słowa kluczowe: Karczewski, Kościół, PRL, TW, abp. Wielgus, kler, księża, teczki.
Linki, cytaty, nowiny2014.01.13 16:37

Sebastian Karczewski w Łodzi o zamachu na abp. Wielgusa

(poleca )

Marcin Hagmajer

 
Serdecznie polecam obejrzenie 2 filmików ze spotkania redaktora Sebastiana Karczewskiego z publicznością w Łodzi.
 
W pierwszym filmiku razi ignorancja redaktora prowadzącego z Katolickiej Agencji Informacyjnej, który pilotując rozmowę z Karczewskim pokazuje fizykalistyczne podejście (wbrew metacybenetycznemu podejściu) do rzeczywistości, chwaląc się przy tym fizycznym umysłem, choć ta fizyczność przypomina raczej funkcjonariusza resortu siłowego niż ścisły umysł. No i jeszcze ten prymat prawdy ideologicznej nad obiektywną, gdy chce wmówić Karczewskiemu, że abp Wielgus się przyznał do współpracy, broniąc przy tym łajdackiego postępowania tej instytucji w stosunku do Abp Wielgusa. Ponadto powoływanie się na autorytety innych duchownych - typowe podejście bizantyjsko - chazarskie.

W drugiej części materiału wyraźnie słychać głosy części publiczności, która sympatyzuje z kaczystami i stara się ich nieudolnie wybielać w kwestii linczu na abp Wielgusie. Sam Karczewski wypowiada się w tonie umiarkowanym, dyplomatycznym, ogłasza, że ciekawsze materiały jeszcze pokaże i ma przewagę informacyjną nad swymi przeciwnikami. Jednocześnie zachowuje się ostrożnie niczym saper. Bardzo ważne jest jednak użycie przez niego sformułowań typu "grupa trzymająca władzę", "ośmiornica", czy "pajęczyna" - odnośnie mafii w polskim Kościele. Razi niestety prawiczkowa naiwność, że lustracja byłaby lekiem na całe zło w Polsce. To poziom taktyczny, nawet nie operacyjny, ciekawe czy świadomie przedstawiany przez Karczewskiego, czy też jest to jego ostrożność. Ponadto śmieszy stwierdzenie, że gdyby nie komunizm, to nie byłoby linczu na abp. Wielgusie. Wszak już docent Kossecki w okresie PRL precyzyjnie wykazywał, że metody walki z Kościołem były typowe dla państw i systemów kapitalistycznych, jak Francja po 1905, Anglia w walce z irlandzkim Kościołem, czy Niemcy bismarkowskie w walce z polskim duchowieństwem.

Niemniej wymienia inne istotne kwestie, jak sprawy kryminalne w Kościele (przypomina się wykład docenta Kosseckiego o niezlustrowanej agenturze MO i Policji) oraz o tym jak Kościół jest szantażowany tzw. dotacjami unijnymi czyli de facto niemieckimi, i jak bezradna jest hierarchia wobec powyższych faktów, starając się zamieść sprawy pod dywan. Sebastian Karczewski generalnie pokazuje się jako niezwykle utalentowany, skrupulatny dziennikarz śledczy i uczciwy publicysta katolicki działający dla dobra Kościoła.

Ten materiał ukazuje prawdziwy obraz Najjaśniejszej Pomrocznej. Gorąco polecam.

Z nacjokratycznym pozdrowieniem
Marcin Hagmajer

+www.youtube.com
+www.youtube.com 
 
(opublikowano za zgodą Autora) 

2702 odsłony  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Sebastian Karczewski w Łodzi o zamachu na abp. Wielgusa 
Christophoros Scholastikos, 2014.01.13 o 22:57
Porażająca liczba wyświetleń. Ciekawe, że Sakiewicz kłamał i musiał przed prokuraturom odszczekać. Ciekawe, że Terlikowski tak krytykował nie mając silnych podstaw ani kompetencji ku temu. Dawno to już było słabo pamiętam..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Sebastian Karczewski w Łodzi o zamachu na abp. Wielgusa 
Christophoros Scholastikos, 2014.01.14 o 00:25
"Przy okazji okazało się, że jest kilkadziesiąt spraw innnych i te sprawy są jeszcze bardziej przerażające niż sprawa arcybiskupa Wielgusa" 2 filmik 18:50.

Ciekawe, że aż 7 lat tworzył tą książkę. Obawiam się, że trzeba by ją mieć w biblioteczce.

Swoją drogą natknąłęm się dziś na ciekawą analizę z tamtego czasu nakreśloną piórem kolegi GPSa.

Materiał im dalej tym ciekawszy. Zaczyna się mało ciekawie..

Trochę chaotycznie to wszystko przedstawione, jednak materiał bardzo ciekawy i z pewnością warty poświęcenia czasu.
Dzięki
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑