słowa kluczowe: Berek, Matka Kurka, Piotr Wielgucki, Znak, antypolonizm, antysemityzm, berek, książka, książki, polscy żydzi, Żydzi.
Linki, cytaty, nowiny2013.10.17 16:54

Berek - powieść byłego idioty...

(poleca )

Paweł Toboła-Pertkiewicz

 
Wielgucki dzięki stworzeniu takiej fabuły stał się mistrzem prowokacji, a tym samym stworzył narzędzie socjologiczne, papierek lakmusowy do mierzenia poprawności politycznej w naszym kraju.
 
Bo co się stało? Gdy wysłał wydawnictwu Znak fragment książki, w którym Gdula opisuje fałszywie własną historię, utrwala mit brutalnego antysemityzmu Polaków, wtedy redaktorzy z Krakowa okazali wiele entuzjazmu, prosili o więcej. Kiedy jednak otrzymali całość, niestety, zapadła głucha cisza. W związku z tym rodzą się dwa pytania: pełnomocnicy wydawcy nie widzieli sensu dalszych rozmów z autorem, bo wiedzieli, że takiej książki nie mogą wydać, czy może było im po prostu wstyd za to, że zadowoliły ich słowa taniej a brutalnej propagandy? Pytanie pozostaje bez odpowiedzi. Trzeba przyznać, że Piotr Wielgucki zrobił wiele, by dołączyć do grona tych, którzy nie zgadzają się na życie w kraju, w którym fałszywa poprawność polityczna ma za zadanie wykreowanie fałszywej narracji, która z kolei ma zaprojektować nową, równie fałszywą, świadomość historyczną społeczeństwa.

Całość: +prawica.net 

3041 odsłon średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Berek - powieść byłego idioty... 
Zenon Jaszczuk, 2013.10.18 o 18:09
Pisałem kiedyś, że "wydawnictwo" Znak powinno zniknąć z mapy Polski (Grossowi wydawcy). Szkoda, że miałem rację, a takie antypolskie badziewie dalej istnieje. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑