słowa kluczowe: 31 październik 1925, Edukacja, Marek Stefan Szmidt, Myśl Narodowa, Narodowa Demokracja, podstawy ideologii narodowej.
Polska2013.10.20 18:00

Polskie "Zmory" : Wykształciuchy, Artysie i Autorytety...

 

ABC Narodowej Demokracji

 
"Zawodowcy bez zawodu fabrykują masowo bezrobotnych" -  tygodnik "Myśl Narodowa", z dnia 13. października 1925 roku, zawiera tezy używane w argumentacji Myśli konserwatywnej.

 

Poniższy tekst, pochądzący z tygodnika "Myśl Narodowa", z dnia 13. października 1925 roku, przedstawia stanowisko Narodowej Demokracji wobec zjawisk, jakże podobnych do współczesnych.

Łudząco podobnym do stosunków obecnych, ciagnących sie od lat 40-tych ubiegłego wieku, jest także - krytykowany wówczas przez eNDecję - "odpływ" wszelkich nierobów w "sfery artystyczne"...

Zadziwiającym (?) zbiegiem okoliczności, stanowisko przedwojennej Narodowej Demokracji, pokrywa się w 100% z krytyką systemu edukacji demokratycznego państwa prawa, zawartą w traktacie "Idea Polski w Myśli konserwatywnej".

Jako interesujący dodatek, publikuję poniżej oryginalny skład osobowy współpracowników redakcji Myśli Narodowej, z października 1925 roku:

W powyższym zestawieniu, zwraca uwagę Konserwatysty nie tylko różnorodny profil etniczny (!) Osób, poczuwających się do Polskości - i to w wydaniu Narodowym, - lecz także obecność Emila Zegadłowicza: w późniejszym okresie mocno komunizującego*, uhonorowanego** przez komunę wydawaniem książek za stalinowskiego systemu anty-narodowego, zaprowadzonego siłą czołgów sowieckich, w latach 40-tych XX-go wieku.

Udział Zegadłowicza w publicystyce Narodowej Demokracji potwierdza tezę Myśli konserwatywnej, iż część „Najprawdziwszych Prawdziwków”, ciągnąca do odradzających się współcześnie Ruchów Narodowych, zdecydowanie pomyliła „orientację polityczną” i powinna wspierać np. działania Pana Leszka Bubla, lub Towarzystwa Patriotycznego „Grunwald”, tudzież innych organizacji o profilu totalitarnym i służalczo-rosyjskim, których jedynym „spoiwem ideologicznym” jest nie tylko nienawiść do Żydów i pozostałych grup etnicznych, tworzących niegdyś Rzeczypospolitą, lecz także interpretowanie jako „żydowskiej”, wszelkiej – niosącej znamiona cywilizacyjne – Myśli politycznej, rozwijającej tezy o Wolności i Podmiotowości XIX-to wiecznej i przedwojennej Narodowej Demokracji, rozwijających Polską Myśl Zachodnią, a opartych o Legalizm Konstytucji 3. Maja oraz dostosowującej Jej program do potrzeb współczesności.

W Ruchach Narodowych nie ma też miejsca dla Osób, które z powodów źle zrozumianego Poczucia Narodowego, nie są w stanie "otworzyć się" na szerszą współpracę międzynarodową, w ramach "Grupy Wyszechradzkiej", którą należy rozszerzyć o twory administracyjne, powstałe Prawem narzuconym na Ziemiach zagrabionych Rzeczypospolitej.

Bez rozwinietej współpracy i porozumienia z bliskimi cywilizacyjnie Sąsiadami, samotna Polska zostanie "roztarta na proch", pomiedzy wspólnymi interesami Rosji i Niemiec, przed czym nie uchroni Jej żadna Unia Europejska, a tym bardziej - rysujące się coraz wyraźniej - Cesarstwo Europejskie Narodu Niemieckiego.

Polityka szowinizmu narodowego, tak łatwo mylona ze zdrowym egoizmem narodowym przedwojennej eNDecji oraz utwierdzanie się na pozycji "samotnej reduty polskości", to "woda na młyn" sił dążących do ostatecznego wymazania Polski z mapy Europy.

Ceterum censeo Conventum esse delendum

 
 

* o współpracy Emila Zegadłowicza z Myślą Narodową, gdzie publikował wiersze, nie wspomina ani słowem lewacka wikipedia, będąca - co widać na łamach Polaków - symptomatycznym źródłem ograniczonej wiedzy Prawdziwków.

** Warto też pamiętać, że Zegadłowiczowi odebrano honorowe obywatelstwo Wadowic, gdzie się wychowywał, za napisanie komunizującej powieści Zmory

 

2435 odsłon średnio 4,5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
podobna tematyka
Marek Stefan Szmidt
Budowanie samowiedzy narodu (Polska)
Marek Stefan Szmidt
Odrodzenie Polskiej Myśli politycznej (Polska)
Marek Stefan Szmidt
Zasady funkcjonowania państwa (Polska)
Marek Stefan Szmidt
Śledztwo RPO (Polska)
Marek Stefan Szmidt
Narodowa Demokracja wobec Konstytucji 3 Maja (Polska)
Marek Stefan Szmidt
"Rewizja Rewizji" - Myśl Narodowa 05.02.1927 (Polska)
Marek Stefan Szmidt
Na Dzień 10. Kwietnia (Polska)
Marek Stefan Szmidt
Śmierć Osoby ludzkiej w świetle założeń transcendentalnych (Nauka)
Marek Stefan Szmidt
Walerian Łukasiński "Pamiętnik" (Polska)
Marek Stefan Szmidt
Świat się wali, czyli Konserwatysta zgadza się z Michnikiem (Polska)
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑