słowa kluczowe: EU, LOS, Liga Obrony Suwerenności, Podjacki, Polska, Unia Europejska, Wojciech Podjacki, euro, eurosceptycy, naród, opozycja, partia narodowa, wybory, wódz, zjednoczenie prawicy.
Linki, cytaty, nowiny2013.09.25 09:16 09:18

Nadchodzi czas patriotów!

(poleca )

Wojciech Podjacki

 
Bardzo często można usłyszeć głosy padające ze strony zatroskanych patriotów, że wszystkie istniejące w Polsce ugrupowania i środowiska polityczne, które można uznać za narodowe i patriotyczne, powinny się zjednoczyć w ramach jednej organizacji, aby podjąć skuteczne działanie na rzecz odzyskania suwerenności naszego państwa.
 
Cel, dla którego powinno się dokonać tego zjednoczenia, jest zaiste szlachetny i godny poświęcenia, natomiast proponowane sposoby jego realizacji budzą rozliczne zastrzeżenia.

Dlatego przed przystąpieniem do działań integrujących powinniśmy najpierw spróbować odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań:
Co powinno uzasadniać nasze dążenie do zjednoczenia? Na jakiej podstawie powinno się ono dokonać? Kto powinien objąć przywództwo utworzonego w ten sposób obozu politycznego? Jaką należałoby przyjąć formę organizacyjną? I wreszcie: kogo można zaprosić do współtworzenia tej ważnej inicjatywy?


Ciąg dalszy: +lospolski.pl

Autor jest absolwentem Wydziału Historii Uniwersytetu Gdańskiego. Prowadzi własną działalność gospodarcza. W 2002 roku zainicjował powstanie Ligi Obrony Suwerenności, gdzie od początku pełni funkcje Przewodniczącego. +www.prawica.net 

2326 odsłon  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Nadchodzi czas patriotów! 
Marek Stefan Szmidt, 2013.09.25 o 10:47
Szanowny Panie Piotrze,
to kolejna Utopia, bazująca na emocjach, a nie racjonalnym myśleniu.

No chyba, że... zaproponują Konserwatyście funkcję Prezesa z pensją 25.000 netto plus Diety, samochód służbowy z darmowym paliwem (Konserwatysta preferuje markę Jaguar), 5 pokoi + 2 dacze (jedna w górach, druga nad morzem, oczywiście w Alpach i na Karaibach), darmowe przeloty, darmową "komórę", smyrfon, tablet, markowe ciuchy, solarium i zniżkę w luksusowych knajpach i agencjach... itp.
:-)

pozdrawiam rozmarzony
MStS
PS. no i 38 milionów rocznych dotacji, jak ma Prezes K.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nadchodzi czas patriotów! 
Piotr Świtecki, 2013.09.25 o 11:32
A z Polakami da się inaczej, niż emocjami? "Hajże na Ruska!", "Żydy-żydy-Żydy!", "Bóg Honor Ojczyzna Mynaród!", "Ja-ro-sław! Ja-ro-sław!" - tylko że najczęściej kosztem rozsądku i konkretnej, przyziemnej roboty.

Nawet jeśliby nie używać tej emocjonalności do sterowania, to ktokolwiek by chciał wpłynąć na rzeczywistość, nie może tej właściwości Polaków ignorować - bo z nią będzie miał do czynienia cały czas.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nadchodzi czas patriotów! 
Christophoros Scholastikos, 2013.09.25 o 11:23
"W 2002 roku zainicjował powstanie Ligi Obrony Suwerenności, gdzie od początku pełni funkcje Przewodniczącego. "

Kogoś olśniło i ma wizję! Na gruncie uzasadnień staje "na czele" i oddaje życie za zjednoczenie wedle swojej wizji. Bo moja wizja jest najmojsza. Od razu z tego widać, że ten model ma małe szanse powodzenia. To tak jak uszyć garnitur i kazać się hipopotamowi do niego zmieścić.
Usiłuję, korzystając z przeziębienia zmęczyć linkowany artykuł ale jakoś czytanie mi się paszteci.. Może przez samopoczucie, a nie przez walory tekstu.
Pzdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nadchodzi czas patriotów! 
Piotr Świtecki, 2013.09.25 o 12:07
Tym wszystkim mędrkom kanapowym Ruch Narodowy, a konkretnie Marsz Niepodległości pokazał, jakie naprawdę zajmują miejsce.

(Ileż ja mam nadziei, to się sam sobie dziwię;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Nadchodzi czas patriotów! 
Christophoros Scholastikos, 2013.09.25 o 12:10
Nie poznaję Cię :).
Cytując piosenkę "życie choć piękne tak kruche jest..".
No ale życie to życie lepsze niż hibernacja.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑