słowa kluczowe: Jamal, gaz.
Polska2014.09.11 09:58 11:13

Rosja zakreca kurek z gazem?

 

Zamknąć Puławskie Azoty

 
Moja ulubiona stacja telewizyjno-internetowa znów biadoli na Ruskich...
 

    Na stronie http://tvn24bis.pl/informacje,187/czy-rosja-nadal-dusi-jamal-kryzysowe-spotkanie-w-pgnig,466791.html podana jest - tonem alarmującym - informacja, iż Rosjanie ograniczają dostawy gazu do Polski i w związku z czym zwołano "posiedzenie kryzysowe w PGNiG".

    Myśl konserwatywna nie jest w stanie pojąć tragizmu, opisywanej w tym wpisie, sytuacji, a Jej zdaniem w pojałtańskim kadłubku Rzeczypospolitej powinny strzelać korki od szampana, gdyż:

    Po "katastrofie" pod Smoleńskiem, w przysłowiowe "dyrdy", podpisano bardzo niekorzystną dla kadłubka "umowę gazową" na dostawę przeogromnych, a niepotrzebnych, ilości gazu, za niebotyczne - w skali europejskiej - pieniądze, tak więc złamanie przez Rosję tej "umowy" stanowi doskonały pretekst do jej wypowiedzenia i ustalenia normalnych kwot dostaw, za normalne pieniądze.

    Po drugie, polski przemysł produkcji nawozów azotowych wpadł w łapska ruskiego biznesmena, więc to jemu właśnie, należy odciąć zaopatrzenie w gaz, a najlepiej zlikwidować wszelkie, napędzające zyski kacapom "Azoty", chroniąc tym polskiego "konsumenta" (w tym i Konserwatystę) przed chłodem nadchodzącej zimy.

    Powyższa sytuacja pokazuje paranoidalny stan nie tylko samego kadłubka, o którym jeden z nagrywanych przez pikolaków minister powiedział, że "istnieje tylko na papierze", lecz metody ogłupiania Obywateli, przez koncerny informatyczne, wyrosłe na konszachtach z sowietami i "aferze żelazo". (Na marginesie tej "afery" warto upublicznić informację, zdobytą przez Konserwatystę "pod fartuszkiem" [patrz ilustracja w stopce], iż w latach siedemdziesiątych, w słynym Intraco - tym samym, w którym oficjalne "biuro" miał sam Carlos- "na papieroska" wyskakiwali nastepujący kolesie: syn generała Milewskiego - tego od "żelaza" - oraz panowie Wejhert i tak zwany Solorz-Żak, co rzuca światło na początki "kapitałowe" pewnych stacji telewizyjnych...)

    Ponawiam więc pytanie, czy nie czas - nawet "kartką wyborczą" - dokonać zmian?

PS. wczorej, o godzinie 19:00, w Muzeum Narodowym odbyło się otwarcie wystawy "Masoneria. Pro publico bono". Warto jest zaznaczyć, iż w gronie kilkuset zaproszonych gości zaobserwowałem delegację Episkopatu Polski z Biskupem XY na czele (Konserwatysta nie ma zwyczaju denuncjowania kogokolwiek), który nie wyglądał na zbulwersowanego obowiązkowym wejściem na wystawę przez trumnę, a wręcz - uśmiechniety - uczestniczył w sympatycznych rozmowach "na temat".

PS.2. Jedynym - nieprzyjemnym dla Konserwatysty - zgrzytem była widoczna, wśród zaproszonych gości, nadreprezentacja wystrojonych "modnie" pederastów, którzy - jak domniemywam - są w kadłubku "animatorami kultury"...

Widząc jednego z tych dziwolągów zmierzającego do toalety, Konserwatysta musiał wstrzymać się na jakiś czas z pójściem "za potrzebą", nie żeby był uprzedzony, czy nietolerancyjny, lecz z ostrożności, która nigdy nie zawadzi... :-)

PS.3. Ponieważ dostawy energii elektrycznej w Warszawie też zostały "przekazane" kacapom, Konserwatysta proponuje zorganizowanie "Dnia bez prądu"...

 
 
 

2753 odsłony średnio 3,5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Rosja zakreca kurek z gazem? 
Piotr Świtecki, 2014.09.11 o 12:14
:-)

A fartuszek bardzo gustowny, zapewne z lóżki nieregularnej zbliżonej do kuchenki i lodówki... ;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rosja zakreca kurek z gazem? 
Marek Stefan Szmidt, 2014.09.11 o 12:46
To Mój fartuszek z przedszkola
:-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rosja zakreca kurek z gazem? 
Paweł Tonderski, 2014.09.11 o 13:05
Zakręca tylko po to, aby kraje popierające Ukrainę nie miały nadwyżki i zbyt dużych zapasów gazu, którymi będą mogły podzielić się z Ukrainą, której Rosja kurki zakręciła już kilka miesięcy temu...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rosja zakreca kurek z gazem?   
Matren, 2014.09.16 o 23:40
Zgadza się:)
"Rosja zmniejszyła dostawy gazu na Słowację i do Polski o takie ilości, jakie Słowacja i Polska przesyła na Ukrainę. Rosjanie nieoficjalnie wyjaśniają, że jeśli Polacy i Słowacy przesyłają gaz na Ukrainę (czego zabraniają umowy podpisane z „Gazpromem”) to znaczy, że otrzymują go z Rosji za dużo!

Biorąc pod uwagę fakt, że zaległości Ukrainy wobec Rosji za już dostarczony gaz wynoszą ok. 5 mld. dolarów (której to kwoty Ukraińcy nie mają z czego zapłacić gdyż całą kasę państwową i majątek Ukrainy rozkradli tak zwani „oligarchowie” z prezydentem Poroszenką na czele!), reakcja Rosji jest całkowicie racjonalna i zgodna z .....polską racją stanu!

Otóż rosyjski gaz przekazywany Ukrainie przez Polskę, stanowi w istocie ....darowiznę polskich podatników na rzecz Ukrainy, gdyż państwo to jest bankrutem który nigdy za otrzymany gaz Polsce nie zapłaci, podobnie jak i nie zapłacił Rosji. Co oczywiste, Polska zapłaci Rosji za gaz, zarówno ten zużyty w kraju jak i ten przesyłany na Ukrainę. Przypomnę, że Polska płaci za rosyjski gaz jedną z najwyższych cen w Europie, zaś podpisana z Rosją umowa na dostawy gazu jest dla Polski skrajnie niekorzystna. Za podobny „numer” trafiła do więzienia Julia Tymoszenko, była premier Ukrainy. Na szczęście dla krajowych politykierów, III RP (w odróżnieniu od Ukrainy) jest państwem cywilizowanym, więc polscy szkodnicy gospodarczo – polityczni nie trafiają do więzień tylko na posady urzędników w Unii Europejskiej!


Pozdrawiam serdecznie
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rosja zakreca kurek z gazem? 
MatiRani, 2014.09.18 o 13:48
sama prawda
uklony
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rosja zakreca kurek z gazem? 
Christophoros Scholastikos, 2014.09.11 o 13:43
Ha, delegację episkopatu :), dobre. Taki lapsusik językowy. Wizyta biskupa to nie to samo co delegacja episkopatu :). Trzymajmy poziom precyzji wypowiedzi Panie Marku, bo nie chce mi się pod każdym tekstem robić sprostowań dla katolików :))). Tak jak było w zaproszeniu z oficjalnym stanowiskiem kościoła nazwanym przez Pana pomówieniami. Chyba, że owa grupa faktycznie została wydelegowana przez Episkopat do oficjalnej oceny wystawy, co zakazane nie jest :).

Wogóle i to tak przy okazji, chciałem Panu serdecznie podziękować że swoje członkostwo w loży narodowej Pan przyznał. To określenie stanowiska, które klaruje sytuację do dyskusji.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rosja zakreca kurek z gazem? 
Marek Stefan Szmidt, 2014.09.11 o 14:45
Szanowny Panie Krzysztofie,
to nie był lapsus, tylko potwierdzenie faktu zaproszenia Episkopatu na wystawę. Oczywiście Episkopat nie mógł przyjść "cały", gdyż byłoby to nie tylko praktycznie niewykonalne, ale wręcz podejrzane :-)
Rozumiem natomiast Pańskie opory w akceptacji dobrych stosunów pomiedzy Wolnomularstwem Narodowym, a Episkopatem Polski, lecz przypominam Panu stwierdzenie, którego użyłem na spotkaniu wiosennym: "na pewnym poziomie intelektualnym nie widzę różnic".
Nie rozumiem też sympatycznych podziękowań, skoro już dawno, na Polacy,eu.org, w (enigmatycznym) opisie Mojej Osoby zamieściłem link, podobny do tego: +thewebfairy.com
Pozdrawiam Pana jaknajserdeczniej
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rosja zakreca kurek z gazem? 
Christophoros Scholastikos, 2014.09.11 o 16:08
Nie mogę jakoś odszukać wzmianki w prasie internetowej o tym fakcie, żeby to była oficjalna delegacja episkopatu. Gdyby Pan natrafił to będę zobowiązany za podrzucenie. Gdzie biskup tam kościół :), to jedno, a delegacja to drugie :). Zresztą oglądanie wystawy nie jest niczym złym skoro nie ma tam nic zdrożnego, a same szlachetności. Zapewniam, że nie mam oporów w akceptacji dobrych stosunków jakie nawiązuje episkopat. Wszak granice dla episkopatu też są zaznaczane przez Papieża.

Wspomniane stwierdzenie to ja pamiętam dobrze, mógłbym odpowiedzieć, że na pewnym poziomie duchowym różnice widać dość wyraźnie ale nie będę podszczypywał bo to i tak niedyskutowalne.

Tę Pańską niewiarę w diabła też bym mógł atakować z pozycji katolickich i biblijnych ale tak szczerze mówiąc to co mi po dyspucie o tym z Panem podczas gdy spora część samych księży nie wierzy w diabła :).

Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rosja zakreca kurek z gazem? 
Marek Stefan Szmidt, 2014.09.11 o 19:21
Szanowny Panie Krzysztofie,
jak widać, "prasa internetowa" nie jest lepiej zorientowana od Myśli konserwatywnej, która przyjaźni się z profesorem Cegielskim, więc "wie". Na wernisaż nie wszedł nikt, kto nie został zaproszony pisemnie, a służby porządkowe skrupulatnie sprawdzały zaproszenia, więc Excelencja nie "zaszedł przypadkowo, bez własnej zgody i wiedzy" :-)

Miło, iż pamięta Pan stwierdzenia, które padły na spotkaniu zwłaszcza, że były tam i słowa otuchy... Natomiast muszę zakwestionować Pańskie kompetencje w ocenie "mógłbym odpowiedzieć, że na pewnym poziomie duchowym różnice widać dość wyraźnie", gdyż może Pan znać problem zaledwie jednostronnie. Chętnie służę dalszymi wyjaśnieniami w tej kwestii.

Doceniam także Pańską wstrzemięźliwość w powstrzymywaniu się od ataku "z pozycji katolickich", gdyż byłaby to batalia bratobójcza. Na marginesie dodam, iż - na pewnym spotkaniu - "Młodzi Katolicy" z Pańskiego miasta orzekli ex katedra iż nie jestem Katolikiem, gdyż nie uważam psów, kotów, etc. za bezmyślne maszyny, pozbawione uczuć, co jest według Nich jedną z podstaw Katolicyzmu, lecz dla Mnie paradoksem, gdyż jest to twierdzenie z zakresu fizjokracji kartezjańskiej, będące jednym z "narzędzi" oświeceniowej negacji chrześcijaństwa... Coś takiego w ustach Katolików, to rzeczywiście szok, nawet dla Mnie, przyzwyczajonego do Wolnomyślicielstwa :-)

Smuci natomiast wiadomość, iż "spora część samych księży nie wierzy w diabła", gdyż porzucają tym dogmatykę Kościoła katolickiego, czego nie powinni czynić, pełniąc Służbę...

Ponieważ - co bardzo cenię - nie będzie Pan "podszczypywał bo to i tak niedyskutowalne", pozwolę Sobie na dyskutowalną, gdyż sprawdzalną empirycznie podszczypywankę, pytając Pana, czy zna zawartość jednego z oficjalnych dokumentów Soboru Watykańskiego Secundo, w którym zamieszczone jest stwierdzenie (mające moc dogmatu), iż: "Zbawienie jest możliwe także poza Chrystusem", a które otwiera pole dla dyskusji: na jakich warunkach?
Życzę owocnego kopania w źródłach
i pozdrawiam serdecznie
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rosja zakreca kurek z gazem? 
Christophoros Scholastikos, 2014.09.11 o 22:53
Panie Marku to jak to rozumieć Pan nie wierzy w diabła i piekło uważając się za katolika, a razi Pana taka sama postawa jakiejś tam części duchowieństwa? Słowo wyjaśnienia mile widziane.

Tak zbawienie poza Chrystusem jest możliwe ale, co ważne, nie dla tych, którzy Chrystusa odrzucili. Dotyczy ono ludzi, którzy starali się żyć uczciwie itp. wedle wrodzonej religii. Czyli będzie zbawiony przysłowiowy murzynek bambo co siedzi grzecznie na palmie i o Chrystusie w życiu nie usłyszał, a misjonarz, który niósł mu Dobrą Nowinę został zjedzony przez lwa tuż przed ową palmą :). Swoją drogą ta wyjątkowa metoda Zbawienia jest wspaniałym dowodem Bożej miłości.

A odnośnie biskupów, to nie można by prosić by prosto odpowiedź padła? Oficjalna delegacja WYSŁANA przez episkopat, czy też przyjęcie zaproszenia i obecność jakiegoś pieronka, przepraszam, biskupa? No rozumiem, że cieszy Was fartuszkowców fakt, iż część hierarchii Kościoła nie widzi nic zdrożnego i niegodziwego w szlachetnej działalności masońskiej. Z tego co oszczercze internetowe źródła wskazują w polskim episkopacie może być nawet kilku czy kilkunastu przychylnie patrzących w Waszą stronę, przeżywając zapewne swojego rodzaju nieprzyjemne napięcie niezmiennym od trzech stuleci stanowiskiem Watykanu.

Serdecznie
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rosja zakreca kurek z gazem? 
Marek Stefan Szmidt, 2014.09.12 o 10:40
Szanowny Panie Krzysztofie,
tak jak żołnierzowi nie wypada powątpiewać w walory obronne własnej armii i szerzyć defetyzmu, tak i kapłanowi, pełniącemu Posługę, nie wypada upubliczniać własnych wahań wobec oficjalnych zasad. Co innego Osoba świecka, która ma prawo nawet do „błądzenia”… (…nawet 99 sprawiedliwych nie zrównoważy wartości jednego nawróconego ... że ów jeden nawrócony grzesznik jest więcej wart niż 99 sprawiedliwych. Łukasz 15, 1-10)
Oczywiście, gdybym był wrogiem Kościoła, o co pomawia się Wolnomularstwo, to bardzo bym się ucieszył informacją o szerzącej się wśród kapłanów niewierze w piekło i jego dyrektoriat, lecz i jak widać jest zupełnie przeciwnie.

Obserwuje także Pańską irytację „…jakiegoś pieronka, przepraszam, biskupa…” obecnością na wernisażu otwierającym wystawę o Masonerii ks. Biskupa, lecz w tej kwestii napisałem już wszystko, co nie przekracza delikatnej linii, oddzielającej informację od denuncjacji.

Na koniec, przytoczę starożytne, polskie powiedzenie: „Sypnąć kminkiem po oczach”, gdyż tak odebrałem Pańskie stwierdzenie, o: „niezmiennym od trzech stuleci stanowiskiem Watykanu” rzucone w kontekście Polskiego Wolnomularstwa Narodowego, które jest – przypominam - autonomiczną „córką” Wielkiej Loży Anglii.
Zapewniam Pana, iż znam wszystkie encykliki papieskie wymierzone w masonerię (a także kilka innych) i zobowiązuje się spalić wszystkie, posiadane Regalia, a uzyskanym w ten sposób popiołem posypać łysinę i udać się boso do Canossy, jeżeli zacytuje Pan chociaż jedno zdanie z owego „stanowiska Watykanu” krytykujące Wolnomularstwo Regularne (Angielskie), którego to protektorem jest Monarcha Brytyjski, będący jednocześnie głową Kocioła anglikańskiego (tego, który właśnie powraca na łono Watykanu), a Wielkim Mistrzem jest – zwyczajowo – Następca Tronu.
Tak więc – ponownie - życzę owocnego „kopania” w źródłopisach, podając - z uprzejmości - link do Humanum Genus, którą polecam dokładnie i uważnie przestudiować, aby uniknąć - na przyszłość - "sypania piaskiem po oczach", co jest domeną chuliganów, a nie Osób dyskutujących w sposób poważny: +www.nonpossumus.pl
Pozdrawiając serdecznie
MStS

PS. "Warto – w uzupełnieniu - dodać, iż ekskomunika ipso facto Ojca Świętego, Leona XIII skierowana została nie przeciwko Wolnomularstwu Regularnemu, - które ani nie jest egalitarne, ani laickie, - a pseudo-Masonerii francuskiej – głównie działającym na terytorium Włoch, wywrotowym i ateistycznym Karbonariuszom – szerzącej idee rewolucyjne, prowadzące do powstania komunizmu, będącego zaprzeczeniem Wolności Sumienia i Wyznania, czyli wartościom, którymi „stała” niegdyś Rzeczypospolita, a które Anglosasi – kopiujący od wieku XVI instytucje Rzeczypospolitej - ujęli w Konstytucjach Andersona 1723 roku".
+marekstefanszmidt.neon24.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rosja zakreca kurek z gazem? 
Christophoros Scholastikos, 2014.09.12 o 10:54
Panie Marku szanowny,
irytacji nie ma, dziwię się po prostu jaki ten świat dziwny.

Szkoda, że Pan nie odpowiedział, bo nawet prywatna wizyta biskupa (w sensie, że nie delegacja z episkopatu) ma bardzo dużą moc i znaczenie, no ale mniejsza już nie wiercę.

Panie Marku, no problem jest taki, że w tych dokumentach nie jest też wskazana bezpośrednio ta masoneria, którą Pan wzgardza. Słowem wszystkie w jednym worku. Rozumiem, że irytujące jest "obrywanie" argumentami kościelnymi, których większość trafia w tą masonerie od żabojadów, a nie w Państwa zrzeszenia. Nie mniej jednak w piśmiennictwie katolickim są informacje o "przebiegłości" i "udawaniu" przez część masoństwa dobrych i świętych.

No ale może dałoby się z tej sprawy wybrnąć w taki to sposób, żeby wystąpić z oficjalnym pismem do Watykanu o określenie, że chodziło o tę francuską. Ewentualnie o stwierdzenie, że badaniu nie podlegały loże rytu angielskiego? To by świetnie sprawę załatwiło. Chyba, że coś takiego istnieje, a ja nie wiem, co też możliwe bo doktorem Kościoła nie jestem.
Pozdrawiam

ps. I przepraszam, że spamuję wątek. Z tezami notki się w większości zgadzam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rosja zakreca kurek z gazem? 
Marek Stefan Szmidt, 2014.09.12 o 11:03
Szanowny Panie Krzysztofie,
wykładnia "o kogo chodzi", zawarta w Humanum Genus i innych encyklikach, jest tak dokładna, iż nie wymaga specjalnej troski Watykanu, który - wobec postepującej niewiary w piekło i szatana, etc. - nie pozbywa się - co zrozumiałe - straszaka (na "maluczkich" w postaci - namacalnej empirycznie - Masonerii.
Proszę także zakonotować, iż Myśl konserwatywna o nic i nigdy się nie gniewa, więc wszelkie przeprosiny są zbyteczne :-)
pozdrawiam Pana serdecznie
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rosja zakreca kurek z gazem? 
Christophoros Scholastikos, 2014.09.12 o 11:11
Czyli Myśl nie jest człowiekiem :). Człowiek to człowiek, czasem się wkurzy, tylko roboty tak nie mają i anioły :).

Tiak takiż ten Watykan nie dobry, że każdej brzytwy się chwyta byleby kasa się zgadzała ;). A posłuszeństwo jest dyskutowalne :).

Wszystkiego dobrego!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rosja zakreca kurek z gazem? 
Marek Stefan Szmidt, 2014.09.12 o 11:35
Przyznam, że Myśli bliżej do Anioła niż robota :-)
Powinien Pan też wiedzieć, że Wolnomularze gardzą metalami, (w odróżnieniu od masonów) więc polityka finansowa Watykanu ich nie obchodzi
Pozdrawiam serdecznie
MStS
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rosja zakreca kurek z gazem? 
Christophoros Scholastikos, 2014.09.12 o 11:43
Anioły bywają również upadłe.

Może zmieńcie nazwę, bo o wolnomularzach, że przypomnę deklarację z 1981 r., "Negatywna ocena Kościoła o wolnomularskich zrzeszeniach pozostanie niezmieniona, ponieważ ich zasady były zawsze uważane za nie do pogodzenia z nauką Kościoła i dlatego też przystąpienie do nich pozostaje nadal zabronione. Wierni, którzy należą do wolnomularskich zrzeszeń, znajdują się więc w stanie ciężkiego grzechu i nie mogą przyjmować Komunii Świętej".

No ale nie kręćmy się w kółko z argumentami, które już padły :).
Pozdrowienia!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rosja zakreca kurek z gazem? 
Marek Stefan Szmidt, 2014.09.12 o 14:31
Moja Osoba posiada pisemne zezwolenie Arcybiskupa (i Prymasa), więc o grzechu i ekskomunice mowy być nie może :-)
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rosja zakreca kurek z gazem? 
Christophoros Scholastikos, 2014.09.12 o 15:35
Ale numer :). Może kiedyś udam się na pielgrzymkę zobaczyć je na własne oczy jeśli Myśl Panu pozwoli ;).

Skoro "lokalne autorytety kościelne nie mają prawa wypowiadać się na temat istoty wolnomularskich zrzeszeń w sposób, który mógłby umniejszyć to co powyżej ustalono w zgodności z intencją deklaracji tejże Kongregacji z dnia 17 lutego 1981 roku", to należy chyba słusznie wnosić, że jest Pan wyjątkowym wyjątkiem, jeśli pismo jest autentyczne, a zakładam, że tak, :).

Czy jest tajemnicą czy wszyscy katolicy masońscy (masoni katoliccy) z loży narodowej posiadają takie zgody?

Pozdrowienia
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rosja zakreca kurek z gazem? 
Marek Stefan Szmidt, 2014.09.12 o 15:53
sprawa Wiary i Wyznania jest kwestią prywatną, więc się tym nie interesowałem i interesowac nie zamierzam.
w Moim przypadku też chodziło o Sumienie, które zostało w ten sposób uspokojone.
pozdrawiam serdecznie
jadąc na ryby.
PS. Aby odwiedzić Konserwatystę nie potrzeba organizować pielgrzymki :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑