słowa kluczowe: Marek Stefan Szmidt, Myśl Niepodległa, Narodowe Siły Zbrojne, O NSZ, Stanisław Żochowski, Żołnierze Wyklęci.
Polska2013.02.28 18:16 03.01 17:57

Narodowe Siły Zbrojne w relacji Szefa Sztabu

 

Śp. ppłk. Stanisława Żochowskiego

 
Wszystkie decyzje podjęte przez Dowództwo Narodowych Sił Zbrojnych, noszą wszelkie znamiona Prawa wyłonionego i są Legalne z punktu widzenia etyki Cywilizacji Łacińskiej.
 

Poniżej, prezentuję opublikowany fragment maszynopisu, jaki otrzymałem na początku lat 80-tych od śp. ppłk. Stanisława Żochowskiego, Szefa Sztabu Narodowych Sił Zbrojnych i Ich ostatniego Dowódcę, zamieszkałego od lat 50-tych ubiegłego wieku w Brisbane, w Australii.

 

W tamtych czasach nie istniał Internet, ani SMS, rozmowy telefoniczne były horrendalnie drogie, a łączność pocztowa trwała miesiącami, gdyż ceny przesyłek lotniczych odstraszały od korespondencji nie związanej z businessem.

 

Zaufanie, jakim obdarzył Moją skromną Osobę tak wybitny Patriota i Polak, jakim był śp. ppłk. Stanisław Żochowski, jest jednym – obok poczucia Obowiązku i kontynuacji Tradycji Rodzinnej – z głównych impulsów Moich działań niepodległościowych.

 

W czasach „wolności wypowiedzi”, jakie ponoć cechowały wydawnictwa Podziemia Solidarnościowego, samo wspomnienie nazwy Narodowych Sił Zbrojnych, powodowało do dziś trwającą obstrukcję i nienawiść środowisk, uważających się za Polskie i Wolnościowe, przygniatających - po dzień dzisiejszy - swym ogromem organizacyjnym i potęgą finansową, wykorzystywaną od roku 1989 do zgubnego dla Polski i Polskości, wpływu na „demokratyczne państwo prawa”, będącego w rzeczywistości magdalenkowym przepoczwarzeniem systemu totalitarnego, przywleczonego na czołgach sowieckich, w pamiętnym roku czterdzieści i cztery.

 

Ostatnimi czasy odżywa Pamięć o Żołnierzach Wyklętych, co stanowi oznakę odradzania się "zdrowej tkanki" Narodu, który przywraca własną tożsamość, na przekór zorganizowanym działaniom "sił postępu".

 

Wyrażam w tym miejscu nadzieję, iż publikując już w latach 80-tych materiały archiwalne o NSZ, w choć nieznacznym stopniu przyczyniłem się do współczesnego procesu Odrodzenia i przywrócenia należnego miejsca w Historii, zapomnianym i pogardzanym - przez lata czerwonej indoktrynacji, - Żołnierzom Narodowych Sił Zbrojnych.

 

Oddając Czytelnikowi Polskiemu zapiski śp. ppłk. Stanisława Żochowskiego, proszę jednocześnie o wybaczenie, iż nie chciało się Konserwatyście znów przepisywać ich z maszynopisu.

 

Poniższe fragmenty, stanowią merytorycznie część książki „O NSZ” autorstwa Stanisława Żochowskiego, wydanej w Londynie, w roku 1983. Fizycznie zaś, poniższe kopie są skanem stron kwartalnika "Myśl Niepodległa".

 

Maszynopis, który otrzymałem od jego Autora, wraz z osobistym pełnomocnictwem do publikacji w Polsce (co prawda Wolnej) oraz innymi dokumentami, został oddany poniżej zgodnie z oryginałem, czym różnić się może od wydawnictw książkowych.

 

 

 

 

 

cdn...

 

Nie zmieniona została ani jedna litera, ani jeden przecinek…

 

Kolejne fragmenty opublikuję w terminie późniejszym.

 

Na zakończenie dodam, iż wszystkie decyzje podjęte przez Dowództwo Narodowych Sił Zbrojnych, noszą wszelkie znamiona Prawa wyłonionego i są Legalne z punktu widzenia etyki Cywilizacji Łacińskiej.

 

Żołnierzom Narodowych Sił Zbrojnych wieczna Pamięć i Chwała!

Cześć Ich Pamięci!

 

 

Ceterum censeo Conventum esse delendum.

 

3043 odsłony średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑