słowa kluczowe: Polska Racja Stanu, cywilizacja, wartości, władza.
Cywilizacja Polska - dyskusje2014.07.30 07:41

Między Stalinem a Putinem

 
 
Jeśli ktoś liczy na porównywanie tych osobowości - to jest w błędzie. Chodzi o sposób traktowania przez media.
 


 Na pewno pierwsze skojarzenie może dotyczyć wielkości "ubestwienia"tych dwóch postaci. Takie bowiem cechy mainstream stara się przypisać obu tym przywódcom Związku Sowieckiego z jednej i Rosji z drugiej strony.

Nie chcę zajmować się takim ujęciem. Interesująca jest analogia dotycząca przypisywania wspomnianych cech tym postaciom.

Póki bowiem podejmowane przez nich decyzje można było uznać za zgodne z ogólną linią dążeń "strony reprezentowanej przez media", póty przymykano oczy na wszelkie zbrodnie jakie są stosowne decyzjom przywódców realizujących cele imperialne.
Jednak, gdy w decyzjach dało się odczuć własny interes decydenta, myśl polityczną odrębną zalecanej - natychmiast pojawiały się publikacje podkreślające negatywne cechy osobiste tych przywódców.
 
Ciekawy jest tu właśnie wątek przenoszenia odpowiedzialności decyzyjnej przywódcy na cechy osobowe postaci.

Schemat działania jest identyczny. Jeśli giną dzieci na Ukrainie - winien jest Putin. Zestrzelono samolot pasażerski - winien jest Putin. Zakaz importu mięsa i owoców z Polski do Rosji - to decyzja Putina.
Czyli cały czas chodzi o to, aby "imię" Putina kojarzyć ze wszystkimi negatywnymi zdarzeniami i decyzjami.
 
To ujęcie, co chcę zaznaczyć, nie ma nic wspólnego z moją osobistą oceną decyzji i zdarzeń. Chodzi jedynie o mechanizm.
 
Z czasem przenoszona jest cała odpowiedzialność systemu na jednostkę.
 
Kto winien wymordowania polskich oficerów w Katyniu i innych miejscach? Stalin.Kto jest odpowiedzialny za terror ubecki po wojnie ? Stalin.
Itd.
Ogłupione taką propagandą społeczeństwo gotowe jest personifikować wszelkie zbrodnie i błędy strony "wschodniej" z takimi, wybranymi postaciami.
 
Tymczasem - wielce istotna jest pragmatyczna ocena rzeczywistości. Za zbrodniczymi decyzjami stoi cały system zależności wpływającymi najpierw na ich podjęcie, a następnie realizację.
Dotyczy to zarówno strony "wschodniej", jak i "zachodniej".
Bo przecież zbrodnie w Iraku, Afganistanie, Syrii, Libanie, czy Palestynie nie dokonały się same, a zostały dobrze przygotowane.
 
Dlatego rozważając zdarzenia - warto mieć wspomniany schemat na uwadze. 

5115 odsłon średnio 3,7 (6 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Między Stalinem a Putinem 
teli, 2014.07.30 o 15:10
niektórzy wiedzą że ostatnio często bywam w Rosji i mam swoje spostrzeżenia , jeśli będzie okazja opowiem wam jak to jest odbierane i relacjonowane z strony Rosji
gra nie jest o Ukrainę, a o upadek USA
przeczytajcie to:
Путин стоит между ужасным выбором - не все так просто...?! Если бы, было просто, то давно бы ввели войска ,а "уркастан" бы побежал, сверкая пятками. Но РОССИЮ заманивают в западню - об этом жужжат уже 3 месяца западные независимые геополитики разных мастей ... вот почитайте.ЧТО ПРОИСХОДИТ НА ВОСТОКЕ:Короткая версия происходящего.
ЦЕЛИ:
Отделение Европы от России, фатальные санкции для России и уничтожение ее как государства. Война в Европе.
Главная цель – выживание США, как страны.
ПОСЛЕДОВАТЕЛЬНЫЕ ШАГИ:
1. Обострение ситуации на Востоке Украины настолько, чтобы Россия ввела туда войска.
2. Ввод российских войск, начало полномасштабной войны. (Это уже не 10-ки, а тысячи или десятки тысяч жертв среди мирного населения);
3. Санкции всего мира к России;
4. Европа переориентируется на рынок США, при этом США сильно выигрывают, а Европа сильно проигрывает. У США не будет дефолта. Европа станет нищей;
5. Уже действенная военная помощь Украине.
6. В войну подключается НАТО и прочие страны;
7. Ослабление России, как государства. Война и санкции лет за 5 сделают многое;
8. Физическое разделение России на мелкие государства и уничтожение России, как федерации;
9. США выживает, как государство.
ПОЧЕМУ ИМЕННО СЕЙЧАС:
1. «Спокойной жизни» для США осталось не более года-двух. Сейчас нет возможности не печатать баксы (экономика умрет) и нет возможности печатать дальше – пришел рубеж, за которым пострадает социальная сфера и из-за большого количества долларов будет лавинообразное избавление от этой валюты;
2. Россия (а с ее подачи и Китай) хочет отказаться в расчетах от доллара. Это смерть для США. Они сейчас живут только на "нефтедолларах"...;
3. Россия проснулась и становится все сильней и сильней. Через несколько лет с ней что-либо сделать будет невозможно. Поэтому надо спешить США.
ВЫВОДЫ:
1. Сейчас вводить войска на Восток Украины НИ В КОЕМ СЛУЧАЕ НЕЛЬЗЯ;
2. Нужно всеми силами избежать возможных провокаций;
3. Работать: в правовом и международном юридическом праве , насколько это возможно. Самое главное - добиться БЕЗПОЛЕТНОЙ зоны, чтобы предотвратить геноцид...
4. С пониманием отнестись к политике России – она делает, что может в настоящий момент;
5. Донбасс НИКОГДА не забудет то, что происходит. Украине - это аукнется в любом случае; Просто хочу рассказать, что в мире происходит так, чтобы любой человек, даже далёкий от ПОЛИТИКИ понял это...Прошу ПЕРЕДАТЬ это максимальному количеству россиян, для ПОНИМАНИЯ СИТУАЦИИ. Надо спешить. Кому-то эта публикация сильно не понравилась... Уже писали много гадостей в ответ...Чей-то хвост прищемили - значит все правильно делаем
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Adam39, 2014.07.31 o 16:19
Bardzo ciekawa analiza, oparta na realnych podstawach.
USA, to znaczy trzymający tam władzę, dążą do wywołania wojny lokalnej w Europie z daleka od swoich granic.
Niszcząc obecną Rosję i niewygodnego im Putina, by następnie ustanowić tam rząd z podległych sobie marionetek, chcą przejąć jej bogactwa naturalne i nadal pozostać mocarstwem globalnym dyktując swoje warunki światu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
teli, 2014.07.31 o 19:33
im częściej jeżdżę na wschód tym bardziej staje się rusofilem, mam to szczęście i poznałem klasę ludzi wykształconych, obytych w świecie, moje postrzeganie Rosji jest zupełnie inne niż kilka lat temu, w skrócie to nie silna Rosja nam zagraża, a upadająca cywilizacja USA, to krajom zachodu brakuje pokrycia w wyemitowanej gotówce, wszystko się waha, która cywilizacja upadnie, a o przyśpieszeniu zdecydują Chiny
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Piotr Świtecki, 2014.08.01 o 08:58
Rosja jak najbardziej TEŻ zagraża. Niezależnie od przyjaznych ludzi (tacy zdarzają się wszędzie, szczególnie jeśli są na poziomie) Rosja to obcy kraj, inna kultura/cywilizacja. To są rzeczy niezależne od osobistych upodobań, bo sami są w swoją turańszczyznę uwikłani - tylko póki nie jest źle, to to nie wychodzi na powierzchnię.
Miałem znajomych Rosjan i bardzo mile wspominam kontakty.
Ale najlepiej być polskofilem, od tego i tak nie uciekniemy ;-) Pozdrawiam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Adam39, 2014.08.01 o 13:37
"Rosja jak najbardziej TEŻ zagraża" - Z tym bym się nie zgodził. Natomiast może zagrażać jeżeli zostanie doprowadzona poprzez niezgodne z Polską Racją Stanu działania naszych marionetkowych rządzicieli. Prawdę powiedziawszy, prawie od początku tej tak zwanej transformacji, uzurpatorzy polskości robią wszystko by stosunki miedzy Polską a Rosją były jak najgorsze nie licząc się zupełnie ze stratami ekonomicznymi i kulturowymi z naszej strony.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Christophoros Scholastikos, 2014.08.01 o 23:25
Adamie, nigdy z Rosją nie mieliśmy partnerskich relacji. Nigdy. Rosyjskie dążenia były jednego gatunku, podporządkować sobie Polskę. Po rewolucji bolszewików nadziei na przyjaźń i partnerstwo jest jeszcze mniej. Oni są jak Niemcy. Ci czekają na rozkaz i zrobią straszne rzeczy. Rosjanie zaś czekają na bezwład i anarchię i zrobią straszne rzeczy. Zgadza się, że Rosja jest demonizowana przez amerykańskie lobby. Nie zgadzam się z antyrosyjskim stawianiem interesu polskiego. Nie mniej jednak, proszę nie mówcie, że Rosja nam nie zagraża. Strasznie to naiwne.
Pozdrowienia serdeczne
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Adam39, 2014.08.02 o 05:25
Naiwne?
A czy Polskie dążenia nie były podobne? Czyż nie chcieliśmy podporządkować sobie Rosji?
Państwa nie mają przyjaciół, tylko interesy. Rosja ma swoje i my swoje. Zaszłości historyczne nie mogą kształtować obecnej polityki.
Czy my musimy cały czas przegrywać?
Jak słaba i w gruncie rzeczy obecnie bezbronna Polska ma przetrwać jeżeli nie będzie prowadzić mądrej, zgodnej z Jej interesami polityki w różnych kierunkach. Polsce przyjazna i bogata Rosja jest potrzebna by robić z nią dobre interesy. Robienie sobie z niej wroga jest nam zupełnie niepotrzebne, jest wbrew polskim interesom. Ze słabym i podatnym na zewnętrzne sterowanie narodem nikt poważny się nie liczy. Traktuje go jak chłopca na posyłki a rządy takich państw, dodatkowo jak jurgieltników, lub płatnych klakierów. Węgrom, mimo iż również należą do NATO i UE, zaszłości historyczne nie przeszkadzają w prowadzeniu realnej polityki zgodnej z ich interesem narodowym w stosunku do Ukrainy, Rosji, Niemiec, UE, czy USA. Natomiast głoszenie tezy zgodnej z zakłamanym i antypolskim mainstreamem jest szkodliwe dla Polaków i polskich interesów.
To tyle odnośnie naiwności.
Również pozdrawiam i życzę dobrego urlopu.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Piotr Świtecki, 2014.08.02 o 07:45
No i znowu - czy to nie jest reagowanie na zasadzie niewolnika? Że Zachód zły, to Rosja dobra, i się trzeba za wszelką cenę przypodobać?

Robienie sobie z niej wroga jest nam zupełnie niepotrzebne, jest wbrew polskim interesom.

Co innego "robienie sobie wroga", a co innego, że "Rosja nie zagraża".

Pan naprawdę uważa, że z Rosji można sobie zrobić wroga, lub ją jakoś ugłaskać? Czy Pan naprawdę nie widzi, że Rosja to kompletnie inna, obca mentalność? I interesy ma swoje, nie nasze - choćby ją zagłaskać na śmierć?

Ze słabym i podatnym na zewnętrzne sterowanie narodem nikt poważny się nie liczy.

Co zatem za różnica? Jak by się ten słaby i podatny nie zachowywał, i tak zrobią z nim co chcą. Czy Pan już zapomniał nie tylko historię, nie tylko ostatnią wojnę, ale nawet to, co Rosja sobą prezentowała przy okazji Smoleńska?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Adam39, 2014.08.02 o 10:16
Moje reagowanie uważasz jest jak niewolnika. To znaczy, że nie chcesz jak widać czytać ze zrozumieniem i imputujesz mi swoje własne fobie, a może tak musisz? Twoim zdaniem Rosja nam zagraża a Niemcy nie zagrażają, ani USA, czy Izrael. A gdyby Polska chciała się obecnie wycofać z paktu NATO, czy z UE i zechciała być niepodległym i niezawisłym bytem, uważasz że pozwolono by?
Jestem przekonany, że krótkim czasie mielibyśmy w Polsce drugą Ukrainę. Daje się zauważyć głoszone przez ciebie rozumienie Rosji, podobne do tego co prezentuje g.... wyborcze i nasze uzurpatorskie władze.
Odnośnie Smoleńska, nie wiem jakie zawarto porozumienia i kogo z kim. Można zadać pytanie, dlaczego nasz umiłowany rząd i dowództwo paktu NATO całe śledztwo w tej sprawie pozostawili w rękach Rosji, mimo że był to samolot wojskowy i leciały w nim najważniejsze osoby w państwie. Należymy do tego paktu a Polska miała prawo w nim uczestniczyć na terenie Rosji, jak również umiędzynarodowić to śledztwo.
A na Ukrainie ostatnio strącono cywilny samolot i sprawę zaczęła badać międzynarodowa komisja, której demokratyczny i prawdomówny rząd Ukrainy, kochający swoich obywateli ułatwia pracę, dążąc do poznania prawdy bombarduje intensywnie teren miejsca upadku samolotu.
Odnośnie tych zdarzeń a jest to odrębny temat, nie będę się dziś wypowiadał.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Piotr Świtecki, 2014.08.02 o 11:14
Panie Adamie, "Twoim zdaniem Rosja nam zagraża a Niemcy nie zagrażają, ani USA, czy Izrael" - czyim zdaniem? Ja tego nie napisałem!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Adam39, 2014.08.14 o 23:01
Oczywiście nie napisałeś, wprost.
Wobec powyższego, kto to jest "zachód" i które państwa ogólnie, lub według ciebie do niego należą?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Zenon Jaszczuk, 2014.08.02 o 22:16
Adam39.
Panie Adamie!!! Jeśli zechcemy wyjść z jewropy to zrobimy to w wyborach :-))) są tacy co wierzą w "wybory" :-))) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Adam39, 2014.08.03 o 12:51
Witaj Zenek. Dawno nie pokazywałeś się Polakach. Co słychać u ciebie.
Tak, rzeczywiście wybory nam pomogą, jak umarłemu kadzidło. Tak a propos, kogo masz na myśli, rządzicieli czy naród?
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Zenon Jaszczuk, 2014.08.03 o 22:28
Adam39.
Miałem sporo roboty przy wirowaniu miodu. Sam przy 35 rodzinach pszczelich. Potem miałem tydzień odpoczynku nad rzeką Bug. I tak uciekł następny miesiąc. Jednak nie piszę z innych względów. Czytam co piszą uczeni, mądrzy na naszym portalu. Jak to mówią, mądrego to przyjemnie posłuchać:-)))Wydaje mi się jakiś obcy ten nasz portal od pewnego czasu.
Mówiąc między nami, po tych podsłuchach rynsztokowych politykierów pisanie na tematy sytuacji Polski i Polaków jest pozbawione sensu. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Piotr Świtecki, 2014.08.03 o 10:25
Którzy to?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Zenon Jaszczuk, 2014.08.03 o 22:30
Mufti.
Już nie pamiętam kto tak pisał na naszym portalu:-)))Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Piotr Świtecki, 2014.08.04 o 03:05
No cóż... Zdziwiony taką odpowiedzią nie jestem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Christophoros Scholastikos, 2014.08.02 o 10:25
A teraz to się zgadzam już w 99%. Nie porozumienie wynikło z niefortunnego sformułowania, że "Rosja nam nie zagraża". To przesada ale oczywiście powinniśmy z nimi prowadzić interesy i to też te wbrew zachodowi. Tu można śmiało brać przykład z Orbana. Gdybyśmy podchodzili do nich bardziej interesownie niż wrogo to byłoby nam znacznie lepiej. Co nie oznacza, że nie twardo. Bo wschód rozumie tylko twardych ludzi.
Dzięki za życzenia do urlopu dwa dni zostały..
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Piotr Świtecki, 2014.08.02 o 11:16
Mam nadzieję, że z laptopem? :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Christophoros Scholastikos, 2014.08.02 o 11:33
Zapomnij :). Morza szum, ptaków śpiew..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Piotr Świtecki, 2014.08.02 o 11:46
...rano tupot białych mew..? ;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Christophoros Scholastikos, 2014.08.02 o 11:51
Prędze ryk wściekłych krów :).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Zenon Jaszczuk, 2014.08.30 o 21:23
teli.
Dlaczego obiecujesz a nic nie piszesz. Miałeś coś napisać więcej o Ukrainie, a obecnie o Rosji i cisza??? Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
MatiRani, 2014.09.23 o 02:01
Co nowego w Rasiji?
;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Adam39, 2014.08.01 o 10:00
"Tymczasem - wielce istotna jest pragmatyczna ocena rzeczywistości. Za zbrodniczymi decyzjami stoi cały system zależności wpływającymi najpierw na ich podjęcie, a następnie realizację.
Dotyczy to zarówno strony "wschodniej", jak i "zachodniej"." - Zgadzam się. Tym nie mniej osobowość przywódcy gra niebagatelną rolę.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Jacek, 2014.08.01 o 14:26
Inaczej, co przywódcom w duszy gra.
Dokładniej co im zły podpowiada gdy zabraknie w sercu Boga.
Dziwimy się skąd tyle okrucieństwa, wojen, przemocy.
Zło bierze się z serc tych ludzi a podpowiada zły.
Na wojnę powinni w pierwszym szeregu iść ci co ją wywołują a nie niewinni ludzie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Adam39, 2014.08.14 o 22:31
Jacek, pięknie brzmią twoje utopijne marzenia. "Na wojnę powinni w pierwszym szeregu iść ci co ją wywołują a nie niewinni ludzie."
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
MatiRani, 2014.08.14 o 22:55
Kiedyz tak bywalo. Szefowie klanów stawali na ubita ziemie i wygrywal ten klan, którego szef mial wieksze jaja lub szybsza maczuge. Potem psychopaci zaczeli sie chowac za plecami dobrodusznych Goliatów a cwany Dawid uzywal cwanych sztuczek aby wygrac per fas et nefas.
Dzisiaj inne cwaniaki zadaj pytania podchwytliwe nigdy samemu sie nie moczac. Psychopaci... endostatycy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Adam39, 2014.08.14 o 23:32
Mati, tak bywało!
Powrotów do rycerskiej przeszłości nie widzę a raczej do kamienia łupanego albo i wcześniejszej.
Tak zwany "wolny świat" opanowany przez syjonistycznych Chazarów dąży do globalnej konfrontacji.
Genocyt na południowo-wschodniej Ukrainie.
Ludność będącą na na tych urodzajnych i bogatych ziemiach od pokoleń, pragnąca żyć i pracować tam, rodzić dzieci, rozmawiać w swoim języku, przez żydowskich uzurpatorów w bestialski sposób jest mordowana. A cała infrastruktura, dorobek pokoleń, zostaje perwersyjnie niszczona.
Gdzie są międzynarodowe organizacje broniące praw człowieka?
Czy one czasami nie są fasadową organizacją opanowaną przez tych uważających się za "bogów" na ziemi?
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Piotr Świtecki, 2014.08.15 o 06:31
Ależ oczywiście, że są i im służą! A "ludność" żre się między sobą i nie jest w stanie się zjednoczyć - jak to widzimy między innymi tu, na Polakach.eu.org.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Adam39, 2014.08.15 o 09:48
I ty Mufti poważnie?
A to że ludzie żrą się między sobą od czego a raczej od kogo przede wszystkim zależy, od ludności, czy od rządzicieli, tych trzymających władzę?
Wojny kto wywołuje i prowadzi ludzi na rzeż, kto nimi manipuluje i zmusza do zabijania nieznanych sobie istot?
Na tym portalu i nie tylko, ludzie mają swoje doświadczenia, odczucia i wiedzę niekoniecznie pokrywającą się z twoją. I czy uważasz że wszyscy powinni dmuchać w twoją tutkę a wtedy będziemy zjednoczeni?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Piotr Świtecki, 2014.08.15 o 10:20
Nie, *ja* tak nie uważam. Natomiast uważam za niedojrzałość nieumiejętność rozpoznania intencji/szczerości drugich, nieumiejętność dyskusji, nieumiejętność wspólnego działania. Uważam również, że wszyscy mamy ograniczone pojęcie i ograniczone możliwości obserwacji - dlatego powinniśmy rozmawiać. Rozmowa nie zawsze będzie prawieniem duserów i smarowaniem bitą śmietaną za uszami, bo nie po to tutaj rozmawiamy, żeby sobie kadzić, tylko po coś więcej. Ale nawet niezgoda czy osobiste zadrażnienia nigdy nie powinny prowadzić do opluwania portalu.

Uważam, że Pana zwalanie wszystkiego na rządzących albo żŻydów świadczy o Pana poczuciu niemocy. Być może uzasadnionym, ale zwracam uwagę, że bez nadziei, że jednak coś da się zrobić - na pewno się nie da.
Po drugie, jeśli jest Pan przekonany do swojego zdania, albo przynajmniej ma doświadczenia, na których je zbudował, to jeśli by Pan chciał coś zrobić dla innych - to by się Pan nimi dzielił. Nawet jeśli reakcje czytelników by zabolały. Pro publico bono, bo inni takich doświadczeń pewnie nie mają, a one jednak są ważne. I niewykluczone, że z czasem czytelnicy dojrzeją do ich zrozumienia na sposób podobny do Pańskiego.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
MatiRani, 2014.08.16 o 03:40
Jesli ktos jest przekonany do swego zdania to argumentuje i przekonuje - jak pisze Mufti.
Pisze tak, ale nie praktykuje, czego dowodzik zalaczam ponizej:
****
Jakie?
Jak Panu powiem, to i tak Pan nie zrozumie. Albo nie uwierzy.
Trzeba samemu przejrzeć na oczy.
odpowiedz zgłoś naruszenie
Re: RasPutin zgubil carat a Mula nie odpowiada na pytania
MatiRani, 2014.08.14 o 16:58
Klopot z Panem taki, ze nigdy Pan swego zdania nie formuluje.

Niech Pan napisze po prostu swoje zdanie.

pozdr
odpowiedz zgłoś naruszenie
Re: RasPutin zgubil carat a Mula nie odpowiada na pytania
Mufti Turbanator, 2014.08.14 o 17:44
No właśnie. Nie rozumie Pan...
odpowiedz zgłoś naruszenie
Re: RasPutin zgubil carat a Mula nie odpowiada na pytania
MatiRani, 2014.08.14 o 22:50
Niby czego mialbym nie rozumiec?
****

Jesli caly ten cyrk ma na celu przekonanie "antyzydów" ze zydzi nie sa tacy zli ani winni zla, jakie spada na Ludzkosc, to poczynania Mula sa calkiem koherentne. Tylko ze taki cel nie jest zwiazany z polskoscia tylko z zydowskoscia. Nie jest w interesie Polaków tylko w interesie spadkobierów zydokmuny.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Adam39, 2014.08.15 o 04:25
Jacek, oczekuję więcej od ciebie bon motów. I "takich" odważnych wypowiedzi, również związanych z tym portalem!
Na pewno zostaniesz doceniony.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Jacek, 2014.08.15 o 08:49
Nie oczekuję pochwał, zaszczytów, laurek.
W życiu mamy kierować się dobrem bliźniego, trzeźwym myśleniem integrowaniem ludzi.
Nie jesteśmy na samotnej wyspie, żyjemy we wspólnocie i próbujmy w niej normalnie, bez ekstrawagancji żyć.
Dla mnie nie ma znaczenia czy to w rzeczywistości, czy w sieci.
Zasady obowiązują wszędzie.
Dziękuję za pozdrowienia i również wszystkich pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Piotr Świtecki, 2014.08.15 o 10:23
Zdaje się, że sarkazm Pana Adama trafił Panu Bogu w okno ;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem   
Jozio z Londynu, 2014.08.26 o 11:49
Miedzy Stalinem a Putinem jest Ruszkiewicz,Wojta,Opara i cale scierwomedium NeOn24.ru
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Między Stalinem a Putinem 
Zenon Jaszczuk, 2014.08.30 o 21:20
"Schemat działania jest identyczny. Jeśli giną dzieci na Ukrainie - winien jest Putin. Zestrzelono samolot pasażerski - winien jest Putin. Zakaz importu mięsa i owoców z Polski do Rosji - to decyzja Putina.
Czyli cały czas chodzi o to, aby "imię" Putina kojarzyć ze wszystkimi negatywnymi zdarzeniami i decyzjami".
Dodam do tego jeszcze Rosjan.
Czytam na NE, że dwaj "gienerałowie" wysadzili się granatami zabijając kilku Rosjan. A więc już nie współmieszkańców - ukraińców, nie seperatystów, tylko Rasjan:-)))
Tak podał jakiś łże żydowski przekazior zainstalowany w Polsce. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
podobna tematyka
Krzysztof J. Wojtas
Mir chleba (Cywilizacja Polska - dyskusje)
Krzysztof J. Wojtas
Antynarodowi obrońcy życia (Cywilizacja Polska - dyskusje)
Krzysztof J. Wojtas
Boeing - chiński arbitraż (Cywilizacja Polska - dyskusje)
Krzysztof J. Wojtas
Wartości, władza, religie a Słowiańska Akademia Cywilizacyjna (Cywilizacja Polska - dyskusje)
Krzysztof J. Wojtas
"Zjednoczenia" - krótko o scenie politycznej (Cywilizacja Polska - dyskusje)
Krzysztof J. Wojtas
Brunetki, blondynki, rude; lewy, prawy, śmaja (Cywilizacja Polska - dyskusje)
Krzysztof J. Wojtas
Taśmy, "zamach stanu", destabilizacja, ... (Cywilizacja Polska - dyskusje)
Krzysztof J. Wojtas
Kiedy wojna? (Cywilizacja Polska - dyskusje)
Krzysztof J. Wojtas
Polska Racja Stanu. Słowo (Cywilizacja Polska - dyskusje)
Linki, cytaty, nowiny:
O Bosaku, Winnickim i podobnych
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑