Chrystusa.

- Kiedy zrozumiałem, że nadeszła moja ostatnia chwila, pomyślałem, że Jezus umarł i zmartwychwstał i że jeśli w Niego wierzę, ja także odzyskał życie - opowiada Mario Joseph. Wtedy w przypływie sił odepchnął rękę z nożem i wykrzyknął imię Jezusa. Jego ojciec upadł na własny nóż, ranił się ciężko, piana popłynęła z jego ust. Gdy rodzina wzięła ojca do szpitala, zapomniała zamknąć pokój, w którym mężczyzna był więziony. Dzięki temu uciekł. Przygodnie napotkany taksówkarz okazał się być chrześcijaninem i okazał mu pomoc.

- Tego dnia tak naprawdę zrozumiałem, że mój Jezus żyje - mówi były imam, który przyjął imiona ziemskich rodziców Jezusa.

Od nawrócenia minęło 18 lat, a mimo to wciąż są ludzie, którzy chcą go zabić. Rodzina urządziła nawet jego symboliczny pogrzeb, a na nagrobku, jako datę śmierci wypisała datę jego chrztu. Mario Joseph modli się za nich.

- Jezus wyraźnie powiedział: "Jeśli kto spożywa moje ciało i pije moją krew, nie umrze na wieki" - podkreśla uratowany chrześcijanin. 

3608 odsłon średnio 4 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Imam nawrócony przez Koran na Chrystusa 
Piotr Świtecki, 2014.09.20 o 09:19
1. Najbardziej mnie wzruszył ten fragment o ojcu. Chwalmy Pana! Alleluja! ;-)
2. Nie jest jasne: któremu Bogu "kobieta ofiarowała swe dziecko"?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑