słowa kluczowe: Fundacja Batorego, Fundacja im. Batorego, Kossecki, Marian Mazur, Polska, Tymiński, antypolonizm, antysemityzm, cywilizacja żydowska, manipulacje, mniejszość żydowska, polityka, władza, Żydzi.
Linki, cytaty, nowiny2013.01.23 12:27 12:39

Antysemityzm i Antypolonizm

(poleca )

Stanisław Tymiński

 
Antysemita - to jakiś straszny człowiek, rasista nienawidzący Żydów i pewnie innych ludzi.
 
Aby wyjaśnić antypolonizm trzeba wyjaśnić problem antysemityzmu. Z moich osobistych doświadczeń wynika, że antysemityzm jest to broń polityczna używana w Polsce przez małą, ale silną i zwartą żydowską grupę władzy. Ta grupa używa zarzutu antysemityzmu po to, aby spowodować śmierć cywilną przeciwnika. To jest forma politycznej klątwy. Antysemita - to jakiś straszny człowiek, rasista nienawidzący Żydów i pewnie innych ludzi. Rasista!

W Polsce często byłem oskarżany o antysemityzm. Pamiętam tego skutki, kiedy stałem przy ulicznych stolikach i pomagałem partii "X" w zbierania podpisów poparcia, koniecznych do rejestracji w wyborach do Sejmu w 1993 roku. W Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu na mój widok starsze panie pluły pod nogi, a potem rozcierały swoje plwociny stopami ziemię, coś mówiąc do siebie pod nosem. Było to dla mnie ciekawe, bo nigdy takiego folkloru nie widziałem. Dowiedziałem się, że to zwyczaj żydowski. Dlatego po powrocie do Kanady, zapytałem moich znajomych kanadyjskich Żydów, co to jest według nich antysemityzm. Ich zdaniem jest o'key, gdy się Żydów nie lubi. Nic w tym złego. Każdej nacji można nie lubić. Można nie lubić Niemców, tak jak można nie lubić Żydów czy Polaków. To ani nie antygermanizm, ani nie antysemityzm, ani też antypolonizm. Bo to rzecz normalna. Ludzie maja prawo kogoś nie lubić. To zwyczajnie ludzkie. To nie jest nienawiść. A przecież te panie, które pluły na mój widok, nienawidziły mnie dzięki "Gazecie Wyborczej" Adama Michnika. To gazeta Michnika tworzyła atmosferę nienawiści wobec ludzi takich jak ja. I to tylko dlatego, że krytycznie wyrażałem się nie o Żydach, tylko o nielicznej żydowskiej grupie władzy w Polsce. A przecież w Polsce nie ma przejawów nienawiści do Żydów. Nikt nie pluje na ich widok, tak jak owe panie pluły na widok Stanisława Tymińskiego. Nigdy też żadnej nienawiści nie żywiłem. Do nikogo. Nienawiść to uczucie negatywne. Ono odciąga energię człowieka od konstruktywnego działania. To odbiera dużo energii życiowej. To człowieka osłabia. I choćby dlatego jest absurdalne. I jeśli Żydzi z grupy władzy w Polsce mogą dla celów politycznych rzucać klątwę antysemityzmu i siać nienawiść do swoich polskich przeciwników, to ja nazwałem to antypolonizmem. Antypolonizm to uczucie nienawiści do Polaków i propagowanie takiego uczucia. To jest pojęcie wprowadzone do obiegu publicznego przeze mnie. Jeszcze na początku lat 90. nie używano takiego określenia.

Jaskrawym przykładem takiego zachowania był Piotr Najsztub, młody dziennikarz „Gazety Wyborczej”. Na początku lat 90-tych miał on zadanie, aby się mną zająć i mnie pilnować. W praktyce chodził on za mną jak wierny pies. I nawet aby być obecnym na zjeździe założycielskim partii "X", wypełnił i podpisał deklarację członkowską, którą zachowałem na pamiątkę mimo jego późniejszej prośby aby ją zniszczyć. Tyle, że sala zagłosowała wówczas przeciw jego obecności i musiał czekać na mnie przy wyjściu z budynku, aby dowiedzieć się gdzie pojadę dalej. W 1995 roku, kiedy wyjeżdżałem z Polski do Kanady, P. Najsztub czekał na mnie przy bramce do sali pasażerów na lotnisku Okęcie w Warszawie. Akurat miałem w kieszeni masowej produkcji zabawkę, którą ktoś mi dał jako żart. Było to małe czarne plastykowe pudełeczko z głośniczkiem i guzikiem. Kiedy się nacisnęło ten guzik, to słychać było głośne „fuck you”. Ponieważ nie chciałem mieć kłopotu z kontrolą przy wejściu na salę odlotu, z uśmiechem dałem to pudełeczko Najsztubowi na pożegnanie. Jakież było moje zdziwienie kiedy się dowiedziałem, że następnego dnia „Gazeta Wyborcza” zamieściła jego sprawozdanie z mego odlotu z Polski z uwagą, że dałem mu zabawkę, która mówi „ty pieprzony Żydzie”. No niech mi ktoś powie czy jestem w błędzie, jeśli sądzę, że jest to szerzenie nienawiści rasowej.

Ale pomijając ten fakt uważam, że istotą konfliktu pomiędzy żydowską grupą władzy w Polsce, a Polakami jest zasadnicza różnica kulturowa. Zasadnicza różnica pomiędzy kulturą żydowską, a kulturą polską. Kultura polska jest zbudowana na kulturze łacińsko-katolickiej. Kultura żydowska w Polsce jest czymś dla niej zupełnie obcym. Dodam, że jest jeszcze w Polsce obecna kultura bizantyjska. Naukowo te różnice przeanalizował profesor Marian Mazur, a wcześniej jako różnice pomiędzy cywilizacjami zdeterminowanymi kulturowo, opisał profesor Feliks Koneczny. Kontynuował to docent Józef Kossecki, mój zastępca w partii "X" w latach 1991-1995. Tak, że ja z punktu widzenia tych naukowców uważam, ze jest to walka polityczna, a nie rasowa czy etniczna. Zawsze tak było w historii świata, iż jeżeli na danym terenie geograficznym współżyją dwie grupy kulturowe, dwie kultury, takie jak kultura polska i kultura żydowska, to jedna będzie się starała zająć dominującą pozycję. I tutaj nie chodzi o to, kogo jest mniej, a kogo więcej, bo oczywiście liczebnie żydowska grupa władzy jest niewielka, maksymalnie kilkaset osób. Ale mimo to, ta mała grupa żydowska w jest na topie, tak w polityce, jak i w mediach. Jest na topie nie tylko dzięki charakterystycznej dla tej kultury agresywności, nazywanej "żydowską hucpą". Jest na topie głównie dzięki zewnętrznym źródłom finansowania w Polsce. Jest też na topie ze względów historycznych. To Stalin narzucił Polsce w 1944 roku polskojęzyczny rząd żydowski w Lublinie. Do tego doszło panowanie grupy żydowskiej w aparacie represji komunistycznej, od Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego poczynając. Taki był punkt wyjścia istnienia w Polsce współczesnej żydowskiej grupy władzy.
 

str. 1 z 2   następna strona »
8961 odsłon średnio 5 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Hindukusz-Milena, 2013.01.23 o 14:24
Przeczytałam jednym tchem.
Jestem pod wrażeniem analizy zjawiska antypolonizmu i tzw.antysemityzmu przez Tymińskiego. Przede wszystkim uderza rzeczowość,konkretne argumenty,brak zbędnych emocji. Taki sposób rozpatrywania zjawisk jest typowy dla umysłów ścisłych a pan Tymiński jest elektronikiem. Jak już kiedyś wspominałam nie mam zaufania do przedstawicieli nauk humanistycznych, którzy sami nie są w stanie niczego konkretnego wykonać i aby uzasadnić swoją niezbędność w społeczeństwie wykorzystują posiadaną wiedzę do manipulowania społeczeństwem.
Co ciekawe - kiedy Tymiński walczył o urząd prezydenta RP, media dużo mówiły o jego indiańskiej żonie. Pokazywano ją w TV i faktycznie przypominała Indiankę. Teraz sprawdzałam w Wikipedii i innych źródłach - podają, że jest peruwiańską Żydówką.
Z jakich względów media przemilczały ten fakt wtedy ?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Piotr Świtecki, 2013.01.23 o 14:29
Pewnie chodziło o poprzedni model ;-P

Co do czasów, kiedy p. Tymiński ubiegał się o prezydenturę, pamiętam że doprawdy przedziwne rzeczy można było przeczytać. I to nie tylko w Wyborczej... On zdaje się rzeczywiście napędził stracha "naszym" transformującym elitom.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Hindukusz-Milena, 2013.01.23 o 14:35
Mufti,
"Pewnie chodziło o poprzedni model ;-P"
Możesz jaśniej bo nie załapałam ?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Christophoros Scholastikos, 2013.01.23 o 21:35
Nienawiść to uczucie negatywne. Ono odciąga energię człowieka od konstruktywnego działania.

Tak ten Pan twierdzi??? Czyli, że nienawiść jest zła?
Miło to czasami publicznie usłyszeć, jak się na głos przeczyta ;-).
Pzdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Zenon Jaszczuk, 2013.01.23 o 22:21
Christo.
Przeczytać to za mało. Dobrze jak się to rozumie i stosuje do wszystkich ludzi. A ostatnio chyba przeszedłem obserwację szkoły nienawiści na naszym portalu. Kiedyś, ktoś mądry mi powiedział, zawsze mów prawdę, zawsze broń swoich racji to wtedy nigdy się nie pomylisz. Bo ten co kręci, zmienia zdanie zależne od sytuacji zawsze wpadnie w oko dobrego obserwatora. Dzisiaj nam się nawet tłumaczy, że obiecanki wyborcze nikogo do niczego nie zobowiązują. Czyli oszuści legalni u "władzy" Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Christophoros Scholastikos, 2013.01.24 o 23:51
No troszkę ta nienawiść zakiełkowała. Pewnie jeszcze da o sobie znać.
Niestety.
A było tak pięknie :-). Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Hindukusz-Milena, 2013.01.23 o 23:43
Christophoros Scholastikos
Jakby Pan nie zrozumiał o czym pisał pan Tymiński już spieszę z wyjaśnieniem. Otóż nie tylko o tym, że nienawiść jest zła ale też o tym, że to nie Polacy nienawidzą Żydów ale wręcz przeciwnie - Żydzi nienawidzą nas. Od siebie dodam, że choćbyśmy się ze..ali, nie potrafimy ich nienawidzić jak oni nas.
Proszę nie wyrwać zdań z całości jak Panu wygodnie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Christophoros Scholastikos, 2013.01.24 o 10:56
Spieszę z zapewnieniem, że przytaczane przez Panią zdania też przeczytałem. Niemniej jednak w tekście padło, że nienawiść jest zła, jako osobne zdanie.

Nigdy też żadnej nienawiści nie żywiłem. Do nikogo. Nienawiść to uczucie negatywne. Ono odciąga energię człowieka od konstruktywnego działania. To odbiera dużo energii życiowej. To człowieka osłabia. I choćby dlatego jest absurdalne.

Tu szerszy fragment żeby uspokoić, iż zdanie nie było przeinaczeniem intencji autora, ani wyrwane z kontekstu.

Dziękuję za troskę o moją wygodę, mogłoby być troszkę cieplej.

Ciekawą tezę Pani stawia Od siebie dodam, że choćbyśmy się ze..ali, nie potrafimy ich nienawidzić jak oni nas. Pani zdaniem my Polacy nie umiemy tak solidnie nienawidzić? Chciałbym żeby tak było.
Pzdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Hindukusz-Milena, 2013.01.24 o 16:07
Christophoros Scholastikos,

Całą wypowiedź pana Tymińskiego można streścić w twierdzeniu, że w Polsce antysemityzm nie istnieje a antypolonizm ze strony Żydów owszem.
Przyzna Pan, że przytaczając to właśnie zdanie o nienawiści - "Nigdy też żadnej nienawiści nie żywiłem. Do nikogo. Nienawiść to uczucie negatywne. Ono odciąga energię człowieka od konstruktywnego działania. To odbiera dużo energii życiowej. To człowieka osłabia. I choćby dlatego jest absurdalne" pominął Pan zręcznie to co w wywodzie Tymińskiego najważniejsze.
Wracając do przytoczonego zdania - świadczy ono o przywiązaniu Tymińskiego do wartości chrześcijańskich. Żydzi natomiast mają inny system wartości stąd nienawiść do obcych jest u nich czymś normalnym. Moje twierdzenie(nie teza)że nie potrafimy w równym stopniu ich nienawidzić, wynikało właśnie z uświadamiania sobie różnic cywilizacyjnych między Polakami a Żydami.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Christophoros Scholastikos, 2013.01.24 o 23:30
Czepia się mnie Pani bez powodu.
Każdy może przeczytać cały artykuł powyżej. Co złego w tym, że podkreśliłem co mi się najbardziej spodobało? Do tej pory tak tu się rozmawiało.

W linkach i cytatach często idą krótkie komentarze, a nie wielkie dysputy.
Uprzedziła się Pani do mnie, takie mam wrażenie.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Hindukusz-Milena, 2013.01.25 o 00:51
Christophoros Scholastikos

Nie czepiam się tylko polemizuję. To różnica !
Tak się dziwnie składa, że dość przewrotnie podkreślił Pan to co najmniej istotne dla całości tekstu Tymińskiego. Przypominam, że tytuł brzmi "antypolonizm i antysemityzm" a nie "miłość i nienawiść".
Pisze Pan, że do tej pory tak się tu nie rozmawiało. Czy to znaczy, że nie rozmawialiśmy na konkretne tematy ? Przecież to portal patriotyczny a nie koło wzajemnej adoracji aby sobie wzajemnie słodzić. Nie jesteśmy też kółkiem różańcowym aby rozważać o siedmiu grzechach głównych.
Dyskutowany tekst jest treściwy,obszerny i zawiera wiele ważnych dla Polaków informacji. Trudno tak istotny materiał zbyć krótkimi komentarzami.
Nikogo z piszących tu nie znam osobiście, więc nie mogę być uprzedzona do nikogo. Odnoszę się tylko do konkretnej wypowiedzi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
MatiRani, 2013.01.25 o 00:59
HM

CS=MT ?
MR

;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Hindukusz-Milena, 2013.01.25 o 01:34
MatiRani,
To byłoby nawet zabawne.
Zresztą ja już się świetnie bawię czytając te komentarze.
Zastanawiam się czemu zawsze powtarza się ten sam schemat:
- najpierw stawiamy pierwsze kroki na portalu
- wszyscy są bardzo mili a przynajmniej tak się nam wydaje
- gdy dajemy się poznać jako osoba bezkompromisowa zaczynamy być atakowani
- najpierw przez jedną osobę
- później przez dwie
- z czasem dołączają inni( chyba,że trudno o chętnych więc może choć jedna?)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
MatiRani, 2013.01.25 o 02:39
Nieprawdaz?
Ok, klótliwym jestesmy narodkiem, bipolarnym moze ( jeden mówi ze biale a drugi to widzi czarne automatycznie ), indywidualistycznym na pewno...
Ale czy to tlumaczy a raczej usprawiedliwia?
Nie na mój gust.
Stalinistyczne metody polaczone z ego przedetym, brak mysli twórczej, blyszczenie pseudopodchwytliwymi pytaniami, czytanie bez rozumienia... sporo tego sie nabiera jak sie zacznie podsumowywac.
Usilujac wytlumaczyc tlumokowatoscia co wyglada na pefidie, zastanawiam sie, czy te lata tresowania w poprawnosci politycznej nie pozostawily sladów trwalych, reakcji pawlowa, na normalnych nawet osobach?
Bedac niejako outsiderem rózne dewiacje od czystej logiki obserwuje w róznych grupach dyskusyjnych. Ale maja regule pewna wspólna - rodem sa z marksizmu....
Pozdrawiam
MR
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Hindukusz-Milena, 2013.01.25 o 02:54
MatiRani,
Chyba masz rację ale niewiele z tym da się zrobić.
Można unikać kontaktu albo tolerować ze współczuciem.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
MatiRani, 2013.01.25 o 02:58
Walczyc.
Obnazac bledy.
Pokazywac jasno braki w logicznym mysleniu.
Wymagac ustosunkowania sie klarownego i uczciwego.
Popierac slusznych, kierowac bladzacych, pietnowac winnych.
serdecznie
MR
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Christophoros Scholastikos, 2013.01.25 o 09:16
W ramach konstruowania tezy artykułu Pan Tymiński stwierdził to co ja podkreśliłem, bo mi przypadło do gustu. Brzydzę się nienawiścią bez względu na to kto ją uprawia.

Proszę wykazać, że moje podkreślenie było przewrotne.

Znalazło się w tekście, było elementem wywodu, nie wyrwałem z kontekstu. Owszem czepia się Pani. Obawiam się, że ma Pani projekcie które uruchamiają się czytając mój nick.

Nie jesteśmy też kółkiem różańcowym aby rozważać o siedmiu grzechach głównych. Widzi Pani katolik w momencie chrztu nabiera obowiązku ewangelizacji z którym łączy się też rozważanie grzechów. Chyba, że Polak nie ma być katolikiem, a cywilizacja łacińska ma być bez Boga. Tylko skutkiem będzie to, że staniemy się podobni do "najgorszych" - proszę sobie dowolnie podstawić.

Skąd teza, że ktoś zbija komentarzem artykuł? Przemyślała to Pani? Przecież komentarz jest tylko komentarzem, a główny wywód nim pozostaje. To Pani nazywa argumentowaniem?

Nie droga Pani, zawsze rozmawiało się na argumenty. Tylko nigdy wcześniej nie było oskarżeń i czepialstwa. Za to była spora dawka dobrego humoru u wszystkich, mimo wszystko.

Kilka osób stąd, nie ja, były wielokrotnie banowane w innych miejscach tylko za sposób myślenia czy użycie słowa żŻyd. Pani dała się uwieść tezą krzywdzącą dla tego miejsca, że jest infiltrowane. Słyszałem, że Bydzio zakłada portal, pisał MatiRani, spokojnie można spróbować sił z pozycji kogoś zaangażowanego i odpowiedzialnego. To bardzo rozwija. Im więcej polskości w sieci tym lepiej. Do czego doprowadzi budowanie polskości na pierwotnej postawie, którą ja nazywam nienawiścią, zaprezentowaną przez Pana Bydzia, będzie można się przekonać.

Jeżeli chce Pani mnie poznać osobiście to zapraszam do mnie do domu do Wrocławia, chyba że Pani woli poznać Muftiego (jeśli on również zechce) tylko, że wtedy Warszawa. Gorzej z tą prześmiewczą tezą Matiraniego o jednej osobie i dwóch nikach. Kolejne oskarżenie. Tak absurdalne, że aż żałosne. Pani nie zarzucam złej woli. Wierzę, że ma Pani dobrą. Tylko gdzieś się Pani pomyliła w opinii. Nie zamierzam jednak tego Pani udowadniać i przekonywać. Pani jest osobą starszą odemnie i ma prawo wierzyć i uznawać co sobie życzy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Hindukusz-Milena, 2013.01.25 o 11:47
Christophoros Scholastikos,
Wije się Pan jak piskorz choć dobrze Pan wie o co mi chodzi.Dalsza dyskusja z Panem do niczego nie doprowadzi a nie lubię gadulstwa dla bicia piany(tu - nabijania sobie punktów). Spróbuję ostatni raz i w tym celu zastosuję takie porównanie:
Jeśli np. będziemy zgłębiać kroniki przebiegu walki obronnej Polaków we wrześniu 1939 to oprócz opisu bombardowań,bitew,chaosu,ewakuacji ludności,znajdziemy też niewątpliwie prawdziwe dane pogodowe. Pogoda ma niewątpliwie jakiś wpływ na prowadzenie walki ale nie jest najważniejsza. Ktoś kto całą uwagę skieruje na zachwyty nad piękną pogodą, pomijając całą resztę - wypacza sens całości,kieruje dyskusje na inne tory. Taka jest prawda - nie da się ukryć.
Być może nie było to z Pana strony przewrotne tylko naiwne ?
Może to wynika z Pana młodego wieku( młodość i naiwność idą w parze).
Ja nie mam żadnych projekcji, nikogo nie szpieguję, nie wiem ile Pan ma lat i kim jest i czy w ogóle jest. Natomiast Pan wie ile mam lat choć nie mam w zwyczaju jak większość kobiet z tym się obnosić. Widać zadał Pan sobie spory trud aby to wyszpiegować.
Wciąż trąbi Pan o brzydzeniu się nienawiścią, żali się Pan, że się uprzedziłam, wzywa do ewangelizowania na portalu, wypomina Pan kobiecie wiek. Czy nie widzi Pan, że to żałośnie niemęskie ?
Jak czytam takie teksty jak pański to sama zaczynam czuć się jak facet.
Miał Pan dwa wyjścia : uzupełnić swój niefortunny komentarz lub obrócić go w żart (wbrew temu co Pan pisze, żadnego humoru w pańskich komentarzach nie dostrzegłam).
Wybrał Pan trzecie wyjście - iść w zaparte choćby nie wiem co.
Napominam po chrześcijańsku : Krzysiu nie podążaj tą drogą. Wcześniej bym się nie odważyła na taką poufałość,ale skoro jestem tak sędziwa to chyba mam prawo ?
Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi. (Mt 5:33-37)
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Piotr Świtecki, 2013.01.25 o 12:46
"Jestem w średnim wieku i mam dorosłego syna." +polacy.eu.org
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Hindukusz-Milena, 2013.01.25 o 13:47
Mufti,
Nie wyręczaj kolegi w odpowiedzi. Chyba Krzyś jest już na tyle duży, że sam sobie poradzi.
Poza tym co wynika z przytoczonego mojego tekstu ? Pojęcie średni wiek jest równie pojemne jak wiek "balzakowski". Również pojęcie dorosły nie jest konkretne bo zależy jak tę dorosłość rozpatrujemy.
Skoro Pan Krzysztof wie, że jest na pewno młodszy -musi mieć mniej niż 30 lat. Nawet jednak gdyby był małolatem jest na tyle "otrzaskany" i z dużego miasta, by zauważyć,że strzelił gafę wypominając kobiecie wiek.
Zresztą w sumie niewiele mnie to obchodzi ile macie lat tylko jakie poglądy prezentujecie w swoich komentarzach. Odwoływanie się do czyjegoś wieku jest moim zdaniem niestosowne.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Piotr Świtecki, 2013.01.25 o 13:57
Nie wyręczaj kolegi w odpowiedzi.

Właściwie czemu nie?

Akurat sam byłem ciekaw, bo też skądś mi się wzięło, że Krzysztof młodszy. Poszukałem skąd mi się wzięło, wkleiłem link. Jaki jest sens, żeby Krzysztof tez szukał? Czy nie powinniśmy działać sprawnie jako grupa? Jedni drugim brzemiona nosić - w razie potrzeby?

W ogóle to proponuję skupić się na faktach, a nie osobach. I na dociekaniu, a nie dos... No, mniejsza o to. Na dociekaniu, w każdym razie.

Pan Prawdziwy z Rodowodem zakłada swoje strony, życzę powodzenia! Komu tutaj tak strasznie hatko rozmawiać, krzyżyk na drogę - przecież przymusu nie ma, a na pewno atmosfera będzie przyjemniejsza i rozmowy bardziej owocne. Polacy przecież słyną z elegancji, kultury... Przynajmniej we własnym mniemaniu. I nikt im nie udowodni, że czarne jest czarne - że zacytuję klasyka. Szczególnie, że wszystko wina żŻydów!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Czemu admin natrętnie poleca tematykę żydowską na portalu ? 
Hindukusz-Milena, 2013.01.25 o 14:40
Mufti Turbanator,
- "Właściwie czemu nie?.....Jaki jest sens, żeby Krzysztof tez szukał? Czy nie powinniśmy działać sprawnie jako grupa? Jedni drugim brzemiona nosić - w razie potrzeby?"

Pan kpi w żywe oczy i chyba dobrze się bawi.
Nie ma jednak powodu do zadowolenia bo niestety panowie z dużych miast wykazali się grubiaństwem wobec kobiety. To, że jestem z Krakowa nie ma w tym przypadku znaczenia.
- "W ogóle to proponuję skupić się na faktach, a nie osobach"
Znów przewrotność ! A kto pierwszy wspomniał o wieku ?
Zabrakło argumentów w dyskusji,odwracanie kota ogonem zostało udaremnione, nie starczyło odwagi by przyznać się do błędu więc trzeba zaatakować ad personam.
Przypominam sobie, że na Niepoprawnych też miałam okazję brać udział w potyczkach słownych z tandemem Nurni i Nurniflowenola tak że znam te klimaty.
Jesteście obaj niepoważni i powielacie wzory z NP, choćby podobna konstrukcja nicków( pańskiego i Christophorosa S.). Wygląda, że ten portal powstał w celu badania nastrojów w wyselekcjonowanej grupie społecznej.
To by wyjaśniało czemu tak często podrzuca Pan teksty o tematyce żydowskiej.
- "Szczególnie, że wszystko wina żŻydów!" - I znów prowokacja ! Nigdy nic takiego nie twierdziłam, za to Pan wciąż powtarza to jak mantrę.
Jako opiekun portalu czuję się w obowiązku informować jego użytkowników o swoich spostrzeżeniach i przestrzegać ich przed pańskimi metodami prowadzenia dyskusji.
Jak Pan uważa, że złamałam regulamin - proszę mnie wyrzucić !
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
. 
Piotr Świtecki, 2013.01.25 o 14:49
Kobiety...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Christophoros Scholastikos, 2013.01.25 o 19:09
Napisałem, że jestem od Pani młodszy, a Pani z tego wnioskuję, że próbuję ją obrażać? Przecież to ukłon z należnym szacunkiem.

Ja twierdzę, że Pani się myli w ocenach, a Pani, że ja się "wiję jak piskorz".

Odpowiem ale już bez większej przyjemności rozmowy.
Co do Pani wywodu jest on słuszny. Nic nie podważam.

Jednak analogii nie ma do mojej uwagi. Nic z artykułu nie krytykowałem. Chyba zbyt wielką wagę Pani przywiązała do mojego komentarza.

Gorzko mi.
Pozdrawiam bez odbioru.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Piotr Świtecki, 2013.01.24 o 23:31
nienawiść [Żydów] do obcych jest u nich czymś normalnym [...] nie potrafimy w równym stopniu ich nienawidzić [z powodu] różnic cywilizacyjnych między Polakami a Żydami.

Pani Milena nie docenia Prawdziwych Polaków (z Rodowodem).

Co do tego, czy u nas nienawiść nie jest przypadkiem czymś normalnym, też zaczynam się zastanawiać.
Otrze się człowiek o tę prawdziwą (ale to najprawdziwszą! z rodowodem!) polskość - i mu wietrzeją z głowy dyrdymały o chrześcijanizmie i cylywilizacji łaciatej.
Otarcie - bezcenne!
Za wszystko inne zapłacisz kartą Master Card.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Christophoros Scholastikos, 2013.01.24 o 23:42
Z chrześcijaństwem to jest tak, że łatwo się na nie powoływać ale trudno być.
Łatwo wysmarować na sztandarze ale w sercu trudno.
Pozdrowienia
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Hindukusz-Milena, 2013.01.25 o 00:57
Christophoros Scholastikos,
Przepraszam, czy jest Pan może duchownym ?
Bo tak jakoś Pan do mnie przemawia, że czuję się jakbym słuchała kazania.
Z chrześcijańskim pozdrowieniem
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Christophoros Scholastikos, 2013.01.25 o 08:54
Powyższy post nie był adresowany do Pani.
Nie jestem duchownym ale to dla mnie komplement, że "tak przemawiam".
Pzdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm   
esperance, 2013.01.25 o 00:30
czy u nas nienawiść nie jest przypadkiem czymś normalnym
wietrzeją z głowy dyrdymały o chrześcijanizmie i cylywilizacji łaciatej


Prrrrrr!
Nie ma co popadać w czarnowidztwo z powodu znakomitej mniejszości! :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Christophoros Scholastikos, 2013.01.25 o 09:31
Espa, teraz to lepiej głosów nie liczyć ;-).
Moim marzeniem jest by portal był Polsko centryczny, a nie żŻydo centryczny.
Pozdrowienia
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Hindukusz-Milena, 2013.01.25 o 13:51
Christophoros Scholastikos,
Proszę sprawdzić, kto najczęściej poleca i porusza osobiście tematykę żydowską.
Żeby się Pan nie zdziwił !
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
MatiRani, 2013.01.26 o 03:14
No wlasnie.
A potem zauwaza, ze Polacy tez sa zli.
Ze Polacy nie sa niewinni.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm   
esperance, 2013.01.26 o 00:57
Ha! Christo, no bo ja zrozumiałam, że Mufti rozciąga swoją obawę na Polaków w ogólności, stąd pośpieszyłam z awanturką. :)

Ja też bym tak wolała. Wiesz, co mi się wydaje? Że klucz-odpowiedź mamy przed oczami, tam na samej górze, na czerwonej części flagi stoi - "Czym dla Ciebie jest polskość?". Dla mnie nie są nią Żydzi. I już.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
MatiRani, 2013.01.26 o 04:22
Napiszesz wiec o Polskosci?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Hindukusz-Milena, 2013.01.25 o 01:06
Mufti,
Brawo Maestro ! Z takimi tekstami możesz szukać towarzystwa ze Stuhrami,Pasikowskim czy Wajdą.
Nienawiść nie jest wśród Polaków czymś normalnym. Tylko ktoś głupi lub wrogi Polsce może tak twierdzić.
Równie dobrze można mówić o owcach pełnych nienawiści do wilków.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Piotr Świtecki, 2013.01.25 o 09:15
Niestety, mój słabej próby patriotyzm ustępuje przed faktami.
Zresztą, wszystko mi ustępuje.
Potrafi Pani jakoś pomóc, czy tylko przejmuje pałeczkę w sztafecie plujących?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Hindukusz-Milena, 2013.01.25 o 12:24
Mufti,
Pan robi z siebie ofiarę aby wzbudzić moje współczucie ?
Przecież Pan sam prowokuje rzekome "ataki" na siebie. Cierpi Pan na masochizm ? Niemożliwe aby Pan nie przewidział, że tak mogę zareagować pisząc to co Pan napisał o rzekomej polskiej nienawiści.
Podkreślę, że nigdy się nie zgodzę na odwracanie ról kata i ofiary w historii Polski od II wojny.
W czasie okupacji katami Żydów byli Niemcy, katami Polaków -Niemcy i Sowieci. Po II wojnie(stalinizm) katami Polaków(antykomunistów) byli komuniści w znacznej części żydowskiego pochodzenia.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
MatiRani, 2013.01.25 o 14:14
Hindukusz Mileno,
Celem kazdej dyskusji jest wplywanie na druga osobe aby zmienila swoja o czyms opinie. Gdyby opinie obu stron byly identyczne w danym temacie, to nie byloby specjalnie o co kruszyc kopii.
Zgoda dotad?
Popatrzmy wiec na dyskutujace strony: ( przykladowo )

HM+MR versus MT+CS
Zróbmy tabelke argumentów i pozycji kazdej ze stron
Porównajmy
Wyciagnijmy wnioski

( ja to mam tak a pól zrobione, ale wole abys moze sama to przeanalizowala )
Co Ty na to?
serdecznie
Maciej
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Hindukusz-Milena, 2013.01.25 o 14:53
MatiRani,

Chodzi o to, że w dyskusji trzeba jeszcze wykazać dobrą wolę w dochodzeniu do prawdy. Jeżeli komuś zależy na czymś wprost przeciwnym czyli ukryciu prawdy to dyskusja nie ma sensu. Ponieważ doszłam do wniosku, że panom M.F. i C.S. zależy na tym aby użytkownicy portalu broń Boże nie zbliżyli się za bardzo do istoty polskich problemów , postanowiłam to wykazać w swoich komentarzach. Każdy, kto je przeczyta powinien to zrozumieć i samodzielnie zdecydować czy mimo wszystko chce tu zostać.
Pozdrawiam
Milena - opiekun portalu
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm   
bydzio63, 2013.01.25 o 14:59
To się nazywa mieć cojones! !!
Święta prawda!
aj,jaj,jaj już widzę reakcję "Gruppen J729"
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
MatiRani, 2013.01.25 o 15:35
Moze lepiej "guts" a nie "cojones"? - Milenka ma na pewno GUTS ale tez na pewno nie ma cojones ;-)
No i ma rozum bystry i nizasmiecony
pozdrówka
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm   
bydzio63, 2013.01.25 o 15:58
To prawda!
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
MatiRani, 2013.01.25 o 15:38
Sama racja.

Maciej - juz nie opiekun

( jakis tchórzliwy stalinowiec po cichu mnie zdegradowal do poziomu 4)

Każdy, kto je przeczyta powinien to zrozumieć i samodzielnie zdecydować czy mimo wszystko chce tu zostać.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm   
bydzio63, 2013.01.25 o 15:57
Witam
U la,la! degradacja? po cichu??? No,no,no!
"Gruppen J729 "w natarciu! !!
Tak Pan myśli że to Stalinowiec???hm! Chyba POP!
Taki polski !!! Ale zacięty !!! chłop z sierpem i młotem! w garści!
He,he,he....
No co? Nie można mieć chazarskiej fantazji! !
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Piotr Świtecki, 2013.01.25 o 16:05
Wszystko się zgadza, przecież nawet same "środowiska żydowskie" to oficjalnie przyznają (książka "Żydokomuna" prof. Śpiewaka, wykład p. Keff, na którym byłem).

Odnoszę się do czego innego - do poprawności i obiektywizmu naszego rozumowania.

Czyli co? Mam każdą swoją wypowiedź poprzedzać credo "Najpierw Niemcy mordowali Żydów i Polaków a Polacy pomagali Żydom, a potem Żydzi mordowali Polaków"? Ale to zaraz będzie oskarżenie, że napisałem, że Polacy pomagali Żydom mordować Polaków... Tak samo, jak już jako OSKARŻENIE zostało postawione, że wklejam linki o Żydach... Ludzie, puknijcie się w czoło, dobrze? Najlepiej PRZED napisaniem takiej bzdury.

Wie Pani co, czy nie uważa Pani, że jednak my się nie umiemy ze sobą porozumieć? Że żŻydzi siedzą w naszych głowach? Stąd ciągłe projekcje, oskarżenia, niemożność dyskusji innej, niż "tupanie" na żŻydów?

Nie ma Pani wrażenia, że to jest skutek manipulacji "onych"?

Nie, nie jestem masochistą - nic nie sprawiłoby mi większej satysfakcji, jak dostrzeżenie, że zachowanie niektórych (jak się sami przedstawiają) Prawdziwych Polaków ma obiektywne podstawy i jest na gruncie naszej kultury i cywilizacji zasadne.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm 
Hindukusz-Milena, 2013.01.25 o 16:45
Mufti Turbanator,
-"Wszystko się zgadza, przecież nawet same "środowiska żydowskie" to oficjalnie przyznają (książka "Żydokomuna" prof. Śpiewaka, wykład p. Keff, na którym byłem)."

Oczywiście, że Pan był, dobrze pamiętam relację. Nie wiem tylko czy to co wolno Żydom, wolno także Panu. Jest Pan wszakże tylko polskim chłopem jak sam raczył kiedyś wspomnieć.
..."czy nie uważa Pani, że jednak my się nie umiemy ze sobą porozumieć? Że żŻydzi siedzą w naszych głowach?"
Niech każdy mówi za siebie. W mojej głowie nie siedzą. Zarówno w głowie jak i w sercu mam tylko Polskę i aż Polskę.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm - przyczynek do tematu: 
MatiRani, 2013.01.24 o 13:45
EKydzi to plemie ( MacDonald ) pasozytnicze ( Mullins )
Rozwiazlosc i degeneracja nie sa stosowane wewnatrz ich plemienia, a dokladniej , wewnatrz ich wyzszej kasty. Objawy patologicze stosunków spolecznych ( narkotyki, rozwiazlosc, eutanazja, aborcja, rock, pornografia ) sa ostro tepione przez bardziej "wartosciowych " EKydów wsród swoich, natomiast propagowane energicznie wsród nizszych kast i goim.
pozdr
MR

> Czasami zastanawiam sie nad niebywala skutecznoscia dzialnia Zydow. Na jakims forum napisalem nawet, ze Zydzi zachowuja sie jak zgrana druzyna pilki noznej. Po prostu podaja sobie pilke, niezaleznie czy jest to Zyd rosyjski, polski, amerykanski, izraelski , afrykanski itd. Ktos mi odpisal, ze ich zachowanie przypomina raczej zgrane stado wilkow w akcji. Tymczasem my Polacy czesto biegamy bezladnie na boisku, podstawiajac sobie jeden drugiemu noge i wymyslajac sobie wzajemnie od najgorszych. Kiedys postawilem teze, ze ta zydowska skutecznosc wynika z nauczenia sie przez tysiaclecia historii Zydow sposobow przystosowania sie i dzialania, ktore pewne gatunki istot biologicznych wypracowaly w procesie ewolucji na przestrzeni milionow lat. Dla poparcia tej tezy powoluje sie na moja ulubiona prace E. Mullinsa pt. "Biologiczny Zyd - pasozyt ludzkosci"
>
> +www.aferyprawa.eu
>
> Nieprzypadkowo wsrod bohatych Zydow miliarderow, ale nie tylko, bardzo popularny byl tzw. darwinizm spoleczny. Czyli mowiac naszym jezykiem, po prostu prawo dzungli, gdzie wygrywa silniejszy. Niekoniecznie ten, ktory ma mocniejsze zeby lub pazury, ale ten ktory lepiej potrafi sie przystosowac do otoczenia, przybiera barwy ochronne, aby zmylic przeciwnika lub gatunki z duza rozrodczoscia. Na pozor sa slabsze, ale rodzi ich sie tak duzo, ze zawsze wiele z nich przezyje najgorsze warunki.
>
> Problem w tym, ze w przypadku spolecznosci ludzkich taki darwinizm spoleczny prowadzi nieuchronnie do katastrofy jaka byly rewolucje, wojny, itd. Oczywiste jest, ze prawa darwinowskie w zastosowaniu do ludzi sa sprzezne z religia I nie tylko chrzescijanska. Widza to nawet sami Zydzi. Niedawno spotkalem artykul w New York Times napisany przez rabina pt. "Darwinowskie objasnienie religii" Ow rabin pisze, ze prawa religii beda mialy zawsze zastosowanie, poniewaz odnosza sie one do grup ludzkich. Dla przetrwania ludzkich spolecznosci nie jest wazne przetrwanie poszczegolnych jednostek, ale grupy (plemienia, narodu, itp.) a religia reguluje zachowanie w ramach grupy.
>
> Niestety, ale to co widzimy wokol nas to szalony atak na wszelkie ludzkie wartosci, ktore wnosi w nasze zycie religia (atak na rodzine,promowanie homoseksualizmu, eutanazji, zboczen seksualnych,itd.) Nieprzypadkowo w promowaniu tej antykultury pierwsze skrzypce graja jak zwykle Zydzi. Moze dlatego, ze oslabiajac wiezy miedzyludzkie wsrod spoleczenstw sami pozostaja nietknieci, tak jakby roznosili jedynie zarazki a sami nie zapadali na smiertelna chorobe. Problem w tym, ze szalenstwa, ktore opanowalo ludzi nic nie jest w stanie zahamowac. Wydaje sie, ze katastrofa jest nieunikniona.
>
> Pytanie tylko czy w wyniku tej katastrofy Zydzi pozostana nietknieci I pozostana na Ziemi jako jedyni zwyciezcy?
SS
***
W sumie, jesli sie zmechanizuje obsluge kazdej osoby, rzesze goim przestana byc potrzebne i moze sie zrealizowac scenariusz od dawna opisywany w SciFi : Masters & Robots, bo Slaves wymarli.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm - przyczynek do tematu: 
Hindukusz-Milena, 2013.01.24 o 19:00
MatiRani
"W sumie, jesli sie zmechanizuje obsluge kazdej osoby, rzesze goim przestana byc potrzebne i moze sie zrealizowac scenariusz od dawna opisywany w SciFi : Masters & Robots, bo Slaves wymarli."

Tak ? a jak nastąpi wielki kataklizm (bomba atomowa,mega kryzys energetyczny) to wszelką automatykę szlag trafi i aj ! waj! trzeba będzie zabrać się do roboty.
To będzie dla nich zabójcze bo nie lubią i nie potrafią ciężko pracować.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm - przyczynek do tematu: 
MatiRani, 2013.01.24 o 19:13
Moze wystarczyloby tych Masters usunac przed kryzysem?
Aby nie bylo ani kryzysu ani bomby?
+++
Troche lekturki:
?Można nabierać cały świat jakiś czas i kilka osób cały czas, ale nie można nabierać wszystkich ciągle.? ? Abraham LincolnZjawisko kryzysu gospodarczego jest tak stare, jak stara jest ludzka cywilizacja. Przyczyny prakryzysów miały podłoże przyrodnicze: nieprzewidziane powodzie, okresy deszczów i suszy, zbyt niskie temperatury itp. Ponieważ ludzki genotyp ma w sobie zakodowaną cechę ?stałego rozwoju?, ludzie nauczyli się pokonywać i zapobiegać kryzysom. Nauczono się magazynować żywność w okresie urodzaju. W starożytności umiano radzić sobie nawet z bezrobociem ? budowa piramid w Egipcie, czy w średniowiecznej katolickiej Europie budowa wielkich katedr. Współcześnie nazwalibyśmy te działania robotami publicznymi. Co prawda potężny kryzys o podłożu finansowym wstrząsnął już w III wieku Starożytnym Rzymem. Jednak był to wtedy przypadek odosobniony, choć już charakterystyczny dla upadającego z powodów niewydolności administracyjnych i rozkładu zasad etyczno-moralnych cesarstwa rzymskiego ? vide dzisiejsza UE, czy planowany ewentualny twór z globalnym rządem finansowo-politycznej mafii.

Kryzysy stały się jednak bardziej dokuczliwe, trudniejsze w likwidacji, gdy w Europie razem z niszczeniem katolickiej etyki zapoczątkowanym w dobie reformacji i oświecenia zaczął następnie kiełkować liberalny kapitalizm. W XVIII, XIX wieku kryzysów nie powodowały już susze, czy deszcze, czy nawet zwiększona produkcja (nadprodukcja), ale czynniki z obszaru polityki pieniężnej, z którymi państwa nie radziły sobie tak dobrze, jak w średniowieczu, czy nawet w starożytności z okresami nieurodzajów. Poza tym nie bez znaczenia pozostaje fakt, że obrót pieniężny, potem banki stały się domeną prywatną. Tak się składa, że znalazły się głównie w rękach wędrującej nacji żydowskiej. A jak pokazują historia dziejów i historia ekonomii, to właśnie to odwieczne zainteresowanie Żydów handlem i pieniądzem stało się bezpośrednią przyczyną ich kłopotów i konfliktów we wszystkich krajach ich osiedlenia. I bynajmniej nie były one powodowane zazdrością rdzennych narodów o wyjątkowe talenty kupieckie Żydów, ale nieuczciwością i nieetycznością powstawania żydowskich majątków oraz szkodliwością ekonomiczną ich poczynań dla gospodarek państw.

(W XVII w. życie gospodarcze w Polsce znajdowało się całkowicie w rękach Żydów. Nic, więc dziwnego, że chory organizm gospodarczy bronił się przed lichwą rekordowo szybką dewaluacją pieniądza. Od 1500 r. w ciągu 200 lat polski grosz zdewaluował się 17-krotnie. Na podst. ?Zarys gospodarczych dziejów Polski? ? prof. J. Rutkowski 1923 r. s. 221. Miało to swoje skutki polityczne. Jeszcze za życia Jana III Sobieskiego zniknęła prawie całkowicie zwycięska polska armia spod Wiednia, a w 1772 r. nastąpił I-wszy rozbiór Polski.)Konflikty te były, są i będą występowały tak długo, jak długo przedstawiciele żydowskiej mniejszości będą odgrywali znaczącą rolę ekonomiczno-polityczną wśród społeczeństw Zachodu. Są one rezultatem specyficznej żydowskiej mentalności i religijnej filozofii, które legły u podłoża szowinistycznego egoizmu, rasizmu i moralnego relatywizmu żydowskiej nacji. Cechy te są nie do pogodzenia z kulturą łacińską i każdą inną. Dzisiejszy neoliberalny kapitalizm, globalizacja osiągnęły już apogeum emanacji tych cech.Nędza wśród bogactwa...
+narodowiec.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm - przyczynek do tematu: 
MatiRani, 2013.01.24 o 19:27
Aldous Huxley, autor klasycznej antytotalitarnej ksiazki Nowy Wspanialy Swiat, wyjasnia, ze w idealnym systemie totalitarnym wladcy nie musza stosowac przymusu, aby kontrolowac populacje, gdyz sami poddani lubia swoje poddanstwo. W idealnym panstwie totalitarnym Huxley’a spoleczenstwo jest kontrolowane poprzez wykorzystanie seksu, narkotykow, niewyszukana rozrywke, slogany oraz zaspokajanie sztucznie tworzonych zachcianek.

Rosyjski antykomunista Aleksander Zinowiew, autor znany na calym swiecie, opisal w jaki sposob Zachod, a szczegolnie Stany Zjednoczone, staczaja sie w kierunku kultury totalitarnej, jaka przewidzial Huxley. “Wystarczy wlaczyc TV, pojsc do kina, przeczytac jakis bestseller, posluchac muzyki, wszedzie promowanie kultu seksu, przemocy i pieniadza. Szlachetne slogany o potrzebie tolerancji i respektu dla innych ukrywaja te trzy filary totalitarnej demokracji” (Le Figaro, 24.07.1999) .Zinowiew, dysydent przesladowany w czasach rezimu Brezniewa, doskonale rozumial w jaki sposob totalitarna wladza podwaza kulturalne instytucje wolnego spoleczenstwa. Czesto wladzy nie mozna przechwycic wprowadzajac od razu totalna dyktature. Nieraz niezbedne jest stopniowe, cierpliwe podporzadkowywanie waznych instytucji i konsolidowanie wladzy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Czekam na recenzję od uczciwego Żyda 
janekk, 2013.01.26 o 12:55
rzeczowy i obiektywny artykuł któremu nawet Żyd o ile jest uczciwy i obiektywny z pewnością nic nie zarzuci.
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Antysemityzm i Antypolonizm - antysemityzm jest to broń polityczna 
MatiRani, 2013.01.28 o 17:23
Pytanie najwazniejsze:
czyja będzie Polska?
MLR
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑