słowa kluczowe: Gazeta Wyborcza, Polska, Romowie, Wrocław, cyganie, rasizm.
Linki, cytaty, nowiny2014-07-10 08:16

Romowie skarżą do prokuratury "Gazetę Wrocławską"

(poleca )
 
[Koniec świata! "Wyborcza" oskarżana o rasizm... MT]
 
„Redakcja »Gazety Wrocławskiej « pod kierownictwem Arkadiusza Franasa od pewnego czasu wzięła sobie na cel wrocławskich Romów, atakując ich na swoich łamach bezpardonowo i w sposób zmierzający wprost do pogromu” - czytamy w skierowanym do prokuratury doniesieniu. „Nieznane są przyczyny takiego działania (...). Czy redaktorowi chodzi o zwiększenie sprzedaży »Gazety«, czy też o działania polityczne na rzecz ugrupowań narodowych? Jedno jest pewne, że artykuły ukazujące się w »Gazecie Wrocławskiej « oraz następnie w konsekwencji wyjątkowo nienawistne wpisy na temat Romów na portalach społecznościowych wskazują, że redakcji chodzi również o wywołanie fermentu i sprzeciwu wobec obecności Romów we Wrocławiu.”.
[...]
- Dlaczego nie reaguje wojewoda? Dlaczego milczy rzecznik ds. mniejszości? [...] Czy następnym razem redaktor "Wrocławskiej" dzieci skaczące do fontanny będzie pytał o wyznanie? Czy będzie na tyle odważny i w ten sam sposób będzie pisał o muzułmanach? Albo o Żydach? Przecież to jest czysty rasizm!

Całość: +wiadomosci.gazeta.pl

[Pana Pezesa spieszę uspokoić: Gazeta Wyborcza na pewno nie będzie w ten sposób pisać o muzułmanach, a już na pewno nie o Żydach. MT] 

1496 odsłon średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑