słowa kluczowe: Guernsey, banki, banksterzy, interes, lichwa, rozwój, wyzysk.
Linki, cytaty, nowiny2013.09.01 04:02

Pieniądz bez lichwy - Wyspa Guernsey

(poleca )

mozliwy jest rozwój bez lichwy i bez ograniczania

 
ukryta przed nami jest postać pisarza Jan Grubiak, który wraz z małżonką , Oliva Grubiak, napisał książeczkę o racjonalnym i owocnym rozwoju ekonomicznym Wyspy Guernsey już w 1935r
 
Pieniądz bez lichwy – Wyspa Guernsey.

Guernsey to mała wyspa na południe od Wielkiej Brytanii, bliska Francji, łagodny klimat, rosną na wyspie nawet i palmy. Ukryta jest przed ludzkością nie tyle geograficznie, ile historycznie i ekonomicznie.

( Jeszcze bardziej ukryta przed nami jest postać pisarza Jan Grubiak, który wraz z małżonką , Oliva Grubiak, napisał książeczkę o racjonalnym i owocnym rozwoju ekonomicznym Wyspy Guernsey już w 1935r )

Otóż wyspa Guernsey ma własną, wolna od lichwy, emitowana przez lokalny zarząd, walutę – funta Guernsey. Ma jeszcze i funta sterlinga brytyjskiego, a jakże, tego lichwiarskiego banksterów z The City.

Ale Guernsey Pounds – pieniądze prywatne wyspy Guernsey – to zerowa stopa oprocentowania i dawały wyspie długo zerowa stopę bezrobocia. Brzmi ciekawie, nieprawdaż?

Po wojnach napoleońskich – rok 1815 – na wyspie brakowało pieniędzy na odbudowę obwałowania nadmorskiego, naprawę błotnistych, wąskich dróg i budynków dla prowadzenia handlu. Mieszkańcy wyspy używali nie tylko angielskich pieniędzy – funta sterlinga, ale i franków czy guldenów pochodzących z zamorskiego handlu. Wyspa miała autonomiczny rząd „the States of Guernsey.” Szefem jej – gubernatorem – był mianowany od 1270 roku „Bailiff” władający regionem zwanym „Bailiwick”.

Zrujnowana i zadłużona wyspę opuszczali zniechęceni trudnym życiem mieszkańcy i zanosiło się na jej szybkie wyludnienie. Potrzeby były duże i bez szans na ich rozwiązanie tradycyjnymi metodami....

reszta na: +wolna-polska.pl 
 
1821r– 10000 funtów, 1824r- 5000, 1826 – 20000. Do roku 1837 wyemitowano na Guernsey 50000 wolnych od oprocentowania funtów, na realizacje projektów najważniejszych dla mieszkańców Guernsey: falochrony, drogi, mosty, targowisko, kościoły i szkoły. Suma ta PODWOILA ilość krążącego na wyspie pieniądza BEZ inflacji.

Powtórzę – BEZ „INFLACJI” = BEZ WZROSTU CEN! 

2859 odsłon średnio 4,7 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Pieniądz bez lichwy - Wyspa Guernsey 
MatiRani, 2013.09.03 o 00:18
Ktos wie wiecej o Janie Grubiaku?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑