słowa kluczowe: Polacy, Polki, Polska, Tusk, biedne. dzieci, bloger, paczki, pomoc, żona.
Polska2012.12.14 20:22 20:25

Pomoc!!!

 

Czy stać nas na pomoc? Musi być nas stać!!!

 
Polska i Polacy znależli się w takiej sytuacji, że większość potrzebuje pomocy. Musimy brać przykład od wrogów Polski i Polaków. Czytam jak oto Tusk pomaga biednym dzieciom!!! Dla mnie to jest wszarstwo, ale może my pomożemy Polakom.??? Naszym siostrom, dzieciom i braciom. Zróbmy to.
 

Któregoś dnia oglądam na internecie jakiś film jak to Tusk z żoną dają paczkę, dar chyba dla biednych dzieci. Gdyby Tusk nie był Tuskiem, a jego żona jego żoną, to bym powiedział normalne w naszej cywilizacji. Jednak tak nie jest. Jest geszeft. Bo proszę sobie wyobrazić, że idzie Tusk z Tuskową do marketu po zakupy dla biednych dzieci. Znów bym powiedział normalne, ale tutaj nic nie jest normalne. Idą Tuskowie i robią dary!!! Jednak nie robią tego ot tak od serca. Idzie z nimi cała ekipa wcześniej zamówiona z telewizji z kamerami. Doliczyć do tego trzeba BORowików, zapewne jeszcze wcześniej prześwietlili cały sklep. Aż nie chę pisać ile my jako Polacy zapłaciliśmy za ten nędzny "dar" dla naszych Polskich biednych dzieci!!! Geszeft się odbył, kamery poszły w ruch, cena nie gra roli. Aż chce się powiedzieć; panie magistrze historii, panie premierze - nie wstyd panu?!! Przecież tą biedę organizujecie codziennie wszystkim Polkom, dzieciom, Polakom.  Wstyd?!! Ja wiem, jaki wstyd dla ludzi bez honoru???

Dzisiaj wchodzę do sklepu przy bazarku. Stoją trzy młode panienki i zbierają w kosze od klientów dary dla biednych dzieci. Rozmawiam z nimi chwilę. Kupiłem sobie colę (kupuję raz na miesiąc) konserwę mięsną i dwie czekolady. Oczywiście konserwę (oby dzieci nie otruła) i dwie czekolady Milki ( Polska już nie potrafi zrobić czekolady TUSKU???) przekazałem panienkom.

Zawiedziony jestem strasznie. Bo oto bogaty premier i ja bezrobotny Zenon . I nikt mnie nie fotografował, nikt nie robił ze mną filmu. Bo ja jestem gość, mnie oklaski nie są potrzebne. Co innego taki dupek jak Tusk!!! kupując te drobne prezenty dla naszych Polskich dzieci, nigdy bym nie pomyślał, aby na tym zbić jakiś interes. A one tylko interesa!!! Gdyby i była reżimowa telewizja to przy kamierach tych oszustów nie przekazałbym prezentu. No, ale ja jestem tylko zwykły, bezrobotny Zenek ze ściany wschodniej ( dla mniej zorientowanych, przed wojną centralna Polska)

Myśle drodzy panstwo, że wszyscy powinniśmy pomóc naszym dzieciom i ich, naszym rodzinom. Na ile kogo stać. Mam nadzieję, że partie nie dzielą tych darów, bo mogą nie dotrzeć do potrzebujących.

Nie napiszę nic nowego jeśli stwierdzę kategorycznie, że nie udali nam się premierzy, prezydenci po roku 1989. Nie udali się nam wyzwoliciele, z zachodu ( jak zawsze zresztą). To oni postawili tych pachołków na tych stanowiskach z planem likwidacji Polski i Polaków. Można by powiedzieć pożyteczni idioci jak mawiał Lenin, czy durnie jak mówił Stalin.

Tylko jeśli toto nie jest Polakiem tylko wykonującym rozkazy okupantów Polski i Polaków - to kim to jest!!!

Kiedyś pisałem państwu w art. o "pisarzu" Kąkolewskim. Temu rujnowali mieszkanie ponad chyba trzydzieści razy. Sprawcy nie znani. Oczywiście pan Kąkolewski , myślę, że i my wiemy kto zacz?!!!

Dzisiaj czytam w linkach, cytatach podanych przez Muftiego - Spłonął dom Klaudiusza Wesołka - blogera....

- http://polacy.eu.org/3126/splonal-dom-klaudiusza-wesolka-antyrzadowego-blogera/

Sprawcy nie znani. Czyli wiadomo o kogo i o co chodzi. Jest odezwa, aby człowiekowi pomóc. Myślę, że możemy po zaciągnięciu informacji zebrać od nas, chociaż po te dwadzieścia złotych. To niewiele, ale ziarnko do ziarnka......

Pozdrawiam państwa serdecznie.

Ps. Jeśli to dojdzie do skutku, to proszę, aby tym razem pieniądze zbierał ktoś inny. Ja zbierałem dla kombatantów za Bugiem. I nie chcę, aby to wyglądało, że jeszcze się wazbogacę tymi zbiórkami!!! Oczywiście nic nie piszęo żydach, bo jak widzimy to są sami Samarytanie. Dziękuję państwu za uwagę.

 
 
Jeszcze Polska nie....... Zobaczcie na zdjęciu jakich mamy pomocników!!! 

3694 odsłony średnio 4,9 (7 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Pomoc!!! 
Paweł Tonderski, 2012.12.14 o 20:42
Kwaśniewscy i Walterowie też pomagają potrzebującym i chorym dzieciom.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pomoc!!! 
Zenon Jaszczuk, 2012.12.14 o 21:45
Paweł Tonderski.
No cóż ja mogę Ci na to odpowiedzieć?!!Śmiech, żart, kpina, geszeft.......Myślę, że to wszystko razem w tym geszefcie. Czyli najmniej chodzi o dzieci. Nie wiem czy Hitler rozdawał cukierki, ale Stalin, Bierut jak najbardziej...... ich potomkowie robią dosłownie to samo, a nawet więcej. Bo oto zlikwidowali, ukradli zakład pracy rodzica a jego dziecku za nasze pieniądze ( traf jak w totolotku) udzielili "paczki".... Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pomoc!!! 
MatiRani, 2012.12.14 o 21:37
Oczywiscie cyrk meNdialny jest dla gluptasów. Orkiestrowany przez specjalistów od manipulacji wyborczej - od 200 lat sie to perfekcjonuje i w 90% naet my nie zdajemy sobie sprawy z manipulacji.

Tusku w okresie uniwersyteckim byl dobrym czlowiekiem, pomagal potrzebujacym - wiem to z pierwszej reki. Co nie znaczy nic innego, jak to co powiedzialem. Byl, kiedys. Dla kogos. Teraz jest tez dobry - dla Sorosa - kosztem calej Polski.

Pomoc, drogi Zenku, tylko bezposrednio osobie które tego potrzebuje, nigdy posrednikom, Jak ja daje puszke tunczyka dzieciakom co prosza o jedzenie, to cala przecznice sobie gaworza jaki to beda mialy smaczna kolacje... Panienki moga to sprzeniewierzyc po drodze na korzysc cwanego zyda. Tylko temu co potrzebuje - kiedys np. wsadzilem pieniadze do ksiazki która czytal potrzebujacy wsparcia fiansowego - znajdzie, ucieszy sie a pewny nie bedzie skad...
pozdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pomoc!!! 
Zenon Jaszczuk, 2012.12.14 o 22:03
MatiRani.
Wiem o tym po pomocy powodzianom. Ile ludzie dali, a ile ci powodzianie dostali:-)))Dałem pięknym naszym dziewczętom, one też wierzą, że tą pomoc otrzymają dzieci potrzebujące. A jak jakaś świnia po drodze trochę ukradnie - oby tyle miała.
Ja to "pomagam " raczej starszym :-))) Przychodzi do mnie rano starsza wychudzona pani. Widzi, że ja palę. Proszę pana, proszę mnie poczęstować papierosem. Poczęstowałem jak wielu tzw pijaków. Jak to na bazarku, sąsiedzi się śmieją. Po co dajesz takim łachudrom. Jednak ta pani mi odpłaciła za dwa dni. Ośmiałem się do łez. Przychodzi i mówi, wie pan wstałam dopiero z łóżka i nie mam co zapalić. Przyszłam do pana. Poczęstowałem. Przychodzi może za godzinę. Wie pan co, zjadłam śniadanie i chce mi się zapalić.... No nie, lalu, kioskiem bezpłatnym to ja nie jestem. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pomoc!!! 
MatiRani, 2012.12.14 o 22:17
kurna, szokujesz mnie.. kto , qoorva, potrzebuje jarac??????

to nie twój dzien dzisiaj ;-)
( hahahahaha )
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pomoc!!! 
Zenon Jaszczuk, 2012.12.15 o 17:06
MatiRani.
No niestety, takie jest życie. Pół biedy, że jeszcze mamy fajki zza Buga, bo te oferowane nam w sklepach, nijak się mają do zarobków. A dwie paki muszę skopcić. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pomoc!!! 
MatiRani, 2012.12.15 o 21:25
i dziwisz sie ze pszczoly choruja i uciekaja... HAHAHA! Za duzo palisz!
JBNB... zdrowe to nie jest
pozdrówka i zdrowia zycze
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pomoc!!! 
Zenon Jaszczuk, 2012.12.15 o 22:03
MatiRani.
Pszczoła "lubi" dym :-))) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pomoc!!! 
Adam39, 2012.12.14 o 22:42
Zenek, faktem jest że trzeba wiedzieć komu się pomaga, lub cokolwiek pożycza, co też jest formą pomocy. Również miałem wiele zdarzeń podobnego typu. Kiedyś pożyczyłem małą spawarkę, którą miałem dla własnych potrzeb. I zupełnie zapomniałem o tym zajęty innymi sprawami. Za jakieś trzy a może cztery miesiące, kiedy jej potrzebowałem, przypomniałem sobie że mi jej nie oddano. Człowiek który pożyczył tą spawarkę zaklinał się że mi ją zwrócił. Okazało się ze podobnych sprawek miał na sumieniu wiele. Ale hochsztaplerzy, naciągacze czy złodzieje wszędzie się zdarzają. A najlepszą ochroną przed takimi ludźmi jest ostrożność i nie być naiwnym. To zdarzenie dotyczy drobnego przekrętu a ci "nasi" samozwańcy demokratyczni uczą się tego najczęściej już w domu rodzinnym i potrafią robić przekręty na skalę ogólnopaństwową. Tym bardziej wtedy kiedy czują się bezkarni, opanowawszy wszystkie newralgiczne i decyzyjne miejsca w Polsce.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pomoc!!! 
Zenon Jaszczuk, 2012.12.15 o 17:13
Adam39.
Napewno wszyscy mamy takie doświadczenia. Kiedyś miałem motor z koszem tzw MZka. Kolega mówi Zenon pożycz, bo się żeni i będzie z nażeczoną zapraszał gości. Jurek, ale motocykl z koszem całkiem inaczej się prowadzi. Poradzę sobie mówi. Nie całkiem się wykurował na własny ślub, po przestawieniu płotu na pierwszym zakręcie. Wtedy leciałem do pracy w Iraku. Żona pisze, że przyprowadził rozbitego grata i zadowolony. Powiedziałem, aby dała mu znać, że podajesz sprawę do sądu. Z biedą jakoś wyremontował i jeszcze się pogniewał. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pomoc!!! 
janekk, 2012.12.15 o 17:46
Zenon,
moim marzeniem jest abym nie musiał oglądać w ogóle mord rządzących a tylko widział pozytywne efekty ich pracy, a tu odwrotnie – efektów brak bo nawet kiedy jeden z drugim ma pracować jak cały czas siedzi przed kamerami, czyli krótko mówiąc aktor. Jak by było jeszcze mało tych seriali polskich i zagranicznych.
Co do działalności charytatywnej to mam podobne a właściwie identyczne zdanie jak Mati, a jak bym już miał dać jakiejś organizacji to kościelnej chociaż jestem niewierzący bo kościół ma że tak powiem dobrą markę w tego rodzaju działalności.
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pomoc!!! 
Zenon Jaszczuk, 2012.12.15 o 18:24
janekk.
Mo że nie czytałeś, ale pisałem o tych rządzicielach, że są to gęby telewizyjne. One nie mają nic do powiedzenia. Udają, że rządzą- ot takie pachołki. Władza jest mniej widoczna, ta prawdziwa. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pomoc!!!   
Łajza, 2012.12.21 o 14:40
Polityka mnie nie interesuje! Powiem wam tak - jestem młody, mam 30 lat. Wiem, że Polska to kraj gdzie można wiele osiągnąć nie mając układów i znajomości. Ja np. od 8 lat pracuję w państwowej firmie. Wiedzie mi się całkiem OK. Nie wyjechałem jak inni moi koledzy za granicę do pracy, bo wiem, że w Polsce można wiele osiągnąć. Ja po 8 latach pracy mam już odłożone na koncie 9 tys. złotych. Zastanawiam się teraz, co z tym przecież niezłym kapitałem zrobić. Myślałem o jakimś salonie obuwniczym w galerii lub restauracji w centrum miasta. Kwota jest jak dla mnie całkiem spora (w końcu to uczciwie zbierałem ją całe swoje życie).

Może i mogłem odłożyć nieco więcej, ale ja kocham podróże i dużo pieniędzy wydaję na ten cel. Wakacje - zasłużony odpoczynek po ciężkim roku pracy. Już dwa razy z zakładem pracy byliśmy w Stoczni Gdańskiej. Wielkie przeżycie mówię wam. Fantastyczna też była dwudniowa wycieczka na tamę na Wiśle we Włocławku. Szum niczym na wodospadzie Niagara. Nawet kupiłem sobie tam fajną pamiątkę. Dwa słoiki z wodą. Jeden z wodą przed tamą, a drugi słoik z wodą za tamą. Fajna sprawa, polecam. W Polsce wcale nie potrzeba mieć "pleców" żeby dobrze żyć.

Dziś przyjeżdża do mnie moja narzeczona. Piękna dziewczyna. Od kilku dni chodzi cała w skowronkach bo dostała swoją pierwszą pracę po zakończeniu edukacji na poziomie mgr. Muszę powiedzieć, że byłem miło zaskoczony wielkością jej wynagrodzenia. Za pracę w administracji państwowej firmy dostanie 1119 zł na rękę. Całkiem nieźle jak na początek. Ja po 8 latach mam 1270 zł i już całkiem niezłe doświadczenie.

Dla mojej dziewczyny wzorem jest Pani Stefania z mojego zakładu pracy, gdzie razem dzielimy biurka. Pani Stefania w tym roku idzie na emeryturę .Całe swoje życie przepracowała w jednej firmie. Przeżyła kilku prezesów, parę Rad Nadzorczych, kilka kryzysów, dwa pożary i dużo widziała. Swoimi rękoma w czynie społecznym budowała ośrodek wczasowy do którego teraz nie mogłem jechać. Pani Stefania to najwyższej klasy specjalista w swoim fachu. Wyobraźcie sobie, że ona nie używa komputera! Ma wielki kalkulator formatu A4. Potrafi obliczyć na nim takie rzeczy, że na komputerze trzeba by dużo szukać, by znaleźć jakieś formuły do excela. Potrafi policzyć dzisiejszą złotówkę, pomnożyć przez złotówkę z przed denominacji a wynik podać w rublach transferowych. Taka to sprytna kobieta jest. Ale przyszedł czas na pożegnanie. Niedawno dostała decyzję z ZUS o emeryturze i jej wysokości. Będzie dostawała ponad 800 zł. Dokładnie 827,89 gr. Nieźle prawda? Za uczciwą pracę - uczciwa zapłata.

Postanowiłem się usamodzielnić bo przecież 30-tka na karku. Zaczyna być ciężko mieszkać w małym pokoju z rodzicami. Tym bardziej, że nieraz mamy z moją dziewczyną nie tylko ochotę na słuchanie muzyki. Postanowiłem kupić mieszkanie. Na razie jakiś mały apartament. Traf tak chciał, że znalazłem w dzielnicy w której obecnie mieszkam całkiem ładne lokum. Nie trzeba dużo remontować, wystarczy małe malowanie. Apartament jest przestronny. Całość ma 34 m2. Salon z open kuchnią - 18 m2, sypialnia 8 m2, łazienka 4 m2, garderoba 1m2 i korytarz 3 m2. Cena za jaką jest mieszkanie wystawione to 244.800 zł. Podobno to atrakcyjna jak na tę dzielnicę. Poszedłem do banku po kredyt. Uśmiechnięta pani w banku dała mi do wypisania jakieś wnioski. Powiedziała, że na rozpatrzenie trzeba czekać tydzień. Trzeba też zapłacić prowizję za rozpatrzenie (1% wartości kredytu), ale jak to pani powiedziała, może być to doliczone do kredytu. No to jestem spokojny bo 1% to dwie moje wypłaty. Pani powiedziała też, że jak by się zmieniła moja sytuacja finansowa, to mam dać znać.

Na pożegnaniu pani Stefani szef wygłosił mowę pożegnalną i wspominał, że kryzys mija i dostaniemy podwyżkę. Ja dostałem 18 zł 66 gr. Na drugi dzień dzwonię z dobrą wiadomością do miłej pani z banku, że moja sytuacja finansowa uległa znacznemu polepszeniu. Miła pani podziękowała i zaprosiła na następny dzień. W sumie to dlaczego nie mam dostać kredytu? Mam stałą pracę, pracuję już 8 lat u tego samego pracodawcy, dostaję podwyżki, jestem wzorowym pracownikiem, więc pewnym płatnikiem dla banku. Prawda? Poszedłem do banku spokojny. Już z daleka pani uśmiecha się do mnie. Myślę sobie - jest kredycik. Niestety problem. Pani mówi, że mam za małe dochody i muszę mieć wkład własny. Spoko, przecież mam jeszcze niezainwestowane oszczędności całego swojego życia. Mówię pani, że mam ok 9 tys. zł a ona zrozumiała, że 90 tys i mówi, że to prawie 50% i, że to zmienia sytuację a ja, że nie 90 a 9 tys. Zmartwiona powiedziała, że muszę mieć większe dochody albo większy wkład własny i jeszcze dwóch żyrantów i żeby zarabiali min. 5 tys/mc. Ale powiedziała, że z moim dochodem to mogę śmiało dostać kredyt na kino domowe. Pozdrawiam serdecznie wszystkich którzy wierzą, że w Polsce fajnie jest i warto tu żyć. :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pomoc!!! 
Piotr Świtecki, 2012.12.21 o 14:57
Wypada cytując podać autora i/lub źródło. No chyba, że to Pan jest autorem tego popularnego w sieci tekstu? W takim razie gratuluję!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pomoc!!! 
MatiRani, 2012.12.21 o 15:08
Milo poczytac... teraz juz Skolastyk mi nie przylozy, ze nie wiem co sie w Polsce dzieje!
Wiem! Co prawda od Lajzy... no ale zawsze to info.
Bo cyfry sa zupelnie prawdziwe, nieprawdaz?

Co mnie najbardziej dziwi, to to, ze ludzie w tych realiach zyjacy glosuja na Tuska czu Bula.Komoruskiego nie wspominajac juz o takim Kwasniewskim...

Wszystko sie dzieje za sprawa ludzi. Ludzie dzialaja, ludzie decyduja, ludzie wybieraja.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pomoc!!! 
Jacek, 2012.12.21 o 15:53
Ludzie działają, ludzie decydują, ludzie wybierają
Mati ,to wcale tak nie jest.
Większość popełnia ten sam błąd.
To przy wyborach odbywają się największe oszustwa, poczynając od ustalenia list kandydatów a na ogłoszeniu wyników kończąc.
W decydujących sprawach tzw ludzie, nie mają nic do powiedzenia, bo nie mają prawa głosu (unikanie przez władze referendum jak diabeł święconej wody)
Gdybyśmy mieli prawo decydowania o sobie, mielibyśmy już nie tylko Japonię ale raj.
Trzymani jesteśmy w niewidocznych kajdanach-tzw demokracji.
Kiedyś mówiło się, że żyjemy w krajch demoludów (kraje socjalistyczne)
By dopilnować wybory potrzebnych jest ok 160 tys mężów zaufania. Mając na listach najlepszych z najlepszych.
A czy tak jest, patrząc na sejm?
Nie wiem czy kiedykowiek nasza Ojczyzna doczeka się by tylu chętnych się zgłosiło.
Przed nami długa i ciężka droga.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pomoc!!! 
MatiRani, 2012.12.21 o 16:42
Jacek,

Inaczej rozumialem te slowa: "Ludzie działają, ludzie decydują, ludzie wybierają"

Otóz chodzi mi o ludzi tych co wybieraja tych kandydatów których wybieraja ludzie.
Chodzi mi o nazywaniu po imieniu i nazwisku odpowiedzialnych za nasza niedole.

Np. deprawowaniem naszych polityków zajmuje sie Fundacja Batory która finansuje Geroge Soros.
Polityke przenicowania zydolewicy na zydoliberalizm opracowal Zbigniew Brzezinski który pracuje, od napisania ksiazki chwalacej trockizm, dla Dawida Rockefellera.

Odpowiedzialnymi za pierwszy etap prywatyzacji sa Lewnadowski i Arendarski, jesli mnie pamiec nie myli.
Odpowidzialnym za zrujnowanie finansowe Polaków i Polski jest Jacek Balcerowicz.

Wszelkie dzialania sa podejmowanie przez konkretne OSOBY a nie przez rzady, zarzady, kraje czy organizacje. Demokracja, a raczej DEMOKRATURA sluzy równiez do rozmywania odpowiedzialnosci decydentów.
Pozdrawiam majac nadzieje, ze udalo mi sie wyjasnic mój punkt widzenia.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Pomoc!!! 
Zenon Jaszczuk, 2012.12.21 o 20:29
Łajza.
Muszę przyznać, że "kiepska" ksywka, ale.... to nie moja sprawa. Tak samo myślę, że jest fajnie. Cieszę się z zielonej wyspy, z głąbów rządzących i rozwoju Polski. Oczywiście z twego dobrobytu też. Rozumię, że te fakty są prawdziwe a twoja radośc to humor i satyra. A więc wężykiem, wężykiem. Pozdrawiam i życzę wesołych świąt
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑