słowa kluczowe: demokracja, klika, manipulacja, media, my i oni, okupacja, oni, pod zaborami, pod zaborem, politycy, polityka, rządząca klika, rządzące kliki, rządzący, społeczeństwo, wybory, władza, zabory.
Linki, cytaty, nowiny2011.1.13 22:32

Czas wreszcie się obudzić

(poleca )
 
W większej części banalnie sensowny artykuł Michała Pluty na Prawica.net
 
prawica.net/opinie/24412 

3120 odsłon średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Czas wreszcie się obudzić 
Zenon Jaszczuk, 2011.01.13 o 23:28
Mufti
Zgoda na sto %. Moje zdanie na temat tego cytatu wyraziłem dawno. Osobiście do Krzysztofa i Spiritka, dlatego czułem się trochę zwiedziony rozmowami o tym co było 2000 tyś lat temu. Mowiłem co powinniśmy robić tu i teraz.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czas wreszcie się obudzić 
Piotr Świtecki, 2011.01.13 o 23:48
A ja juz nic nie powiem, żeby potem nie żałować. ;-)
Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czas wreszcie się obudzić 
Zenon Jaszczuk, 2011.01.13 o 23:55
Mufti
Rozumię. Dzięki za wprowadzoną nowość, tą na dole pod "komentowany tekst"
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czas wreszcie się obudzić 
janekk, 2011.01.13 o 23:47
Mufti,
Głos nieważny ale tak aby ktoś nie mógł dostawić swojego
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czas wreszcie się obudzić 
Piotr Świtecki, 2011.01.13 o 23:48
Otóż to! I żeby było dla komisji jasne, że to nie pomyłka.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czas wreszcie się obudzić 
w.red, 2011.01.14 o 09:04
Zgadzam się z autorem aczkolwiek nie do końca. Dlatego że nawet umieszczenie podobnej grafiki nie jest w stanie wygenerować w rządzących żadnej refleksji. Co najwyżej głos zostanie uznany za nieważny. To jest po prostu czystej wody manipulacja obliczona na uzyskanie zamierzonego efektu.
Podobny mechanizm działa przy tworzeniu "sondaży". Zadaje się pytania pomijające istotę zagadnienia z jednoczesną sugestią odpowiedzi nie uwzględniając innej opcji (która jest niewygodna). Przykładów nie trzeba daleko szukać. Czy uważasz za słuszny program partii "X", czy "Y"a może "Z" ?
Nie ma tu miejsce na odpowiedź, że nie uważasz za słuszny program żadnej z nich. Bo to pozbawiłoby ich pozorów posiadania legitymacji większości społeczeństwa. A tak manipulując "progiem wyborczym" można stworzyć przeświadczenie że "większość" wybrała jedną z nich (choć w istocie ta "większość" to nawet nie jedna czwarta społeczeństwa). Mechanizm ten perfekcyjnie dopracowywano nie tylko w społecznościach komunistycznych ale przede wszystkim w krajach "rozwiniętych demokracji". Że jest to zaprzeczeniem idei demokracji to rządzącym w niczym nie przeszkadza. Gdyż wykształciły się już grupy oligarchiczno kastowe które niezależnie od wyników wyborów niepodzielnie dzierżą władzę. Dla urozmaicenia czasami wymieniając ekipy.
Zaś sam fakt że działają wbrew interesom społeczeństw jest już dla nich bez znaczenia.
Dlatego nie będzie szans na zmienienie czegokolwiek bez wymuszenia na nich w drodze referendum opcji "żadna partia nie zasługuje na poparcie" i ustalenia progu ważności wyborów na odpowiednio wysokim poziomie.
Otwartą kwestią jest jak to uczynić. Choć coraz bardziej jestem przekonany że jedynie obywatelski bunt w dużej skali może przynieść efekty.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czas wreszcie się obudzić 
Zenon Jaszczuk, 2011.01.14 o 11:22
W.red.
Ja już dawno piszę, że żadna partia, wszystkie antypolskie. To jest jednak tylko zdanie takich moherów jak my. Oni o tym dobrze wiedzą, dlatego nie ma opcji nie, jak w/w napisałeś.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czas wreszcie się obudzić   
Marek Kajdas, 2011.01.14 o 18:34
A gdyby jeszcze napisał co robić poza bojkotem wyborów... który w istocie jest popieraniem tych którzy wygrają, czyli konkretnie PO-SLD-PSL. O tym warto pamiętać. Komorowskiego wybrali nie ci co na niego głosowali w obu turach, ale m.in narodowcy którzy nie poszli zagłosować na przebrzydłego kaczora, który nie raczył zginąć z bratem jak mu to życzą skrajne środowiska nie rozumiejące kto jest prawdziwym zdrajcą, a kto pionkiem całej tej gry o Polskę. Tak można napisać? Ataki na PIS, na Kaczyńskich są teraz całkiem nieracjonalne i muszą wynikać także z działań agentury, prowokatorów, acz oczywiście wielu patriotów ma do niego krytyczny stosunek ze szczerych pobudek. Jak się w tym połapać.

Dlaczego Dmowski nie bojkotował Dumy? A inni struktur państwa austriackiego, niemieckiego pod zaborami?

Cholera mnie bierze na takie anarchizowanie z którego nic nie wynika. To nie PRL, teraz wybory mają znaczenie. Bojkot miał być referendum unijnego, bo na jego wygranie nie było szans, zresztą wynik nie miał znaczenia na przykładzie Irlandii. Byłoby kolejne referendum, albo parlament zadecydowałby jak zawsze bez woli narodu, zresztą niezdolnego do odpowiedzialnych decyzji w takiej propagandzie. Ja bojkotowałem wtedy referendum, konstytucyjne też. Budzenie świadomości? I kogo to obudziło z mas po 20 latach? Mamy szansę odsunąć PO od władzy i zapobiec jej objęciu przez rosnące SLD. Na pewno każdy jest stanie znaleźć sobie kandydata z listy PiS który jest "najmniejszym złem", a zapewne nie przejdzie, więc sumienie czyste, zaś PO od władzy odsunięte.

Moim zdaniem należy dać szansę PiS jakiej nie mieli w latach 2005-7 i powiedzieć po 4 latach - ostatecznie sprawdzamy. Wtedy można im kopnąć w tyłki, acz to za mały okres czasu. Pamiętajmy jak bywało dawniej, król miał 20-40 lat na swoją politykę rozwoju. Kazimierz Wielki mimo swoich wad i błędów zrobił swoje, umocnił państwo. My też musimy to zrobić w tej GG, bo jednak są nieco większe możliwości, nie przesadzajmy, to jednak nie jest PRL, przestrzeń działania jest duża byle chcieć.

Wiem co trzeba zrobić.
Narodowcy z prawicą całą powinni się zebrać w konfederację i dogadać się z PiS, wystartować razem nawet na warunkach PiS niezbyt fajnych (pewnie z listy PiS gdzieś na jej końcu), oczywiście skrajnych środowisk, nazwisk PiS nie zaakceptuje, bo ich zniszczą za to od razu. I tak PiS sporo zaryzykuje, oni są jakby z innej planety zwanej establishment, poprawność.

Bojkot wyborów już trwa 20 lat i do czego doprowadził? Kogo naród wybrał w 1991, 1993, 1997, 2001, 2005, 2007? A gdyby jednak chodzić na wybory i pilnować uczciwości lepiej, to może by tych cholerników było mniej w parlamencie, rządach poszczególnych? Jeszcze nie było 1926 roku, jeszcze mamy szansę zmienić strukturę polityczną sceny III RP, ale odbić się można tylko poprzez taktyczną współpracę z PiS. Mieć paru posłów to skarb, czyż nie?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑