słowa kluczowe: Cristada, Cristeros, Cristiada, Criteros, Helios, film, kina, kino.
Linki, cytaty, nowiny2013.03.25 12:40

„Cristiada” wchodzi do kin!

(poleca )
 
W Polsce „Cristiada” będzie można obejrzeć w sieci kin „Helios”.
 

Tuż po świętach do polskich kin nareszcie trafi film „Cristiada”. Zrealizowana z wielkim rozmachem opowieść o niezłomnych Cristeros walczących z masońską rewolucją w Meksyku poruszyła już serca milionów katolików na całym świecie. Czas na Polskę! Zapraszamy do kin.

W „Cristiadzie” – dziele upamiętniającym niezwykłą postawę meksykańskich katolików stających wobec radykalnych prześladowań – sportretowano między innymi Jose Luisa Sancheza del Rio. W chwili śmierci ten dzielny chłopak nie miał jeszcze piętnastu lat. Dostał się do rządowej niewoli po walce, której nie przerwał aż do wyczerpania amunicji. Potraktowano go w sposób typowy dla antykatolickich fanatyków – poddano torturom i próbowano zmusić do porzucenia wiary. Ostatnie słowa, które padły z jego ust – Viva Cristo Rey! – to hasło Cristeros.

Nic dziwnego, że taki przykład odstraszał polit-poprawnych właścicieli multipleksów od zainwestowania w ten film. Znaleźli się jednak ludzie, którym zależy na przypomnieniu przykładu dzielnych Cristeros!

Film pojawi się w polskich kinach już po świętach. Krakowska premiera filmu – pod patronatem PCh24.pl i magazynu „Polonia Christiana” – odbędzie się 4 kwietnia 2013 r. Zapraszamy serdecznie do kina Kijów na godzinę 18.00! Bilety dostępne w kasach kina – wyjątkowa cena, tylko 12 zł. W Polsce „Cristiada” będzie można obejrzeć w sieci kin „Helios”.

- „Cristiada” jest filmem dla katolików, katolickich rodzin, ale również dla tych, którzy Boga poszukują – historia Cristeros jest bowiem wspaniałym przykładem walki o wolność i wiarę. Trafia do każdego widza – powiedział w rozmowie z PCh24.pl ks. Tomasz Jegierski,  przedstawiciel FT Films, dystrybutora filmu.

 
 
Źródło: PCh24.pl 

2654 odsłony średnio 5 (3 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: „Cristiada” wchodzi do kin! 
w.red, 2013.03.26 o 20:11
Tym cenniejsza wydaje się być darmowa reklama zachęcająca do pójścia na film. Zatem znane nam działanie "dystrybutora" jest zupełnie irracjonalne.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: „Cristiada” wchodzi do kin! 
Piotr Świtecki, 2013.04.05 o 12:36
Gdzie można zobaczyć "Cristiadę":
+www.pch24.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: „Cristiada” wchodzi do kin! 
MatiRani, 2013.04.21 o 01:32
Troche info o Meksyku:
+marucha.wordpress.com
Jeszcze bardziej znamiennym przemilczeniem jest uniknięcie wskazania głównej nadrzędnej siły sprawczej wojny z Kościołem, czyli masonerii, do której należeli wszyscy bez wyjątku funkcjonariusze reżimu, która spajała wszystkie frakcje obozu rewolucyjnego – od liberałów, poprzez jakobinów i socjalistów (jak sam Calles – założyciel i przywódca Partii Pracujących), aż po elementy wprost bolszewizujące – i która wreszcie, co najważniejsze, zupełnie nie ukrywała swojego autorstwa programu zniszczenia Kościoła, jawnie się tym chlubiąc.
***
cristeros natychmiast stali się ofiarami eksterminacji (zamordowano 500 dowódców i wydano dalszych 5000 wyroków śmierci). Gdyby bowiem Kościół meksykański rzeczywiście odzyskał trwałą i stabilną wolność, a nie tylko chwilową swobodę ściśle reglamentowanego kultu, można by twierdzić, że krew męczenników przyniosła owoce.

Jednakże, w dłuższej perspektywie sytuacja Kościoła i katolików uległa jeszcze większemu pogorszeniu, aniżeli przed wybuchem powstania. W latach 30. wszyscy biskupi zostali albo aresztowani albo wypędzeni z kraju; liczbę księży mogących „wykonywać zawód” ograniczono administracyjnie do 333 w całej federacji, a prezydent Abelardo L. Rodríguez groził, że wszystkie kościoły zostaną zamienione w szkoły i „warsztaty proletariackie”; w niektórych stanach kult katolicki został w ogóle zakazany i zastąpiony (jak w Tabasco, gdzie rządził osobisty „wróg Boga i alkoholu”, gubernator Tomás Garrido Canabal) oficjalnym kultem masońskim; bojówki „Czerwonych Koszul” mordowały bezkarnie księży i świeckich; rządy stanowe organizowały „kampanie defanatyzacyjne” i „chrzty socjalistyczne”, a co najważniejsze – do konstytucji wprowadzono w 1934 roku zapis o obowiązkowej „edukacji socjalistycznej” (czyli ateistycznej) na wszystkich szczeblach nauczania, łącznie z uniwersytetami.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: „Cristiada” wchodzi do kin! 
Christophoros Scholastikos, 2013.04.21 o 22:10
Tej masonerii to by się przydało troszkę boczków przypiec jak Kmicicowi przypiekano..
Mówię jeszcze o ogniu tu na ziemii, bo o ten późniejszy to się nie martwię.
Pozdro
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: „Cristiada” wchodzi do kin! 
Christophoros Scholastikos, 2013.04.21 o 22:06
Byłem na Cristiadzie i ja. Oglądałem drugi raz. Chciałem opłacić swoje pierwsze oglądanie i chciałem film przeżyć z innymi. Poszliśmy sporą bandą. Sala była wypełniona. Sala przeżywała wzruszenia w drugiej części filmu, ja bardziej w pierwszej wiedząc do czego jest to wstęp. Po filmie nie było oklasków. Ludzie wychodzili z sali w ciszy. Ponad połowa nie wstała po zapaleniu świateł. Musieli strawić ten film. Wstanie i wyjście z kina było zbyt wielkim banałem po obejrzeniu wiary heroicznej. Mam odczucie, że z obecnych na sali można by uformować oddział Cristeiros. Błąd zrobił system, że puścił ten film. Każda projekcja to potencjalnie nowy, polski oddział cristeiros. W razie czego..

Ah, obraz na wielkim ekranie! Dopiero wtedy można docenić wysoki kunszt zdjęć. Muzyka również brzmiała była bardziej poruszająca niż na komputerze.

Trudności w odbiorze tego filmu można sprawiać fakt, iż nie jest to jednorodny gatunek. To troszkę film wojenny, troszkę dramat, szczypta przygody. Również spora dawka historii. Jednak najtrafniej ktoś powiedział, że to po prostu zapis losów życia kilku świętych kościoła katolickiego.

Pozdrowienia
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
podobna tematyka
Piotr Świtecki
¡Viva Cristo Rey! ¡Viva la Virgen de Guadalupe! (Kultura i sztuka)
Piotr Świtecki
Botoks, czyli hejt i heheszki (Kultura i sztuka)
Piotr Świtecki
„Azyl”. O co chodzi? (Kultura i sztuka)
Piotr Świtecki
Jak to między nami jest? (Kultura i sztuka)
Piotr Świtecki
Pigułka i świeczka (Kultura i sztuka)
Piotr Świtecki
Obywatel Stuhr (Kultura i sztuka)
Piotr Świtecki
La France aux Français! (Kultura i sztuka)
Linki, cytaty, nowiny:
Viva Cristo Rey!
IDAologia oscarów
Patryk Vega dla WP.PL: dziennikarze dostali embargo na mój film. To zasługa służb
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑