słowa kluczowe: Biała Księga, II wojna światowa, Niemcy, Polska, alianci, historia, infowar, nazizm, wojna informacyjna, wywiad.
Linki, cytaty, nowiny2013.07.17 10:44 10:58

Hitlerowska wojna informacyjna z użyciem tajnych dokumentów polskiej dyplomacji

(poleca )

Maciej Węgrzyn

 
Ostatnio ukazało się kilka książek których [...] argumenty są zadziwiająco zbieżne z gestapowskimi - to ciąg dalszy wojny informacyjnej mającej tym razem wyrobić w nas poczucie winy za II wojnę i za Holokaust.
 
Ta grupa ludzi, zajmujących najwyższe stanowiska w rządzie amerykańskim, pragnie uchodzić za przedstawicieli prawdziwego amerykanizmu, oraz obrońców demokracji związana jest nierozerwalnymi więzami z międzynarodowym społeczeństwem żydowskim.
[...]
Nie brak oznak, że gdyby z tych czy innych powodów wypadło Francji wykonać zobowiązania wynikające ze sojuszu z nami wysiłek w kierunku wykręcenia się od zobowiązań były by niewątpliwie większy niż w kierunku dotrzymania zobowiązań.
[...]
Pomimo usilnych starań gestapowca [...] argumenty nie trafiały do Polaków, uparcie trwających przy nadziei niepodległości: efekt w Polsce był zerowy. Do współpracy przystąpiły jedynie Judenamty w gettach.

Całość: +wiernipolsce.wordpress.com 

2162 odsłony średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑