słowa kluczowe: Albin Siwak, Ciechocinek, Polak, polskie, prawda historyczna, rozmowy, spontaniczne spotkania, Żyd, żyd, żydowskie.
Linki, cytaty, nowiny2013.12.12 11:20 11:21

Polaków i żydów w Ciechocinku rozmowy

(poleca )

Albin Siwak w roli głównej

 
Polecam opowieść o sanatoryjnych przygodach z marca bieżącego roku. Na zachętę poniżej fragmenty tekstu.
 
+wolna-polska.pl

"Pan pozwoli, że ja jej odpowiem. A to dlatego że pochodzę z rodziny, której zabrano olbrzymi majątek i oddano Żydowi zdrajcy za szpiegostwo. Ta pani, panie Siwak, to matka Aliny Całej, tej samej doktor historii z Instytutu Historii Żydów, która napisała obraźliwy duży artykuł o Polakach, jacy wyrachowani byli w czasie wojny i jakże współpracowali z Niemcami w zabijaniu Żydów. Ten artykuł nie tylko w Polsce ale i na świecie wywołał liczne protesty. Nawet i Żydów. A pan odniósł się do niego w swojej książce, słusznie pisząc jak bardzo pani Alina Cała na każdym kroku kłamie. To wywołało w środowisku Żydów wściekłość pod pana adresem. Ale nie mogli tego co pan napisał podważyć, gdyż oparł pan to co napisał na faktach i dowodach."
"Panie Siwak, zrobiliśmy to spotkanie z panem, a nie z jakąś Żydówką. Niech pan jej powie, że to dla Polaków spotkanie, a nie dla Żydów i niech wyjdzie z sali. Sporo osób nagrodziło tę kobietę oklaskami i powtarzając: “To dla Polaków spotkanie!” i “proszę wyjść z sali!” Kobieta [ta Żydówka], stała obok mnie i patrząc na mnie powiedziała:

- Panie Siwak, mam pana za odważnego i uczciwego człowieka. Jeżeli pan rzeczywiście taki jest jak pisze, to proszę pozwól pan mi coś powiedzieć do ludzi.

- Powiedziałem, pozwólmy tej pani powiedzieć to, co jej zdaniem powinniśmy wiedzieć. Sami tu i teraz ocenimy jacy są Żydzi. Czasami bolesna prawda jest jak oczyszczenie potrzebna do życia lub do tego aby przejrzeć na oczy. Proszę, niech pani mówi, zwróciłem się do kobiety.""Przecież ja żyję na co dzień między ludźmi i słyszę jak złorzeczą Żydom. Ale będąc z wami szczera powiem tak: A kto temu winien że tylu Żydów jest u władzy? Czy czasami nie wy sami? Bo na przykład wystawia się jako kandydatów na prezydenta Warszawy dwie osoby. Oboje to Żydzi, tak Bielecki jak i Gronkiewicz-Waltz. I co? Sami oni się wybrali? Nie. To Polacy poszli do urn i oddali na nich swe głosy. A później krytykują, że żydówka jest prezydentem. Gdybyście zbojkotowali te wybory, mówiąc, że nie ma kandydatów Polaków i nie poszli głosować na ich wybór – to by nie zostali wybrani.

Ja znałam oboje rodziców pani prezydentowej Komorowskiej. Byli to Żydzi, że Polaków utopiliby w łyżce wody. Pan Komorowski, który prawdopodobnie jest Polakiem, ale chodzi na smyczy swej żony Żydówki a za doradców swych, proszę zauważyć, wziął samych Żydów. A że ci doradcy decydowali i decydują, np. komu ma kapituła żydowska przyznać najwyższe odznaczenie w Polsce, czyli Orła Białego, i dano go samym Żydom, takim jak Michnik." 

4245 odsłon średnio 5 (6 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Polaków i żydów w Ciechocinku rozmowy 
Zenon Jaszczuk, 2013.12.12 o 14:33
Christo.
Kolego - jesteście antysemitą. Kto to widział pisać w ten sposób o żŻydach czy jak tam ich nazwać:-))))))))) Pozdrawiam
Ps. Czytam narazie pilnie o Wojciechu:-)))))) i innych zawilościach.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Komorowsk...na smyczy Żydówki 
MatiRani, 2013.12.12 o 14:41
Pan Komorowski, który prawdopodobnie jest Polakiem, ale chodzi na smyczy swej żony Żydówki a za doradców swych, proszę zauważyć, wziął samych Żydów...

Kto ma jeszcze zone zydówke?
;-)
Esterke czy Cipi Liviani?
Macko
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Komorowsk...na smyczy Żydówki 
Zenon Jaszczuk, 2013.12.12 o 14:47
MatiRani.
Ja na tych tematach się nie znam. Co prawda pisałem wcześniej o tym wszystkim, ale nabiłem sobie guza. Więc grzecznie czytam o drzwiach......... Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polaków i żydów w Ciechocinku rozmowy 
Christophoros Scholastikos, 2013.12.12 o 14:54
Jakbyś mi zarzucił antypolonizm to bym się wziął za tłumaczenie i wyjaśnianie. Także w ramach poznawania prawdy obiektywnej koloru łacińskiego czasem wyjdzie jakiś kwiatek :-). Link dzięki uprzejmości Jacka. Moim zdaniem samkowitość wielka. Szczególnie jeśli idzie o prywatyzację branży alkoholowej.

Czasami na Twoje wychodzi :-).

Pozdrawiam śpiące pszczółki
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polaków i żydów w Ciechocinku rozmowy 
Zenon Jaszczuk, 2013.12.12 o 15:24
Christo.
Może powinienem się cieszyć, ale się smucę, bo to i póżno i jeszcze mało tych "wychodzi na moje". Dzisiaj czytam na Onecie - nawet Zelnik mówi, że wierzy w spiskową teorię dziejów czytaj praktykę. To "moje" będzie się sprawdzać i potwierdzać cały czas. Jednak jak mówi "żydówka" jeszcze "to" musi się wyspać..... :-))))) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polaków i żydów w Ciechocinku rozmowy 
Christophoros Scholastikos, 2013.12.12 o 17:33
Ja tam Twoje diagnozy zawsze bardzo szanowałem nawet jeśli mi się część (jeszcze?) w głowie nie mieści. Więcej różnicy było w temacie co z tym robić, bo dla mnie rozwiązaniem nigdy nie było upodabnianie się do nich. Zobaczymy jak pójdzie temu ruchowi narodowemu. Jednego człowieka można odstrzelić ale ciężko zrobić to z ruszoną górą. Wystarczy dbać o interes narodowy, a konflikt z marsjańskim lobby pewniutki.
Pozdrowienia
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polaków i żydów w Ciechocinku rozmowy 
Zenon Jaszczuk, 2013.12.12 o 17:46
Gdzieś czytałem, że do jewropy wybierają się: Kowalski, Winnicki itd.
Czyli rezygnują z rozwoju ruchu w Polsce, w gminach, wsiach, miasteczkach.
Moim zdaniem jeśli już się pchają do prywaty-kasy- oczywiście krzykną, że nie, nie, nie.
To powinni wysłać "delegatów" wykonujących polecenia mędrców pozostających w Polsce. Bo kto się tym zajmie jeśli mędrcy wyjadą za kasą - sorki, będą opczywiście przewracać junię od środka :-)))) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polaków i żydów w Ciechocinku rozmowy 
Christophoros Scholastikos, 2013.12.12 o 18:09
Osobiście też żywię nadzieję, że Winnicki nie wybierze się do jeuroparlamentu. Kowalski to się chciał nawet wypisywać z RN bo mu Lublin zagłosował przeciwko startowi. Z tego co słychać było 11 do 5 w skali kraju, czyli Twój punkt widzenia nie jest odosobniony.

Z jednej strony powinni kogoś wydelegować i sami nie wyjeżdżać, z drugiej jak dostanie się ktoś kiepski to też będzie sabat mediów nad nim. Ciągle chyba brakuje kadr. Jak się jakiś kolo z Kołobrzegu gdzieś wypowiedział to musiał dostać zakaz wypowiedzi jak piszą ludzie po internetach.

A jeśli idzie o komentowanie, to trzeba pamiętać, że komentarze mogą być bardziej pełne nadziei, sceptyczne czy wrogie i przeciwne. Natomiast fakt jest taki, że to tylko komentowanie z fotela, oni coś robią i do tej pory sporo pozytywów widać. Jak MW z ONRem nie weźmie rozwodu to będzie jeszcze trochę dobrych owoców.

A to, że przyszły europarlament zgromadzi wielką grupę euroceptyków to fakt. Pytanie tylko czy będą normalizować lub rozwalać unię czy skorumpują się stylem życia i pieniędzmi. Ogromnymi pieniędzmi i nawet deklaracja by 50% zarobków przekazać na cele społeczne ruchu, przed tą korupcjogenną sytuacją nie uchroni. I nie mam na myśli przestępsw w sensie karnym. Tylko w sensie moralno ideowym. Pieniądz ma siłę.
Pozdro
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Polaków i żydów w Ciechocinku rozmowy 
teli, 2013.12.12 o 21:38
są dwa sposoby zmiany, dojść do władzy, lub rewolucja i wybić wrogów
jeśli ruch-partia chce zaistnieć i nie siedzieć na kanapie musi iść do wyborów, zyskuje kasę i media, tylko jest jeden problem:
doszedłem do wniosku iż demokracja i rządy głupich do niczego dobrego nie prowadzą, jeśli w społeczeństwie jest 10% ludzi inteligentnych, a decyduje 50% i jeden głos, to rządzą i decydują głupcy
może już lepiej mieć mądrego dyktatora :-)
pozdrawiam Was i czytam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑