słowa kluczowe: "Roj", Historia Roja, Jan Żaryn, Jerzy Zalewski, Polacy, Roj, film, historia, kino, krytyka, manipulacje, media, pani z rodziny, partyzanci, przekłamania, zakłamanie, Żebrowski, Żołnierze Wyklęci.
Linki, cytaty, nowiny2013.04.21 07:06 07:31

Dwugłos o filmie Jerzego Zalewskiego „Historia Roja”

(poleca )

Bernard - Blogpress, 05/04/2012

 
Krytycznym gorzki głos w sprawie filmu Jerzego Zalewskiego „Historia Roja”
 
Jako pierwsza głos zabrała pani z rodziny podkomendnego „Tygrysa” w patrolu „Roja”. Wypowiedź była emocjonalna i bardzo krytyczna zarówno pod adresem filmu, reżysera jak i samej akcji „Ratujmy Roja”. Zarzuciła przekłamania historyczne, wulgarny język, brak pokazania motywacji bohaterów.
[...]
Inny głos: Miałam do czynienia z produkcją filmu. Współpracownicy byli bardzo w porządku i próbowali robić co mogli. Natomiast kiedy przeczytałam scenariusz natychmiast miałam te same obiekcje co pani [mowa o pani z rodziny], ponieważ również znam dobrze historię i historię Żołnierzy Wyklętych. Natychmiast zaszokowała mnie wulgarność w pierwszej części scenariusza, to że pili wódkę, przeklinali... Tymczasem to byli ludzie o niesłychanym systemie wartości, systemie wartości katolickim dla których ojczyzna była najważniejsza i oni nie pozwoliliby sobie na tego typu zachowania. Podzieliłam się moimi obiekcjami z Leszkiem Żebrowskim który był konsultantem przy tym filmie i on mi powiedział, że miał dokładnie te same uwagi jeżeli chodzi o scenariusz, z tym, że Jurek Zalewski po prostu nie przyjmował tych uwag. [...]Całość: +blogpress.pl  

2957 odsłon średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑