słowa kluczowe: Polacy, Polska, historia, manipulacje, polska mentalność, powstanie styczniowe, wojna informacyjna, świadomość.
Linki, cytaty, nowiny2013.01.17 04:56

Powstanie Styczniowe

(poleca )
 
Chybiony patriotyzm i spustoszenia w świadomości narodowej współczesnych Polaków
 
Oddajemy w ręce czytelnika tekst obszernie zajmujący się problemem choroby polskich postaw i polskiej świadomości. Choroby którą omawiamy na przykładzie Powstania Styczniowego, wiążąc jednak wszędzie, gdzie to wskazane wątki występujące w Powstaniu Styczniowym z analogicznymi wątkami innych powstań. Za chorobę polskiej mentalności i polskiej wizji służby narodowi odpowiadają nie tylko okoliczności dziejowe, ale również trwająca od wieków praca wrogów narodu polskiego, polegająca na szczepieniu postaw, które w sprzyjających okolicznościach prowadzić będą do tragedii narodowych i rzezi Polaków – oraz na tępieniu wszelkich działań zmierzających do naprawy świadomości narodowej i postaw Polaków. W efekcie naszych prac powstał obszerny tekst, który niewyrobionego czytelnika może zniechęcić. Apelujemy więc w tym miejscu, aby każdy, zamiast się wcześnie zrażać – przeczytał i przemyślał poniższy artykuł i załączony fragment książki, jeśli nie jednym wysiłkiem – to w kilku mniejszych. Gorąco polecamy również tekst Powstanie Listopadowe – kult błędów politycznych, fałszywych bohaterów i jego skutki.

Życzymy lektury obfitującej w refleksje.
Redakcja Polskiej Myśli Narodowej

Zapowiadany tekst: +myslnarodowa.wordpress.com 

2510 odsłon średnio 5 (2 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Powstanie Styczniowe 
w.red, 2013.01.17 o 09:23
A ja polecam podręczniki historii w zakresie podstawowym. I tylko po to by zrozumieć że przeszłości nie należy się wstydzić. A już na pewno jej opluwać, wspólnie z naszymi wspólnymi wrogami.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Powstanie Styczniowe 
Adam39, 2013.01.17 o 14:02
w.red'zie, popisuję się pod tym co powyżej napisałeś.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑