Możliwość dodawania komentarzy do tego artykułu jest wyłączona.
słowa kluczowe: Mati Rani, Polacy, Polacy.eu.org, Polska, Zenon, antypolonizm, antysemityzm, niezgoda, polskie piekiełko, polskie piekło, zgoda.
Polska2014.08.23 10:49 09.09 07:16

Komu antysemityzm jest na rękę?

 
 
W czasach powszechnego zamętu wierzyć trzeba własnym oczom i opierać się o to, co jest na wyciągnięcie ramienia.
 
Nie zamierzam referować tytułowej kwestii szeroko. I bez referatów, jeśli ktoś zechce się sprawie przyjrzeć, gołym okiem dostrzeże troskę środowisk żydowskich o podsycanie świadomości antysemityzmu we własnych szeregach i wspólnototwórczy efekt tych zabiegów.

Mnie bardziej interesują Polacy. A nawet Polacy.eu.org. Małe laboratorium polskości. Używając określenia p. Marka Zarębskiego, „świat w kropli wody” modelowo odwzorowujący ten większy, prawdziwy.

Miałem nadzieję, że tworzony przez nas i dla nas internetowy zakątek będzie rodzajem lustra, umożliwi lepsze poznanie siebie. Że jako rynek wymiany informacji i badania idei zaspokoi w tym względzie część naszych naturalnych potrzeb. A przede wszystkim, że będzie poligonem pozwalającym uczyć się i ćwiczyć w porozumiewaniu i wspólnym działaniu.

I rzeczywiście, tak to właśnie działa. Nasz mikroświat tak dobrze odwzorował rzeczywistość, że o „porozumiewaniu się” i „wspólnym działaniu” możemy zapomnieć. Zamiast tego mamy klasyczne „polskie piekiełko”.

Ale to dobrze! Bo jeśli z tego wyjdziemy, będzie prognostyk zwycięstwa „w realu”. A zdobyte szlify - bezcenne.

* * *

Zarzuca mi kolega Zenon zmianę poglądów. Obrazowo alarmuje, że „podmienili Muftiego”, że „Mufti się zepsuł”.

Nic bardziej błędnego. Mufti to skała stercząca z samego jądra Ziemi. Tylko wyczerpał się kredyt zaufania, jakim obdarzał bardziej doświadczonych i pewnych swego Kolegów. Kolegów, od których chciał się uczyć, bo mają więcej doświadczenia, wiedzy, życiowego obycia i - wg własnych słów - „widzą więcej”.

Ale owi Koledzy, mimo „widzenia więcej” jakoś nie dostrzegli, że szermujący topornymi antysemickimi hasłami osobnik, który dwa lata temu dokazywał na łamach Polaków.eu.org, był literalnie niespełna rozumu. Ani że jego antysemickie, gromkie pokrzykiwania dziwnie szybko zamieniały się w tropienie „mniej prawdziwych” Polaków i szczucie jednych na drugich.

Doprawdy, zadziwiająco wybiórcza jasność widzenia i przytomność umysłu - którym umyka akurat to, co najważniejsze i najbardziej rażące.

Kiedy z muru wiary w wiedzę i doświadczenie starszych Kolegów wysunęła się pierwsza cegła, okazało się, że ten mur jest nie tylko zmurszały, ale ma bardzo wątpliwy fundament.
Dalej już poszło szybko.
Zza deklarowanej miłości do tego, co polskie, zaczął Mufti dostrzegać znacznie brzydsze oblicze miłości własnych czterech liter i przyziemnego oportunizmu. Generalne stwierdzenia okazywały się powtarzaniem cudzych, często wątpliwych tez, albo w najlepszym razie wynikały z drobnych osobistych urazów i projekcji. Myślenie nie było niezależne od propagandy, jedynie zachodziło wg innych schematów. Zza pozorów obiektywności i bezkompromisowego dążenia do prawdy przezierał bezkompromisowy dogmatyzm i kurczowe przywiązanie do grubo ciosanych sloganów. Nie prowadzące do nikąd, rytualne powtarzanie kilku „prawd” było ważniejsze od twórczej (lub przynajmniej krytycznej) dyskusji i szacunku dla respondenta. Zamiast rzetelnej wiedzy i klarownych sądów, serwowano nie podlegające weryfikacji objawienia. Zamiast „rozsądnej troski o dobro wspólne”, na miarę naszego wirtualnego zakątka, ale rudymentarnej - małość i Schadenfreude.

Jeśli tak traktujemy Polaków, jak siebie nawzajem, a Polskę jak Polaków.eu.org - to przynajmniej się nie dziwmy. I zamiast szukać winnych wszędzie dookoła, bez fałszywej skromności popatrzmy na siebie.

Czy to nie zastanawiające, że mimo, że tu są Polacy(.eu.org), to poniekąd rządzą Żydzi? Że Żydzi są zdaniem niektórych Kolegów tak wielkim zagrożeniem, że należy eliminować nieświadomych lub nie doceniających tego zagrożenia Polaków? Że Żydzi są tak kluczowi, że nic oprócz nich, nawet Polska i Polacy, nie może na dłużej zagościć w polu zainteresowań?

Czy Koledzy nie dostrzegają, że coś tu jest „nie halo”? Że, jeśli traktują samych siebie i swoje poglądy serio, powinni umiejętnie, cierpliwie i bohatersko, nie bacząc na wirtualne rany, alarmować i przekonywać o żydowskim zagrożeniu? A nie tylko przekonywać przekonanych, a w oczach nieprzekonanych ośmieszać i dezawuować tak ważny temat. Przy okazji skłócając i deprecjonując innych Polaków.

W czyim interesie jest ten cały „antysemityzm” - jeśli popatrzeć na skutki?
Kto, tak realnie, robi większe szkody? Owi Polacy „mniej prawdziwi”, czy może jednak ci ostentacyjnie i gromko „najprawdziwsi z prawdziwych”?
Przed którym typem wskazana jest większa ostrożność?

* * *

Nie będę się silił na głodne kawałki o kształtowaniu elit, ani na podszyte hipokryzją wezwania do pracy nad sobą i dbania o portal. Jeśli w kimś już się nie tli świadomość, że chodzi o coś więcej niż paśnik dla ego i kółko wzajemnej adoracji, i tak go tą iskierką nie zdołam zarazić.

Dziękuję przy okazji koledze Mati Raniemu za, jeśli można to tak określić, nieustającą okazję do „poszerzania serca” tak, by obejmowało również Jego osobę. W końcu też Polak, nie?
 
 
Wykorzystana ilustracja pochodzi ze serwisu +www.zboku.pl 

3718 odsłon średnio 4 (9 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Komu antysemityzm jest na rękę?   
Lona, 2014.08.23 o 16:01
Gdyby można było wrzuciłabym 10 gwiazdek za ten opis rzeczywistości.
Oby stał się nowym etapem w rozwoju tego portalu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Komu antysemityzm jest na rękę? 
Zenon Jaszczuk, 2014.08.23 o 18:10
Mufti.
Ja wiem, że jesteś piękny, tylko nie wszyscy to doceniają. Cytat"Zamiast tego mamy klasyczne „polskie piekiełko”.Jeśli jest ktoś cierpliwy, powiniwen sprawdzić przebieg naszych losów od początku portalu. Tutaj nic nie da się ukryć. jeśli ja kłamię to lnternauci to szybko odkryją, jeśli ty, to co???? Pewnioe jest to głupotą zadanie ci pytania - czy na Ukrainie to żydzi mordują ludzi czy napewno żŻŚydzi, a może bruneci czy blondyni, czy wszyscy są żZp pierdoły. :-)))) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Komu antysemityzm jest na rękę? 
Adam39, 2014.08.23 o 19:34
"W czasach powszechnego zamętu wierzyć trzeba własnym oczom i opierać się o to, co jest na wyciągnięcie ramienia" - zgadzam się z tym, o ile wyciągnięcie ramienia oznacza poszerzoną możliwość zdobywania wiedzy.
Moim zdaniem, prawdziwie ludzkim podejściem jest właśnie dzielenie się zdobytą wiedzą, nawet czy to się komuś podoba czy nie.
Dla jednych może to być obrazoburcze, niezgodne z ich pojęciem mądrości wpojonym od dziecka, dla innych jest to normalne, ogólnoludzkie a więc i polskie podejście, własnie dzielenia się wiedzą na polskim portalu o tym co nas gnębi.
Postawiłem jedynkę.
Ten artykuł jest mało zrozumiały, brak konkretów! w gruncie rzeczy do kogo Mufti masz pretensję, czy pretensje?
"Nasz mikroświat tak dobrze odwzorował rzeczywistość, że o „porozumiewaniu się” i „wspólnym działaniu” możemy zapomnieć."
Dlaczego tak uważasz?
"Miałem nadzieję, że tworzony przez nas i dla nas internetowy zakątek będzie rodzajem lustra, umożliwi lepsze poznanie siebie."
Czyż nie poznaliśmy się lepiej, jednocześnie wspólnie oglądając się w "lustrze" swoich wpisów?
"Że jako rynek wymiany informacji i badania idei zaspokoi w tym względzie część naszych naturalnych potrzeb. A przede wszystkim, że będzie poligonem pozwalającym uczyć się i ćwiczyć w porozumiewaniu i wspólnym działaniu."
A dlaczego tak nie jest?
"Nic bardziej błędnego. Mufti to skała stercząca z samego jądra Ziemi. Tylko wyczerpał się kredyt zaufania, jakim obdarzał bardziej doświadczonych i pewnych swego Kolegów. Kolegów, od których chciał się uczyć, bo mają więcej doświadczenia, wiedzy, życiowego obycia i - wg własnych słów - „widzą więcej”."
To że Mufti to jakby "skała", daje się odczuć już od dawna, ale jak jeszcze to zinterpretować żeby zrozumieć?
Na razie to tyle
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Komu antysemityzm jest na rękę? 
Adam39, 2014.08.23 o 20:47
Chciałem coś dodać.
Prowadzenie pro polskiego portalu w Polsce nie jest łatwe. Rozumiem, że łączy się z to dużym niebezpieczeństwem osobistym.
I chcę wierzyć, iż ten portal powstał w dobrym celu!
Pozdrawiam Polaków
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Komu antysemityzm jest na rękę? 
Adam39, 2014.08.23 o 23:29
W dobrym, to znaczy w pro polskim celu, jak nazwa wskazuje.
Pozdrawiam Polaków.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Komu antysemityzm jest na rękę? 
MatiRani, 2014.08.23 o 23:54
Dziekuje za pozdrowienia.
;-)

Gdyby ktos mi wytlumaczyl, ze prosemickie wstawki i antypolskie odzywki, sa tylko po to, aby cenzura nie napadala na odpowiedzialnych za portal, to oczywiscie, bym to zrozumial i zaakceptwoal z calego serca.
Ale, niestety, na to nie wyglada...rzucane systematycznie zwroty typu: Polskie piekielko, Prawdziwi Polacy, Polacy tez sa winni... wskazuja na niedwuznaczna role Mulla - tworzenie dla pasozytów atmosfery tolerancji i akceptacji, wytwarzanie u Polaków poczucia winy i nizszosci, kierowanie naszych wymagan sprawiedliwosci i ukarania winnych piekla dla Polaków stworzonego w sciane, w amortyzujacy ciosy materac nijakosci, wieloznacznosci i falszywej tolerancji.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Komu antysemityzm jest na rękę? 
Adam39, 2014.08.24 o 01:25
Mati, daje się zauważyć, twoje wpisy i ukierunkowania adresowe nie są na blogu p.t: Polacy.eu.org - mile widziane. To widać, nawet z daleka i coraz bardziej. Jesteś tu jakby czarną owcą, która bruździ i nie spełnia zakładanych założeń poprawnej blogowej "polskości".
Pozdrawiam.
p.s.
Jak widać nie jesteś w tym osamotniony. Myślących po polsku aktywnych Polaków chce się tu w niezbyt elegancki sposób neutralizować, co wcześniej już też widzieliśmy.
Jest mi przykro, szkoda nazwy portalu.
Za chwilę przeczytamy wyrok właściciela a może prowadzącego, kto tu jest normalny a kto nie.
Jeszcze raz dobrego
Adam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Komu antysemityzm jest na rękę? 
Piotr Świtecki, 2014.08.24 o 05:44
Akurat Panie Adamie to owi "Prawdziwi Polacy" krytykują, poniżają i atakują innych (zamiast dyskutować problemy), szkalują portal, a nawet ordynarnie i bezczelnie kłamią (np. "dzisiaj Mufti mi pisze, Zenon nioe psuj mi mojego portalu." +polacy.eu.org - GDZIE niby "Mufti to pisze"?!)
Proszę zachować obiektywizm.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Komu antysemityzm jest na rękę? 
Piotr Świtecki, 2014.08.24 o 06:13
Jak rozumiem, skoro prowadzenie polacy.eu.org nie wiąże się jak dotąd z żadnymi trudnościami ani "niebezpieczeństwem osobistym", to jest to najlepszy dowód na to, że to nie jest "pro polski" portal? :)

Panie Adamie... Jak to powtarzał, chodząc po korytarzu, wyproszony z klasy po puszczeniu bąka uczeń: Gdzie sens, gdzie logika?..

Z dotychczasowych doświadczeń portalowych wynika, że prędzej się powinienem spodziewać wizyty jakiegoś tzw. "Prawdziwego Polaka" z pałą w garści, niż tego, że ktokolwiek z było nie było inteligentnych "żŻydów" przejmie się wypisywanymi tu tekstami. Jeśli już, to raczej się nimi dobrze bawią i się z nich cieszą, bo - jak wykazuję w swojej notce - większość "antysemickich" wypowiedzi na naszych łamach to woda na ich młyn.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Komu antysemityzm jest na rękę? 
Piotr Świtecki, 2014.08.24 o 05:45
Panie Adamie, niektóre z Pana pytań są to oczywiście tak zwane "dobre pytania", ale inne świadczą o tym, że nie tylko Pan mojej wypowiedzi nie zrozumiał, ale na dodatek zrozumiał ją po swojemu, opacznie (np. gdzie Pan w tekście widzi, żebym wyrażał "pretensje"? Nie ma czegoś takiego.)

Streszczam w jednym zdaniu: na Polacy.eu.org (czyli na własne o czy i na wyciągnięcie ręki) widać, jak antysemici grają na rękę środowiskom żydowskim i dezintegrują Polaków.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑