słowa kluczowe: EU, Polska, RN, Ruch Narodowy, UE, Unia Europejska, falgi, flagi unijne, oczyszczamy Polskę z flag unijnych.
Linki, cytaty, nowiny2014.04.24 23:30 04.25 18:08

Oczyszczamy Polskę z flag unijnych!

(poleca )

narodowcy.net

 
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej pod siedzibą przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, na której głos zabrali członkowie Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego Robert Winnicki i Artur Zawisza, przedstawiono ideę akcji „Oczyszczamy Polskę z flag unijnych”.
 
Artur Zawisza zwrócił uwagę, że kwestia obecności flag UE na budynkach administracji publicznej w Polsce nie jest uregulowana prawnie i nie znajduje żadnego oparcia w Konstytucji RP czy ustawach. Powołał się na raport NIK, w którym sytuacja prawna obecności flag unijnych w polskiej przestrzeni publicznej została gruntownie przeanalizowana. Wynika z niego, że flagi unijne na budynkach administracji publicznej w Polsce znajdują się bezprawnie.

Robert Winnicki podkreślił, że w państwie suwerennym nie do pomyślenia jest, by symbolika organizacji ponadnarodowej była eksponowana w równym, czy w niektórych przypadkach nawet większym stopniu, niż symbolika narodowa. Wezwał do usunięcia flag unijnych z budynków administracji publicznej w całej Polsce. Robert Winnicki podkreślił, że to urzędnicy państwowi powinni wykazać inicjatywę, by oczyścić polską przestrzeń publiczną z flag unijnych. W sytuacji jednak, w której to właśnie urzędy państwowe są najczęściej obiektami, na których bezprawnie powiewa flaga UE, obywatele muszą wziąć sprawy w swoje ręce. Winnicki przypomniał, że podczas ubiegłorocznej akcji oczyszczania Polski z flag unijnych przed Dniem Flagi Narodowej, który przypada 2. maja, działacze Ruchu Narodowego usunęli z przestrzeni publicznej ponad pięćset flag. Zaapelował, by również i w tym roku oczyszczać Polskę z flag UE na wszelkie możliwe sposoby.

Część flag, które zostaną usunięte przez obywateli z budynków administracji publicznej, zostanie „zwrócona” przedstawicielstwu Komisji Europejskiej w Polsce podczas pikiety, którą Ruch Narodowy zorganizuje 1 maja, w 10. rocznicę przyłączenia Polski do UE.

Źródło: +narodowcy.net 

3195 odsłon średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Oczyszczamy Polskę z flag unijnych! 
Piotr Świtecki, 2014.05.01 o 22:52
"Manifestacje nacjonalistów w Warszawie. Palili flagi UE, obrzucili jajkami "Tęczę". Ks. Małkowski: Widzę niezłomnych rycerzy..."
"Około południa odbyła się pikieta Ruchu Narodowego przed przedstawicielstwem Komisji Europejskiej. Narodowcy chcieli "oczyszczania Polski z flag unijnych", które - ich zdaniem - wiszą bezprawnie na budynkach publicznych. Jeden z kandydatów RN do PE Witold Tumanowicz wyrzucił kilka flag unijnych przed drzwiami przedstawicielstwa i napluł na nie. Później reszta uczestników deptała flagi i robiła sobie z nimi zdjęcia."
+wiadomosci.gazeta.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Oczyszczamy Polskę z flag unijnych! 
Jacek, 2014.05.01 o 23:49
...i wywieszamy od 2 maja polskie.
Mogą wisieć nawet do końca miesiąca.
Bardzo lubię wywieszać naszą, polską flagę.
Wtedy Ojczyzna jest mi bliższa sercu, namacalna, widoczna. Jest kochana.
A unijna niech sobie wisi w Brukseli, tam jest jej miejsce.
Jestem Polakiem i nigdy nie wywieszę innej flagi, tylko polską.
Nawet myślę postawić u siebie przed domem mały maszt by na nim powiewała polska flaga okrągły rok. Tak jest już w wielu miejscach.
Brońmy i manifestujmy naszą polskość.
Mamy do tego prawo i obowiązek.
CWP!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Oczyszczamy Polskę z flag unijnych! 
Adam39, 2014.05.02 o 00:02
No i co z tego wynika?
A tuptanie rozgrzewa stopy, sam się o tym przekonałem. Szczególnie jak jest zimno.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑