słowa kluczowe: PO, Polska, finanse, krach, kryzys, problemy, rząd, służba zdrowia, zapaść.
Linki, cytaty, nowiny2011.01.18 04:12 03.15 15:16

Polska nad przepaścią

(poleca )

(dla osób skutecznie zabanowanych na Niepoprawnych wklejam cały tekst)

 

portret użytkownika andruch2001 Andruch2001 na Niepoprawni.pl
 
Film przedstawia katastrofalny stan kraju. Niemalże we wszystkich dziedzinach gospodarki począwszy od finansów poprzez infrastrukturę dalej służbą zdrowia czy gospodarkę zajmujemy ostatnie miejsca w rankingach nawet za Albanią.

"Król" w najlepsze zasiadł na tronie pod żyrandolem

Wszystko na to wskazuje, że instytucja prezydenta, rząd i media opanowane zostały w większości przez ludzi , którzy wręcz dążą do upadku III RP. (jak twierdzi autor poniższego filmu)

A jaki jest stan państwa prześledźmy to na przykładach :

FINANSE: leżą

Jak twierdzi Janusz Szewczak , główny ekonomista SKOK , kryzys nie zaczyna się ani się nie kończy , on dopiero nadchodzi do nas , skutki jakie nas dotkną z tego tytułu wcale nie będą mniej dolegliwe niźli to miało miejsce w innych krajach .

Trudne lata czyli rok 2011 i 2012 dopiero przed nami. Twierdzi dalej że koszty utrzymania w Polsce są wyższe niźli w wysoko rozwiniętych krajach Europy zaś dochody czterokrotnie mniejsze niż na przykład w takiej Irlandii czy Grecji.

Andrzej Sadowski Fot. Radek Pietruszka Pan Andrzej Sadowski z Centrum im.A Smitha uważa że wbrew temu co twierdził sam premier rząd ma wybór poprzez odblokowanie gospodarki przywracając tym samym i wolność gospodarczą , wówczas będzie miał więcej lepiej funkcjonujących przedsiębiorstw stąd większe wpływy do budżetu niźli z samej tej 23 % podwyżki VAT , dalej może zmienić nieefektywny układ porozumienia z Bankiem światowym itd.

KrzysztofDalej pan Krzysztof Rybiński były v-ce prezes NBP utrzymuje że , w przeciągu tych trzech lat rządów PO przybyło nie mniej niż 100 tys. nowych miejsc urzędniczych kosztujących nas ok.5 mld zł rocznie , czyli dokładnie tyle ile rząd spodziewa się uzyskać wskutek podwyżki VAT.

Nawet socjalista dr R.Bugaj nie zostawia żadnych wątpliwości w kwestii profesjonalizmu tego rządu , stwierdził wręcz że min. Rostowski zakpił sobie z Polaków utrzymując że stopa wzrostu w Polsce sięgać może 4 % co było wiadomym wśród znawców tematu że to jest czystą abstrakcją.

SŁUŻBA ZDROWIA: leży .

Polska znalazła się na 4 miejscu ale od końca w rankingu badanych krajów.

Tu ręce opadają .

INFRASTRUKTURA: Leży .

Wycofanie się rządu z budowy 1000 km nowych dróg ekspresowych i autostrad spowoduje wielomilionowe straty dla ponad 200 firm budowlanych .

Pokaźna liczna inwestorów straci masę zainwestowanego wcześniej kapitału , dojdzie do bankructw i licytacji komorniczych .
Wielu spośród nich liczyło że spłaci zaciągnięte wcześniej kredyty na modernizację firmy , gdy wygra ewentualny przetarg. To posunięcie rządu dało jasny przekaz że nie chodzi o żaden rozwój a tylko o trwanie tej ekipy choćby za cenę stagnacji .

W dalszej sytuacji firmy budowlane będą zmuszone by utrzymać się na rynku sztucznie zaniżać ceny przetargowe , co w efekcie spowoduje ich spadek rentowności - potwierdza Jeremi Mordasewicz , ekspert Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan". Część z nich , żeby zrealizować zakładane na 2011 prognozy zysków , na pewno będzie szukała oszczędności. rezygnując z zakupu sprzętu czy lepszej jakości materiałów .

Bezrobocie niewątpliwie także wzrośnie .

Co na to wszystko sam min.infrastruktury Cezary Grabarczyk - twierdzi w odpowiedzi , że Polska to największy plac budowy w Europie czym oczywiście wywołuje gromki śmiech posłów opozycji tak z SLD jak i PIS-u.

Opozycja żąda w to miejsce odwołania nieudolnego ministra , arytmetyka sejmowa w dalszym ciągu , jak zwykle zresztą , nie pozwoli tego żądania póki co zrealizować.

Jerzy Polaczek z PiS zarzuca obecnej ekipie stan w którym bodajże po raz pierwszy od 20 lat doszło do przypadku w którym to w trzech kluczowych resortach podległych min. Grabarczykowi czyli w Dyr.Dróg Krajowych i Autostrad , Poczcie polskiej oraz PKP rządzą osoby , które tylko pełnią obowiązki ( po ) dyrektora . Jak twierdzi dalej poseł Polaczek stan taki to patent na anarchię.

Jak długo jeszcze można grać w piłkę nożną zamiast zajmować się rzeczami elementarnymi , mocne słowa posła Jerzego Polaczka. Wszyscy to widzą że jak najbardziej ta reprymenda ma swoje uzasadnienie w faktach .

W kolejnej wypowiedzi red.nacz. miesięcznika FORBES pan Kazimierz Krupa daje mocny przekaz twierdząc wręcz że nie może tak być by debata publiczna pomiędzy rządem a społeczeństwem , które niejako ten rząd wybrało i niejako go autoryzuje , by opierała się na zwykłym kłamstwie. Twierdzi dalej że szczególnie członkowie rady gospodarczej przy premierze , wprowadzają w sposób jak najbardziej świadomy , społeczeństwo czyli opinię publiczną w błąd.

Kwestia związana z OFE jest tego najlepszym przykładem, rząd tworząc z dotychczasowego II filara opartego na żywym pieniądzu ulokowanym obligacjach , akcjach itd. coś co jest przyrzeczeniem prawa do pieniędzy w ramach dotychczasowej żywej realnej gotówki. Co zatem dalej się dzieje . Giełda traci a koszt obsługi rządowego długu rośnie . Zagraniczna prasa nie zostawia suchej nitki na takich posunięciach . Twierdząc że to wszystko co polski rząd miał zyskać podczas trwającego kryzysu , w chwili obecnej tymi posunięciami , niejako marnuje szansę na trwałe obniżenie kosztów obsługi długu . Zamiast rozpoczęcia reform stawia krok wstecz , w przeciwną stronę .

Czy takimi posunięciami rząd zamierzał poprawić wizerunek Polski w świecie ?

Jak zatem mają się zapowiedzi premiera wygłoszone podczas ekspose w dniu 23 listopad 2007 roku, w którym to między innymi czytamy:

Donald Tusk, fot. M. Grzelak

Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie , w związku z tym , stopniowe obniżenie podatków i innych danin publicznych . Dotyczy to i musi to dotyczyć wszystkich : i tych ,mniej zamożnych i tych bogatszych .

Jakby na ironię od miesiąca stycznia wzrósł podatek VAT do 23 % co z pewnością przełoży się na znaczny wzrost cen artykułów codziennego użytku . Najwięcej odczują to jak zwykle pewnie ci najmniej zamożni obywatele naszego państwa .

Kończąc warto przedstawić aktualne dane w kwestii zadłużenia naszego państwa i tak na dzień dzisiejszy kwota długu publicznego wynosi bagatela 768 mld złotych . Co wychodzi po 20 172 zł w przeliczeniu na każdego polskiego obywatela.

Wg serwisu www.dlugpubliczny.org.pl co minutę dług publiczny wzrasta o kolejne 100 tys złotych , zaś w ciągi godziny kolejne 6 mln złotych , natomiast w ciągu doby przyrasta już o 150 mln złotych.

Jak się pan ma panie ministrze Rostowski ?


Nieprawdaź imponujące , wręcz gigantyczne . Co za rozmach ..

Całą resztę informacji można obejrzeć w niżej prezentowanym filmie.


Życzę państwu spokojnych snów o lepszym jutrze.


"Andruch" /Klub GP w Opolu/
http://andruch.blogspot.com/ 
 
Źródło: niepoprawni.pl 

3319 odsłon średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑