słowa kluczowe: Polska, Sejm, bezrobocie, bezrobotni, prawo.
Linki, cytaty, nowiny2013.05.07 10:41

Przymusowe prace dla bezrobotnych albo pozbawienie leczenia

(poleca )

XaViER, Centrum Informacji Anarchistycznej

 
Pomysł ministerstwa jest sposobem na poprawienie złych statystyk.
 
Od maja 2014 r. bezrobotny, który odmówi przyjęcia już pierwszej oferty zaproponowanej przez urząd pracy, zostanie wykreślony z rejestru na dziewięć miesięcy i straci dostęp do bezpłatnej służby zdrowia - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza"

Takie zmiany szykuje Ministerstwo Pracy. Obecnie za pierwszą odmowę traci się status bezrobotnego na cztery miesiące, za drugą - na sześć miesięcy, a dopiero za trzecią i kolejną - na dziewięć miesięcy.

Pomysł ministerstwa jest sposobem na poprawienie złych statystyk. Bezrobocie w marcu wynosiło 14,3 proc. Podobny zabieg przeprowadziła w 2009 r. ówczesna minister pracy Jolanta Fedak - rozluźniła kryteria wykreślania z rejestru bezrobotnych i wydłużyła czas, po którym można ponownie zarejestrować się w urzędzie. Dzięki temu oficjalne bezrobocie spadło, choć w praktyce liczba osób bez pracy się nie zmieniła.

Przypomnijmy, że zgodnie z art. 68, par. 1 Konstytucji, którą sami przecież uchwalili: "Każdy ma prawo do ochrony zdrowia".


Źródło: +cia.media.pl 

1631 odsłon średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Przymusowe prace dla bezrobotnych albo pozbawienie leczenia 
Christophoros Scholastikos, 2013.05.07 o 13:30
Kreatywne statystykowanie? To pewnie tylko wierzchołek góry lodowej. Rzundzący nami głównie zajmują się ukrywaniem brzydkiej rzeczywistości. Przecież gdyby nawet średnio udolna ekipa rządziła na prawdę to byłoby 5 razy lepiej niż jest.
Eh..
Pzdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑