słowa kluczowe: EJC, EKŻ, Jak Powszechnie Wiadomo, Węgry, antysemityzm, hucpa, hutzpach, manipulacje, media, Żydzi.
Humor, satyra2013.04.21 07:16 2013.06.28 09:41

Rośnie antysemityzm

 

Przyśpiewki gordyjskie (54)

 
Cytowana notatka prasowa pojawiła się na stronach Rzeczpospolitej ponad dwa miesiące temu.
 

Było więc dość czasu na jej poprawienie - gdyby miała być poprawiona. Ale najwidoczniej wszystko jest w porządku. Tak, jak ma być.
Czy ktoś mógłby zatem pomóc mi zrozumieć sens tego tekstu? A jeśli nie sens samego tekstu, to przynajmniej sens publikowania go na
www.rp.pl?

Europejski Kongres Żydów: rośnie antysemityzm

Według raportu izraelskiego The Kantor Center for the Study of Contemporary European Jewry, liczba antysemickich wystąpień wzrosła w ostatnim okresie o 30 procent

Najbardziej niepokojąca pod tym względem jest sytuacja na Węgrzech - wynika z raportu.

Jego autorzy zauważają, że w przeciwieństwie do względnego spadku liczby antysemickich aktów w ciągu ostatnich dwóch lat, polityczne wzmocnienie w wielu krajach skrajnie prawicowych partii jest ściśle związane ze wzrostem aktów przemocy i wandalizmu skierowanych przeciwko Żydom.

- Niepokojąca jest szczególnie sytuacja na Węgrzech, gdzie nie ma tygodnia, by nie było ataku na mniejszość żydowską lub skandalicznych wypowiedzi skrajnie prawicowych polityków - uważa prezes Europejskiego Kongresu Żydowskiego Moshe Kantor.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Tel Awiwie Kantor wyraził także zaniepokojenie sytuacją w Grecji i na Ukrainie, gdzie zauważa się podobne jak na Węgrzech tendencje do umacniania skrajnie prawicowych partii i organizacji neonazistowskich.

Trudna pod tym względem jest także sytuacja we Francji, gdzie po ubiegłorocznym zamachu na szkołę żydowską w Tuluzie liczba antysemickich aktów wzrosła o 58 procent.

Europejski Kongres Żydów zaapelował do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Martina Schulza, wzywając do odpowiednich działań i nadzorowania takich wydarzeń.

- Chcemy dotrzeć do węgierskich władz za pośrednictwem urzędów Unii Europejskiej, bo taka sytuacja nie może dłużej trwać - stwierdził Moshe Kantor.

No dobrze. Pilnie zliczano "liczbę wystąpień", zapewne wg "Roboczej definicji antysemityzmu". Liczba ta "wzrosła o 30% w ostatnim okresie". To znaczy w jakim? W porównaniu z czym?

Dalej jest mowa o tym, że ta liczba w ciągu ostatnich dwóch lat... spada.

A w szczegółach, to już całkiem nie na gojską głowę: "względna liczba" spadła? Czym się różni "względny spadek liczby" od spadku bezwzględnego? Jak to możliwe, że liczba spadła, ale "ilość aktów" wzrosła? I czym się mierzy "wzrost aktów przemocy"?
Wyższa matematyka. Wyższa, starsza i mądrzejsza...

Stwierdzenia powtarza pan Moshe Kantor, zatem zaprzeczanie byłoby antysemickie. A nawet neonazistowsko-skrajnieprawicowe. Bo, Jak Powszechnie Wiadomo™,  skandaliczne wypowiedzi pochodzą ze skrajnej prawicy, a do skrajnej prawicy kwalifikują skandaliczne wypowiedzi.

Ciekawe, że tę wizję świata, kręcącego się wokół Żydów, wyraża nie jakiś obłąkany Ciemnogrodzianin, ale pan Kantor.

Na deser dowiadujemy się, do czego służy ta cała Unia Europejska. Ze szczególnym uwzględnieniem p. Schulza.

"Taka sytuacja nie może dłużej trwać" - konkluduje p. Kantor, a nam pozostaje co najwyżej zastanowić się: czy to groźba, proroctwo, czy obietnica? 

4177 odsłon średnio 4,9 (8 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Rośnie antysemityzm 
Marek Stefan Szmidt, 2013.06.28 o 12:27
Według badań Kabackiego Instytutu Konserwatysty, międzynarodowy wzrost nastrojów antypolskich podniósł się w ostatnim kwartale o 17,89% i powoli dochodzi do "przekraczającej masę krytyczną" liczby 107,64%.
W związku z powyższym Konserwatysta oświadcza, iż nie ponosi odpowiedzialności za skutki ewentualnej kontr-reakcji Polaków,
przypominając raz jeszcze i interpretując na nowo stwierdzenie Coultona:
"Król Edward I wypędził Żydów, ale lichwiarz-chrześcijanin bynajmniej nie okazał się bardziej miłosierny; państwo przestało więc niebawem interesować się zbawieniem duszy wierzyciela i poprzestało wyłącznie na ograniczaniu wysokości procentów". - co oznaczać może, iż "w lukę" po "zaoranych" Polakach "wskoczą" np. Żydzi i... będzie jak było, lub jeszcze gorzej, bo Antysemityzm.
:-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Rośnie antysemityzm 
Paweł Tonderski, 2013.06.28 o 23:08
Przyznam szczerze, że ja już większym antysemitą nie mogę być. :))))) To przekracza moje siły i umiejętności. :))))))))

A tak na poważnie to, czym prędzej Polacy zdadzą sobie z tego sprawę, że w Polsce w zasadzie od zaborów mamy wojnę prowadzoną przez nas za przyczyną naszych wrogów z naszymi wrogami widocznymi i ukrytymi, to tym szybciej będziemy mogli się z tego jarzma sami wyzwolić, prowadząc jednocześnie z naszymi wrogami nieustającą i nieprzerwaną walkę, aż do odzyskania przez nas Polaków nad naszym Państwem pełnej kontroli, wolności i suwerenności!

Do pana Bosaka, naszym podstawowym celem powinno być w dniu dzisiejszym stworzenie polskiej narodowej nacjonalistycznej partii politycznej, aby dzięki niej dostać się do polskiego parlamentu, i aby po tym zmienić polską konstytucję.

My Polacy niczego nie zwojujemy w parlamencie europejskim, nie ma żadnej możliwości prowadzenia w nim polskiej polityki narodowej. Jedyną korzyść z tego mogą mieć poszczególni politycy i tylko ci, którzy tam się dostaną. Tego może być pan pewien, że niektórzy z nas, którzy tam się dostaną ustawią się dzięki temu do końca swojego życia.

Ale czy to wyzwoli nasz cały Naród, Ojczyznę i nas samych z niewoli? Wątpię!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
[...] 
MatiRani, 2013.06.30 o 08:10
Wulgaryzm. +sjp.pl
(Piotr Świtecki 2013.06.30 08:10)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć   ocenzurowany
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑