słowa kluczowe: Myśl Narodowa Nr. 4/1925, Narodowa Demokracja, reforma rolna, uwłaszczenie chłopów.
Polska2013.10.17 12:00

Rozrost społeczny włościaństwa

 

ABC Narodowej Demokracji

 
Poniższy tekst, dotyczący meandrów uwłaszczenia Chłopów i „reform rolnych”, pochodzi z tomu Myśli Narodowej, rocznik 1925.

 

            Deprawacja umysłów, dokonana przez „edukację” demokratycznego państwa prawa, wsparta całą mocą systemu prywislinskiego, rozlazłego – od roku 1944 - na pojałtańskim kadłubku Ziem zagrabionych Rzeczypospolitej, skłania Konserwatystę do publikacji serii dokumentów, stanowiących swoiste ABC Narodowej Demokracji, o której założeniach ideowych, okoliczności powstania, fundamencie prawnym oraz celach politycznych niewiele wiadomo we współczesności, a stan ten prowadzi do całej serii tragicznych pomyłek wśród Osób, biorących hasła Narodowej Tradycji i Patriotyzmu za 100% programu budzących się Ruchów Narodowych oraz widzących w eNDecji siłę dążącą jedynie do rewizji obecnego systemu politycznego, opartego o centralny totalitaryzm państwowy i partyjniactwo.

            Obce współczesności są - przede wszystkim -  fundamenta, na których oparł się legalizm Ligi Polskiej i wywodzącej się z niej Narodowej Demokracji, Stronnictwa Narodowego, Organizacji Narodowo Radykalnej, Związku Jaszczurczego i program polityczny Narodowych Sił Zbrojnych, do których to należą postanowienia Ustawy Rządowej przegłosowanej lege artis w dniu 5. Maja 1791 roku, mylnie nazywanych Konstytucją 3. Maja.

            Poniższy tekst, dotyczący meandrów uwłaszczenia Chłopów i „reform rolnych”, pochodzi z tomu Myśli Narodowej, rocznik 1925. Nakliknięcie na obrazek pozwoli na jego powiększenie, umożliwiające swobodne odczytanie oryginalnego tekstu. Miłej lektury!

 

*

*

 

            Dodatkowo, zamieszczam tekst artykułu wstępnego Myśli Narodowej z dnia 13 października 1925 roku, adekwatny – zdaniem Konserwatysty – do sytuacji we współczesności, a potwierdzający tezę, iż Historia to ciąg powtarzających się okoliczności.

 

*

 

            Na koniec składam serdeczne podziękowania Panu Aleksandrowi Kalinowskiemu, Wielkiemu Mistrzowi .:Wielkiej Loży Narodowej Polski:. za bezcenną darowiznę ośmiu tomów roczników Myśli Narodowej, na potrzeby rozszerzenia ram edukacyjnych narzuconych Polakom przez obcy, totalitarny system demokratycznego państwa prawa.

            Pogłębianie wiedzy Polaków o Historii i Tradycji Narodu Polskiego, jest jednym z celów nadrzędnych .:Wielkiej Loży Narodowej Polski:., pielęgnującej – między innymi – tradycję Niepodległości Państwa Polskiego, wyrażoną uzyskaniem przez nią „13. Punktu Wilsona” i udziałem delegacji polskiej na Konferencji Pokojowej w Paryżu, sankcjonującym odzyskanie Rzeczypospolitej w dniu 18. Listopada 1918 roku.

 

Ceterum censeo Conventum esse delendum

 

 

 

 

3308 odsłon średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑