słowa kluczowe: B-16, B16, BXVI, Benedykt XVI, Kościół, gender, lewactwo, papież, poprawność polityczna, postęp.
Linki, cytaty, nowiny2013.01.19 17:16

Benedykt XVI: Nie dla "filozofii gender"

(poleca )
 
Sprzeciw Papieża wobec okaleczających człowieka, oderwanych od rzeczywistości wizji.
 
Papież Benedykt XVI powtórzył sprzeciw Kościoła wobec "filozofii gender", czyli społeczno-kulturowej tożsamości płciowej. Wykluczył też możliwość współpracy dobroczynnej Watykanu z instytucjami działającymi wbrew etyce chrześcijańskiej.

Podczas spotkania w Watykanie z uczestnikami sesji plenarnej Papieskiej Rady Cor Unum, zajmującej się działalnością charytatywną na świecie, Benedykt XVI powiedział: - Kościół powtarza swoje wielkie "tak" dla godności i piękna małżeństwa jako wiernego i płodnego wyrazu sojuszu między mężczyzną a kobietą, zaś "nie" dla takich filozofii, jak gender, wynika z faktu, że wzajemność między kobiecością a męskością jest wyrazem piękna natury, jakiej pragnął Stwórca.

Papież podkreślił następnie: - Słuszna współpraca z międzynarodowymi instytucjami na polu rozwoju i krzewienia człowieka nie powinna nam zamykać oczu wobec groźnych ideologii.

Jak powiedział, są one podyktowane przez "materialistyczną wizję człowieka". Dlatego - mówił - "musimy zachować krytyczną czujność, a niekiedy odmówić środków finansowych i współpracy z tymi, którzy popierają działania i projekty sprzeczne z chrześcijańską antropologią".

- Chrześcijanin, zwłaszcza ten, kto działa w instytucjach charytatywnych, musi kierować się zasadami wiary - przypomniał Benedykt XVI.

- Takie nowe spojrzenie na świat i na człowieka, jakie daje wiara, oferuje także właściwe kryterium oceny wyrazów dobroczynności w obecnej sytuacji - oświadczył papież, zwracając się do członków rady, zaangażowanej w niesienie pomocy materialnej w krajach dotkniętych kataklizmami i katastrofami.

- W każdej epoce, kiedy człowiek nie szukał takiego spojrzenia, padał ofiarą kulturowych pokus, które uczyniły z niego niewolnika - dodał.

"Cienie zasłaniają plan Boży"

Papież odnotował, że w obecnych czasach "cienie zasłaniają plan Boży". - Mam na myśli przede wszystkim tragiczne nastawienie antropologiczne, proponujące na nowo starożytny materializm hedonistyczny, do którego dołącza technologiczny prometeizm - ocenił.

Benedykt XVI przestrzegł też przed "ateistyczną antropologią", która - jak powiedział - zakłada, że "człowiek sprowadza się do funkcji autonomicznych, rozum ogranicza się do mózgu, zaś dzieje ludzkie do przeznaczenia samorealizacji".

W opinii papieża w takiej perspektywie "wszystko to, co jest technicznie możliwe, staje się legalne z moralnego punktu widzenia, każdy eksperyment jest do przyjęcia, dopuszczalna jest każda polityka demograficzna, a każda manipulacja jest legitymizowana"

Autor: mtom / Źródło: PAP 
 
Źródło: +www.tvn24.pl 

2479 odsłon średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Benedykt XVI: Nie dla "filozofii gender" 
Christophoros Scholastikos, 2013.01.20 o 00:19
Mam na myśli przede wszystkim tragiczne nastawienie antropologiczne, proponujące na nowo starożytny materializm hedonistyczny, do którego dołącza technologiczny prometeizm - ocenił

Nie wiem czy zgodzić się z papieżem czy nie :-). Chyba muszę trochę popracować ze słownikiem.... ;)))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Benedykt XVI: Nie dla "filozofii gender" 
Piotr Świtecki, 2013.01.20 o 00:27
Niezła nawijka, fakt :) Trochę za bardzo zakręcona, ale w sedno.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Benedykt XVI: Nie dla "filozofii gender" 
Christophoros Scholastikos, 2013.01.20 o 00:27
Pogaństwo to już jest fakt. Neopogaństwo. Dowód? Kto z czytających poświęcił dziś Bogu więcej niż 3 minuty dnia? Bez Boga jest pogaństwo. Papież musi mówić delikatniej :-).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑