słowa kluczowe: dzieci, edukacja seksualna, gender, małżeństwo, miłość, rodzice, rodzina, samoorganizacja, seks, sex, szkoła, wychowanie seksualne.
Linki, cytaty, nowiny2013.10.11 15:10

Rodzice protestują: w szkole uczy się o seksie bez miłości!

(poleca )
 
Rodzice protestujący przeciwko zajęciom z edukacji seksualnej, które od zeszłego roku organizowane są w łódzkich szkołach, zorganizowali się w Forum Rodziców i Wychowawców "Nie Szkodzić" - informuje "Gazeta Wyborcza".
 
Członkowie Forum "Nie Szkodzić" przekonują, że "edukacja seksualna powinna służyć budowaniu szczęśliwych małżeństw, a nie skłaniać do przeżywania krótkotrwałej przyjemności z przygodnym partnerem dowolnej płci". Tymczasem - ich zdaniem - lekcje organizowane w zeszłym roku szkolnym przez Fundację Nowoczesnej Edukacji "Spunk" "przedstawiały seks jako rodzaj potrzeby, którą można zaspokajać, nie czekając na prawdziwą miłość". Rodzice twierdzą, że zajęcia z edukacji seksualnej, jakie odbywały się w łódzkich szkołach "zamiast pomóc w zakładaniu rodzin, skłaniały do podejmowania zbyt wczesnej inicjacji seksualnej". Rodzice wysłali protest w sprawie zajęć z edukacji seksualnej do prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej.

Tymczasem miasto chce w październiku wyłonić organizatora zajęć z edukacji seksualnej, jakie mają odbyć się w łódzkich gimnazjach w tym roku. Lekcje mają rozpocząć się w listopadzie.

arb, "Gazeta Wyborcza"

Źródło: +www.wprost.pl

* * *

Do łódzkich szkół wraca edukacja seksualna. Niechętni jej rodzice nie chcą jednak, by lekcje prowadzili dotychczasowi edukatorzy, bo "przedstawiają seks jako rodzaj potrzeby, którą można zaspokajać, nie czekając na prawdziwą miłość". - Bzdura! - odpowiadają edukatorzy

Łódź jest pierwszym miastem w kraju, które zapłaciło za edukację seksualną w szkołach. Lekcje były w zeszłym roku. Zorganizowała je Fundacja Nowoczesnej Edukacji "Spunk". Wzięło w nich udział ok. 600 gimnazjalistów. Podzieleni na grupy przez dwa miesiące rozmawiali m.in. o dojrzewaniu, budowie narządów płciowych, orientacjach seksualnych, uczuciach i emocjach, o pornografii, antykoncepcji, o tym, kogo poprosić o wsparcie w razie ciąży, czym jest HIV i jak się nie zarazić. Wszyscy mieli zgodę rodziców.

Lekcje zebrały świetne recenzje, dlatego magistrat postanowił je kontynuować. W budżecie na ten rok zarezerwował na edukację seksualną 35 tys. zł. Pomysł poparła rada miejska. [...]

Ciąg dalszy: +lodz.gazeta.pl 

2831 odsłon średnio 3 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Rodzice protestują: w szkole uczy się o seksie bez miłości!   
Lona, 2013.10.11 o 19:28
Międzynarodowe Standardy Wychowania Seksualnego w Europie wydane przez Światowa Organizację Zdrowia WHO i FCUZ w 2010 roku.

Wiek i tematyka

0-4 Co daje przyjemność? Moje ciało należy do mnie.
4-6 Masturbacja we wczesnym dzieciństwie. Relacje jedno
płciowe. Różne koncepcje rodziny. Rozmowa na tematy seksualne.
6 -9 Menstruacja, autostymulacja, ejakulacja, stosunek,
antykoncepcja. Seks w mediach. Choroby weneryczne. Nadużycia. Prawa seksualne.
9-12 Antykoncepcja. Skuteczne użycie prezerwatyw.
Różnica między orientacją genderową a płcią biologiczną. Masturbacja, orgazm. Wykorzystanie nowoczesnych mediów. Akceptacja różnych form seksualności. Choroby weneryczne, HIV. Pozytywny wpływ seksu na zdrowie. Prawa seksualne, prawa krajowe (wiek przyzwolenia)
12-15 Pierwsze doświadczenia seksualne, przyjemność, masturbacja, orgazm,
konsekwencje macierzyństwa i ojcostwa, ciąża (także w relacjach jednopłciowych), usługi antykoncepcyjne, prawo do aborcji. Prawa seksualne, prawa krajowe.

Tego chcą uczyć dzieci.
A jakie manipulacje w samym artykule - "wraca edukacja seksualna' . Jakie wraca. w Polsce mamy edukacje seksualną od 1997 roku ( z roczna przerwą). Jest to edukacje typu "A". Daje ona najlepsze wyniki w Europie no ale nie tego chcą genderowcy, oni chcą typu "B".
Z tym pozwoleniem rodziców podejrzewam , że też kłamstwo.Jeszcze jeden ze sposobów manipulacji aktywistów gender.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
cytowanie GWna SZKODZI Polsce. 
MatiRani, 2013.10.11 o 20:49
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: cytowanie GWna SZKODZI Polsce. 
Piotr Świtecki, 2013.10.11 o 21:00
Już Pan to parę razy pisał, a my naprawdę nie jesteśmy analfabetami.
Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: cytowanie GWna SZKODZI Polsce. 
MatiRani, 2013.10.11 o 21:22
No to bardzo bym prosil o niecytowanie G-Wna.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: cytowanie GWna SZKODZI Polsce. 
Piotr Świtecki, 2013.10.11 o 21:46
Tak, wiem, że Pan prosił.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑