słowa kluczowe: 2013, Marsz, Marsz Niepodległości, Polska, Robert Winnicki, Ruch Narodowy, Winnicki, organizacja marszu, oświadczenie.
Linki, cytaty, nowiny2013.11.15 22:15

Oświadczenie organizatorów Marszu Niepodległości

(poleca )

Warszawa, 14 listopada 2013 r.

 
W kilka dni po 11 listopada, zgromadzeniu odpowiedniego materiału faktograficznego oraz zbadaniu wielu aspektów wydarzeń, jakie miały miejsce w tym dniu w Warszawie oświadczamy co następuje:
 
1. Po raz kolejny dziękujemy stutysięcznej rzeszy uczestników Marszu Niepodległości, w tym delegacjom zagranicznym, za dumne oraz godne manifestowanie na ulicach naszej stolicy.

2. Cieszymy się z sukcesu jakim była oprawa merytoryczna oraz ideowa Marszu, zwłaszcza szereg przemówień wygłoszonych ze scen na pl. Defilad oraz na Agrykoli.

3. Za włożony trud, poświęcony czas, zaangażowanie pracy oraz środków finansowych dziękujemy wszystkim, w tym zorganizowanym grupom kibicowskim, którzy przyczynili się do organizacji Marszu Niepodległości 2013, organizacji wyjazdów oraz jego godnego przebiegu.

4. Swoją wdzięczność kierujemy szczególnie do mediów narodowych, prawdziwie niepodległościowych oraz katolickich, niestety nielicznych, które marsz młodego pokolenia patriotów pokazały w sposób zgodny z prawdą.

5. Wyjątkowy szacunek, uznanie oraz wyrazy najwyższego podziwu należą się Straży Marszu Niepodległości, której heroiczna postawa oraz poświęcenie umożliwiły przejście manifestacji pomimo trudności oraz incydentów na jego drodze. Straż poradziła sobie w tej sprawie o wiele lepiej niż służby państwowe, dzięki czemu na Marszu 2013 było spokojniej niż rok i dwa lata wcześniej.

6. Potępiamy burdy, wszystkie przejawy braku podporządkowania się Straży Marszu Niepodległości oraz bandyckie ataki na uczestników Marszu (w tym członków Straży) i osoby postronne, wywoływanie niepokojów i narażanie na niebezpieczeństwo uczestników manifestacji ze strony grupek bezmyślnych osób kręcących się wokół Marszu.

7. Pragniemy podkreślić, że zadaniem organizatorów było zapewnienie bezpiecznego przejścia kolumny marszowej planowaną trasą, który to cel został zrealizowany. Obowiązkiem Straży nie jest zabezpieczanie całego miasta, a zwłaszcza obiektów oddalonych od trasy Marszu. Od tego jest policja i to do niej należy kierować w tej sprawie roszczenia.

8. Rozwiązanie marszu na jego końcówce uznajemy za decyzję wyjątkowo fatalną, szkodliwą i niebezpieczną z punktu widzenia ochrony kilkudziesięciotysięcznego tłumu, który nawet nie miał możliwości rozejścia się. Uważamy, że była ona bezprawna i będziemy skarżyć ją do Sądu Administracyjnego. Podobnie krytycznie oceniamy niektóre poczynania policji tego dnia: napieranie na maszerujących ludzi, brutalną łapankę na pl. Na Rozdrożu czy brak zabezpieczenia manifestacji od strony lewackiego squatu, w którym znajdowali się uzbrojeni w koktajle młotowa bojówkarze. Stwarzało to realne zagrożenie dla setek obywateli i porządku publicznego.

9. Wyrażamy ubolewanie z powodu incydentu do którego doszło przed budynkiem ambasady rosyjskiej. Jednocześnie wyrażamy przekonanie, że w stosunkach polsko-rosyjskich jest wiele istotniejszych problemów niż spalona budka strażnicza. Dlatego uznajemy poziom rozpętanej wokół tej sprawy nagonki medialnej za zupełnie nieadekwatny do skali wydarzenia.

10. W związku z tym, że incydenty jakie zdarzyły się wokół Marszu Niepodległości 2013 w znaczący sposób rzutują na jego odbiór i nie sprzyjają promocji idei narodowej, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości deklaruje, że w przyszłym roku Marsz odbędzie się w zmienionej formule.

Postulowana zmiana formuły, nad którą będziemy pracować przez najbliższe miesiące, związana jest z trzema potrzebami:
- by skutecznie wyeliminować z jego obrębu grupki skandalicznie zachowujących się osób, przeciwstawiających się polecaniom organizatora i narażających bezpieczeństwo uczestników,
- zminimalizować ryzyko związane z wrogą działalnością służb państwowych wobec Marszu,
- wyjść naprzeciw zwiększającej się frekwencji.

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości 
 
Źródło: +narodowcy.net 

2647 odsłon średnio 4,4 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Oświadczenie organizatorów Marszu Niepodległości 
Christophoros Scholastikos, 2013.11.17 o 08:43
Dobre oświadczenie. Tylko gdyby tak dało się je wypuścić trochę wcześniej byłoby to korzyścią.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Oświadczenie organizatorów Marszu Niepodległości   
Lona, 2013.11.17 o 08:56
"- by skutecznie wyeliminować z jego obrębu grupki skandalicznie zachowujących się osób, przeciwstawiających się polecaniom organizatora i narażających bezpieczeństwo uczestników,"

Z punktu widzenia socjologi jest to niemożliwe. Tam gdzie liczba uczestników idzie w tysiące zawsze będą zdarzały się jakieś wybryki.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑