słowa kluczowe: 2011, Marsz Niepodległości, TVN, spalenie wozu TVN, sąd, wymiar sprawiedliwości, wyrok.
Linki, cytaty, nowiny2013.11.20 10:03 10:08

Surowe kary za spalenie wozów TVN.

(poleca )
 
Dwa lata więzienia i prawie 800 tys. zł kary
 
Tomasz J. i Damian P. odpowiedzą za podpalenie wozu transmisyjnego TVN podczas Marszu Niepodległości 11 listopada 2011 roku. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia skazał ich na dwa lata więzienia i pokrycie strat oszacowanych na prawie 800 tys. zł.

Wyrok zapadł 14 listopada. Sąd stwierdził, że obaj oskarżeni są winni "tego, że w dniu 11 listopada 2011 r. w Warszawie przy placu na Rozdrożu, działając wspólnie i w porozumieniu ze sobą oraz z innymi nieustalonymi osobami, biorąc aktywny udział w zbiegowisku i wiedząc, iż jego uczestnicy wspólnymi siłami dopuszczają się gwałtownego zamachu na mienie, zniszczyli wóz transmisyjny należący do TVN SA wraz z wyposażeniem w sprzęt nagraniowy i elektryczny [raczej elektroniczny - MT] na łączną sumę strat 1 412 296 zł, co stanowiło mienie znacznej wartości, w ten sposób, że wrzucili do środka pojazdu zapaloną racę, czym doprowadzili do całkowitego spalenia ww. samochodu, przy czym działali publicznie i bez powodu [doprawdy? MT], okazując przez to rażące lekceważenie dla porządku publicznego". [jeśli przez "porządek publiczny" rozumieć to, co wygodne i opłacalne dla uzurpatorskich sitw, to tak. MT]

Mężczyźni zostali zatrzymani podczas derbowego meczu Polonii z Legią we wrześniu ubiegłego roku. 19-letni Tomasz J. rzucał w wóz racami. Podczas przesłuchania przyznał się do tego. Jego rówieśnik. Damian P. przyznał się z kolei do podawania koledze środków pirotechnicznych. [Ile się dostanie za podanie ręki? MT] Pierwszy trafi do więzienia na dwa lata i trzy miesiące, drugi na dwa lata i miesiąc. Oprócz tego obaj muszą naprawić szkodę - 785 tys. zł.

- To dotkliwa kara. Ci dwaj młodzi ludzie prawdopodobnie będą dłużnikami do końca życia. Mam nadzieję, że teraz każdy, kto będzie chciał zrobić coś podobnego, dwa razy się zastanowi [pan prokurator byłby naiwny, gdyby nie to, że "uzasadnia" wyrok na zapotrzebowanie układu. MT] - mówi prok. Przemysław Nowak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie. 
 
Źródło: +warszawa.gazeta.pl 

2632 odsłony  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Wyrok utrzymany - dwa lata więzienia i po 750 tys. zł grzywny za podpalenie wozu TVN 
Piotr Świtecki, 2014.05.24 o 21:48
Surowy wyrok za spalenie wozu transmisyjnego TVN podczas Marszu Niepodległości w 2011 roku został utrzymany. Sprawcy otrzymali karę dwóch lat więzienia. Mają też zapłacić po 750 tys. zł grzywny. +www.fronda.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑