słowa kluczowe: Polacy, Słowianie, biologizm, jednostronne teorie rozwoju społecznego, pansłowianie, słowiańszczyzna.
Linki, cytaty, nowiny2014.06.11 09:26 11:25

Słowianie byli tu zawsze? Archeolodzy w szoku.

(poleca )
 
Genetycy podważają teorię części polskich archeologów. Być może Słowianie wcale nie pojawili się w Polsce dopiero we wczesnym średniowieczu. [Powiedzmy od razu: nie polskich, ale niemieckich, bądź Niemcom się wysługujących. Tacy z nich uczeni, jak z koziej d..y trąba. Te fakty są znane od dawna. - admin]
 
Wbrew opinii części archeologów, Słowianie nie przybyli do Europy dopiero we wczesnym średniowieczu. Tak przynajmniej wynika z badań genetycznych zespołu badawczego prof. Tomasza Grzybowskiego z Collegium Medicum Uniwersytetu M. Kopernika w Bydgoszczy.

- Raczej skłanialibyśmy się ku autochtonizmowi Słowian, ale zastrzegając mocno, że cechy genetyczne wcale nie muszą być tożsame z charakterystyką kulturową właściwą dla tych populacji – mówi prof. Grzybowski w „Naukowym zawrocie głowy”.

Badania trwały prawie 10 lat. Naukowcy przebadali materiał genetyczny pobrany od 2,5 tys. osób z różnych populacji narodów słowiańskich. Okazało się, że przodkowie niektórych z nich żyli w Europie już w epoce brązu – czyli 4 tysiące lat temu, a może nawet już w Neolicie, siedem tysięcy lat temu.

Nagranie ciekawej rozmowy z prof. Grzybowskim:
+www.polskieradio.pl 
 
Źródło: +marucha.wordpress.com 

1764 odsłony średnio 4,8 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Słowianie byli tu zawsze? Archeolodzy w szoku. 
MatiRani, 2014.06.11 o 16:44
Polske zamieszkiwali Slowianie od dawna, tyle ze nie byli to Polacy. Wedlug Lubomira Czupkiewicza, my, POLACY, dotarlismy do Polski ( Odra-Wisla-Bug) dopiero okolo roku 550. Bezposrednio przedtem zamieszkiwali te tereny Chorwaci i Serbowie - tez Slowianie. Przedtem Hunowie - dymarki zelaza ichnie byly - a jeszcze przedtem nikt nie wie chyba dzisiaj, bo semicka mafia usiluje wmówic Swiatu, ze kolyska cywilizacji jest region Mezopotamii - co juz dzisiaj jest oczywistym falszem - juz 8000 lat temu, w Wielkiej Brytanii, budowano stonhenges ( na poczatku z drewnianych bali ) i gromadzono sie co roku na swieto wiosny - poziom zycia i kultury byl taki wysoki ze mieli nawet "przemysl" wymyslnych zabawek dla dzieci. ...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑