słowa kluczowe: blog, blogi, blogosfera, dziennikarstwo, dziennikarze, infosfera, internet, komunikacja, media.
Linki, cytaty, nowiny2014.04.21 19:34

Władzę przejmuje ulica

(poleca )

Witold Graboś

 
Bogactwo różnych form przekazu i dostępu do treści medialnej nie idzie w parze z bogactwem treści, ich poziomem intelektualnym i estetycznym.
 
I nie w tym problem, że brakuje treści mądrych, rozwijających, lecz w tym, że bylejakość staje się standardem! Jest łatwa, tania i akceptowana przez odbiorcę.

[...]

Bogactwo mediów nie oznacza też zwiększonych swobód twórczych. Na dobór tematu, jego ujęcie, sposób prezentacji ma wpływ tzw. linia redakcji i opinia kierownictwa. Owa „linia" oznacza zwykle polityczną lub światopoglądową identyfikację. Zaskakujące, że w dobie postpolityki, gdy bledną ideologie i doktryny polityczne, media są aż tak wyraźnie spolaryzowane politycznie.


Całość: +www.rp.pl

[Uznawanie (zawodu) dziennikarza za coś specjalnego jest reliktem epoki informacyjnej reglamentacji. Szczególnie dla szarego człowieka dostęp do dziennikarza był kiedyś czymś specjalnym, dawał szansę na bycie wysłuchanym (przez władzę) i usłyszanym.
Ale dziennikarskie środowisko wtedy było - jak i obecnie jest - przecież świadome, że nie dziennikarz, ale wydawca/partia jest prawdziwym kreatorem informacji.
Tymczasem dziennikarskie środowisko ciągle jeszcze mydli naiwnym uszy górnomową, biadoleniem i "etycznymi" dywagacjami.
Przy okazji - pozdrawiam naszego /byłego już/ blogowego kolegę Marka. MT]
 

1940 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑