słowa kluczowe: PO, Piotr Duda, Polska, Solidarność, Tusk, demonstracje, elity, obalanie rządu, obalanka, pucz, rewolucja, rząd, zamach stanu.
Polska2013.03.24 21:38 21:40

Obalanka

 

Przyśpiewki gordyjskie (51)

 
Idzie wiosna, budzi się pęd do wiosennych porządków.
 
Solidarność podejmuje wielką ofensywę, "aby ten rząd jak najszybciej odszedł od władzy". [...] Kaczyński powiedział, że PiS całkowicie zgadza się z przewodniczącym i uważa, że "ten rząd jest tak zły jak tylko można to sobie wyobrazić i powinien odejść".
+www.gazetaprawna.pl A co miał powiedzieć?

* * *

Termin 23 marca był zapowiadany na FaceBooku już dawno (tymczasem aura nie sprzyja imprezowaniu na wolnym powietrzu, choć niekoniecznie zaraz bym obwiniał HAARP i kontrolę klimatu. Swoją drogą chciałoby się zapytać, gdzie to globalne ocieplenie?)

Zastrzegano, by zjawili się tylko odważni i zdecydowani, ponieważ po obaleniu czegoś tam pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów miano przejść pod Sejm i tam tez obalić.

Więcej informacji tu: +natemat.pl Jest już też na +www.youtube.com clipów video z wczorajszej "obalanki".

* * *

Zamach stanu, czy rewolucja?

Warto zajrzeć od czasu do czasu do Wikipedii, która nie tylko na bieżąco odwzorowuje postępy postępu, ale czasem potrafi podsunąć zaskakująco trzeźwe ujęcie spraw. Oto jak +pl.wikipedia.org wypunktowuje różnice między zamachem stanu, a rewolucją:

"[Zamach stanu] od rewolucji różni się tym, że:
- przeprowadzają go osoby, które już w pewien sposób należały do istniejącej elity władzy, podczas gdy rewolucja jest organizowana przez ludzi spoza układu władzy;
- nie zmierza do urzeczywistnienia nowego ustroju politycznego, ma na celu jedynie usunięcie ludzi sprawujących rządy."

Powyższy wyimek dedykuję gorącym głowom, którym nawet kilkunastosopniowy mróz niestraszny. 

3458 odsłon średnio 5 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Obalanka 
w.red, 2013.03.25 o 01:36
+www.youtube.com
i tyle w temacie. Może tym razem protestujący wyciągną wnioski. Oby. Bo "historia lubi się powtarzać :/
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Obalanka 
Marek Stefan Szmidt, 2013.03.25 o 16:10
Szanowny Autorze,
Konserwatysta lubi "trzymać" Swoje zatoki w cieple, a w kwestii "obalić" to już, co najwyżej "setuchnę"...
Natomiast nie jest etycznym zabranianie Obywatelom sterczenia na mrozie, dla wyrażenie Ich Racji (nawet jeżeli tą "racją" było wzięcie "stówy" za przyjście i "robienie tłumu")
pozdrawiam Pana serdecznie
MStS
PS. sugeruje nie tracić czasu nawet na obserwowanie "ruchów" w obrębie zmowy Magdalenka_Prime, gdyż są one właśnie wykonywane w celu zajęcia uwagi Obywateli bzdetami, "w cieniu" których kradnie się "na wesoło" z głupoty Obserwatorów.
Wniosek: przełączyć telewizor na mecze Długonogich, co dostarcza o wiele więcej wrażeń estetycznych, zwłaszcza na przedwiośniu :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Obalanka 
Christophoros Scholastikos, 2013.03.26 o 14:54
Zastanawiało i drażniło mnie miejsce spotkania. Nic dwa razy się nie zdarza. Nie chodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Trzeba mieć odwagę żyć pełnią życia. Tworzyć historię i walczyć. To mi pachnie skojarzeniem, że skoro w tamtej sali coś tam kiedyś to i teraz też. Do tego nazwa PO. Jeszcze wąsaty element, który chce na czoło. Czyżby szykował się mega spektakl dla mas? Naprawdę tak łatwo manipulować ludźmi? Retoryczne pytania ;).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑