słowa kluczowe: "polskie elity", Braun, Brunon k., Olbrychski, Olejnik, Polacy, Polska, antysemityzm, faszyzm, nazizm, terroryzm.
Polska2012.11.28 20:17 21:11

Jak to Brunon K. chciał wszystkich wymordować, a Pasikowski razem z młodym Stuhrem zmyli z nas hańbę

 

oraz Olejnik i oburzenie Olbrychskiego.

 
Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.

Źródło: Myśli nowoczesnego Polaka, 1903   - Roman Dmowski
 
 Oglądałem ostatni program Moniki Olejnik, jej gościem był tym razem wielki polski aktor Olbrychski. To co w tym programie wygadywał ten fircyk i "polski szlachcic" Olbrychski, woła o pomstę do nieba.

 Pani Olejnik w tym programie w każdym swoim pytaniu i w każdej odpowiedzi wspierała duchowo i emocjonalnie pana Olbrychskiego, jak to przystało na funkcjonariuszkę propagandzistkę skierowaną na front walki z polskim antysemityzmem, ksenofobią i nacjonalizmem.

 Dostało się w nim przede wszystkim niewykształconym, nieutalentowanym, niedoinformowanym, niespełnionym, zakompleksionym, Polakom oraz naszej krwiożerczej nienawiści do żydów i naszemu antysemityzmowi wyssanemu przez nas razem z mlekiem naszych matek. Oczywiście w tym programie była mowa o "naszych" zbrodniach popełnionych na narodzie żydowskim. Nie zapomniano w nim wspomnieć również o naszej kolaboracji z nazistami, inaczej szmalcownictwie. Ale nie z Niemcami tylko z nazistami, była w nim mowa również o wielkim "historyku" Grosie oraz o Jedwabnym, no i naszym antysemityzmie, który jest zakorzeniony przede wszystkim u polskich nacjonalistów.

 Dostało się w tym programie i Grzegorzowi Braunowi, który zdaniem filmowego Kmicica jest człowiekiem niespełnionym i nieutalentowanym, stąd u niego ta frustracja i niespełnienie, które jest widoczne w jego wypowiedziach na każdym kroku. Stąd, zdaniem Olbrychskiego ta ostatnia wypowiedź Brauna na temat dziennikarzy z TVN-u i Gazety Wyborczej, bardziej znanej pod potoczną nazwą brukowca codziennego z wydawanego w bantustanie Polska Gó..a Wyborczego, które jest bardzo poczytne w środowiskach polskich Europejczyków, światowców i obywateli świata...

 Olbrychski w tym programie zaatakował również personalnie chorego syna pana Brauna, taki z niego ludzki pan i "polski" sarmata - szlachcic. A tych Polaków, co nie chcą iść na film Pasikowskiego pt. "Pokłosie", (jego zdaniem najlepszy film w dziejach polskiej kinematografii i światowej sztuki filmowej), a przy tym Pasikowskiego i młodego Stuhra nazywają wrogami Polski i anty Polakami, pan Olbrychski własnoręcznie, by batożył i trzaskał po ich polskich twarzach i to w miejscu publicznym. Taki z niego humanista, inteligent, intelektualista i myśliciel, po prostu polska elita.

  Jak oni śmią, pyta się pan Olbrychski, jacy z nich Polacy, przecież tylko tacy jak Olbrychski zasługują na to miano, zdaniem Olbrychskiego. Wspomniał też o Andrzeju Wajdzie, kolejnym wielkim polskim reżyserze, tym razem nie wychwalono Agnieszki Holland i innych wielkich polskojęzycznych artystów urodzonych w Polsce, którzy nienawidzą Polski i Polaków, i przy każdej nadarzającej się ku temu okazji swoim zachowaniem i tym, co mówią o nas Polakach to udowadniają.

 Pan Olbrychski perorował w tym programie również o tym, że dzisiejsi narodowcy - nacjonaliści to ludzie, którzy są z przekonania komunistami, a ich dziadkowie i rodzice w Polsce opanowanej przez czerwoną zarazę byli  albo ubekami lub partyjniakami. Pani Olejnik w tym czasie piała z zachwytu i cmokała z otwartymi ustami w uwielbieniu nad intelektualnymi wywodami pana Daniela.


 Muszę przy tej okazji poświęcić kilka zdań na temat niedokonanego zamachu terrorystycznego i planu popełnienia morderstwa na osobach pani Olejnik i Hanki z Warszawy przez antysemitę, "nacjonalistę" i ksenofoba Brunona K.

Brunon Kwiecień (ciekawe imię i nazwisko, można od razu stwierdzić, że to Polak z krwi i kości), wykreowany przez nich samych, przez ich ABW-u, po to, aby udowodnić ich tezę o tym, że w Polsce odradza się faszyzm. Dlatego Brunon K. chciał wszystkich wymordować za jednym razem przy okazji posiedzenia polskiego sejmu, na którym będzie obecny nasz polski premier, prezydent i opozycja parlamentarna w postaci patriotycznego i propolskiego PiS-u. Pan Macierewicz stwierdził przy tej okazji, że to byłby zamach przede wszystkim na parlamentarzystów pisowskich i na nikogo innego! Ale na tym nie koniec, jak ostatnio donoszą "polskie" media, niedoszły morderca i zamachowiec, nazista, faszysta, antysemita i terrorysta Brunon K. chciał między innymi zamordować panią Olejnik znaną polską dziennikarkę śledczą oraz kolejną wielką Polkę panią prezydent Warszawy panią Hankę (polskie imię?) Gronkiewicz - Waltz. Co było tego powodem? Tego nie wiem, nawet nie chcę się tego domyślać.

I w jaki sposób Brunon K. chciał tego dokonać? Niestety tego też nie wiem, jednak nad tym zastanawiają się już dzisiaj największe mózgi i polscy polskojęzyczni intelektualiści oraz polscy myśliciele, począwszy od towarzysza Millera, Magdaleny Środy, Kazimierza Kutza, Ryszarda Kalisza, Anny Grodzkiej, Roberta Biedronia, Jana Hartmana, Rozenka, Kazimiery Szczuki, Blumsztajna, Michnika, Palikota poprzez panią Olejnik, oraz "polską szlachtę" w osobie pana Olbrychskiego, skończywszy na młodym Stuhrze i najlepszym polskim reżyserze w historii kinematografii polskiej Pasikowskim.

Czy w takim razie Brunon Kwiecień chciałby wymordować swoich?

 Przecież on mówił i pisał o nich, że to obcy, dlatego chce ich wszystkich wymordować, a niby Brunon Kwiecień to nie obcy?!

www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/gw-brunon-k-chcial-zabic-prezydent-warszawy-i-monike-olejnik,291328.html

 Chciałbym przy tej okazji zauważyć pewien dysonans poznawczy. He, he, wręcz uwielbiam te ich potworki słowne, z tego powodu lubuję się w ich używaniu!

 Wtedy gdy fanatyk Ryszard C. zamordował z zimną krwią Marka Rosiaka polityka PiS-u w siedzibie tej partii znajdującej się w Łodzi, a zrobił to chyba dawny ubek, i chyba człowiek "chory psychicznie", tak o nim pisano i mówiono, to na larum w polskojęzycznych mediach w zasadzie nie grano, nikt nie walił w bębny na alarm, nikt nie podnosił krzyku, że w Polsce podnosi swoją głowę faszyzm, antysemityzm i znienawidzony polski nacjonalizm, nikt nie był zagrożony a demokracja ludowa nadal trwała nieporuszona i niezastraszona na swoich demokratycznych pozycjach. Z małymi wyjątkami, ale o tym później.

 Natomiast gdy wydarzyła się, jak dotąd niewyjaśniona katastrofa lotnicza pod Smoleńskiem szybko stwierdzono w polskojęzycznych mediach, w zasadzie już po kilku minutach po tej katastrofie, że to wina pilotów, pijanego Lecha Kaczyńskiego i generała Błasika, notabene człowieka, który swoją karierę zawodowego oficera Wojska Polskiego zaczynał w PRL-u.

 Jak wiadomo jest prawda ekranu i prawda czasu, dzisiaj widocznie taką prawdę będą nam serwować w polskojęzycznych mediach. Ta prawda jest taka, że w Polsce odradza się faszyzm, nacjonalizm, nazizm, no i terroryzm.

 Z tego wniosek, że Brunon K. chciał ich wszystkim zamordować i to oni są ofiarami, a nie katami i ludźmi pogardzającymi Polską i Polakami, którzy na co dzień szczują Polaków na innych Polaków, tak jak wtedy gdy zamordowano polityka z PiS-u, wtedy, tak jak dzisiaj Olejnik, twierdził poseł Niesiołowski, że Ryszard C. chciał tak naprawdę jego zamordować, a nie żadnego pisowca, ale akurat tego dnia nie było go w jego biurze poselskimi, dlatego dzięki temu szczęśliwemu zbiegowi okoliczności do dzisiaj żyje. Ale pech.

 Pani Olejnik i pani Hanki z Warszawy też nikt nie widział tego dnia ani innego, ani na Marszu Niepodległości (znowu pech!), ani tym bardziej gdzieś w pobliżu Brunona K.

 A szkoda, bo to wielkie niedopatrzenie naszej polskojęzycznej elity intelektualnej i kulturalnej, naszego polskiego wymiaru sprawiedliwości oraz naszych polskich polityków i polskojęzycznych dziennikarzy, ale także naszych polskich funkcjonariuszy z ABW-u. Niestety, morderca z Łodzi, z braku odpowiednich celów dla swojej żądzy krwi, pośpiesznie wybrał tamtego dnia biuro okręgowe PiS-u.

 Brunon K. natomiast wybrał na cel swojego nazistowskiego zamachu polski Sejm, a był do tego podżegany przez apolitycznych funkcjonariuszy z ABW-u. Taki pech, znowu... Widocznie niewidzialna ręka rynku znowu sama z siebie zadecydowała o tym, czy ktoś będzie dalej żył, czy już nie...

 Tak oto kreuje się kolejnych Niewiadomskich w Polsce opanowanej przez antysemityzm, ksenofobię, faszyzm, nazizm i złowrogi polski nacjonalizm.

 Dla podniesienia patriotycznej dumy z tego, że jesteśmy Polakami nasze dzieci w czynie społecznym i za nasze pieniądze będą wysyłane do polskich kin na najlepszy film w dziejach polskiej kinematografii pt. "Pokłosie", zdaniem utalentowanego i spełnionego Olbrychskiego.

p.s.

 Oświadczam uroczyście, że moje dzieci na ten film nie pójdą, choćbym miał za to odpowiedzieć przed polskim wymiarem sprawiedliwości.


 Tak, aby towarzysze i rewolucjoniści lepiej zrozumieli powyższy tekst, zakrzyczmy wszyscy razem:

 Faszyzm towarzysze i towarzyszki w Polsce nie przejdzie!

 No pasaran!

 
 
Szwadron 97 - Obrany cel

 

4517 odsłon średnio 4,9 (7 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Dokładnie! :-) 
Piotr Świtecki, 2012.11.28 o 20:47
Faszyzm nie przejdzie! No pasaran! :-D
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to Brunon K. chciał wszystkich wymordować, a Pasikowski razem z młodym Stuhrem zmyli z nas hańbę 
Hindukusz-Milena, 2012.11.28 o 22:34
Kiedyś chcieliśmy wierzyć, że pan Olbrychski to wielki patriota jak nie przymierzając Kmicic. Od tego czasu minęło wiele lat i można było zweryfikować ocenę moralną aktora. Wielokrotnie ujawniał na antenie swoje sympatie polityczne(poparcie dla "salonu", PO i Komorowskiego).Robił to zresztą w sposób bardzo nachalny i niesmaczny.
To co zaprezentował Olbrychski w rozmowie z Olejnik pokazuje symbolicznie nicość polskich "elit"artystycznych.
Stwierdzam, że w grupie aktorów przeważają ludzie o wąskich horyzontach i skłonności do zaprzedawania się "mecenasom sztuk" w zamian za możliwość życia w dobrobycie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to Brunon K. chciał wszystkich wymordować, a Pasikowski razem z młodym Stuhrem zmyli z nas hańbę 
MatiRani, 2012.11.30 o 00:19
Jak zyd moze byc "wielkim patriota" polskim?
Bo nasz Danielito to mosiek, nieprawdaz?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to Brunon K. chciał wszystkich wymordować, a Pasikowski razem z młodym Stuhrem zmyli z nas hańbę   
Lona, 2012.11.28 o 23:20
" ich dziadkowie i rodzice w Polsce opanowanej przez czerwoną zarazę byli albo ubekami lub partyjniakami "

Żeby tak gadać o czerwonej zarazie, wypominać gospodyni rodziców wiedząc , ze M. Olejnik to córka funkcjonariusza UB....oj nieładnie panie Olbrychski ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to Brunon K. chciał wszystkich wymordować, a Pasikowski razem z młodym Stuhrem zmyli z nas hańbę 
Paweł Tonderski, 2012.11.28 o 23:30
Dlatego o tym wspomniałem. :))))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to Brunon K. chciał wszystkich wymordować, a Pasikowski razem z młodym Stuhrem zmyli z nas hańbę 
Piotr Świtecki, 2012.11.29 o 00:33
Zupełnie nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że przeciętny, nowoczesny, wykształcony konsument TVN24 oburzyłby się na Państwa, gdyby powyższą wymianę komentarzy przeczytał.
A nie na panią Olejnik, jej Tatę, ani tym bardziej na gościa programu.
O ewentualnym uśmiechu, wywołanym qui pro quo, nawet nie wspominam. Poczucie humoru jest ponoć pochodną inteligencji...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to Brunon K. chciał wszystkich wymordować, a Pasikowski razem z młodym Stuhrem zmyli z nas hańbę 
Paweł Tonderski, 2012.11.29 o 01:03
Polacy porozumiewają się w trymiga, nawet wtedy gdy nie znają się osobiście. :))) Mamy też, jak widać podobne poczucie humoru. :))) To chyba nazywa się polskość?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to Brunon K. chciał wszystkich wymordować, a Pasikowski razem z młodym Stuhrem zmyli z nas hańbę 
Christophoros Scholastikos, 2012.11.29 o 09:24
Taaak Pawle! Celna uwaga :). Potrafimy zlewać na całego, na przykład z niezamykania dachu ;-). Teraz też tej broni trzeba używać.
Pozdrowienia
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to Brunon K. chciał wszystkich wymordować, a Pasikowski razem z młodym Stuhrem zmyli z nas hańbę 
MatiRani, 2012.11.29 o 03:14
Olejnik i Lisa i innych sprzedawczykow:
nie ogladac
nie komentowac
bojkotowac

rzeklem
MLR
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to Brunon K. chciał wszystkich wymordować, a Pasikowski razem z młodym Stuhrem zmyli z nas hańbę 
Paweł Tonderski, 2012.11.29 o 10:08
To prawda, ale czasem trzeba ich skomentować, bo jeszcze by pomyśleli, że wszyscy tak myślą jak oni. :))))
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to Brunon K. chciał wszystkich wymordować, a Pasikowski razem z młodym Stuhrem zmyli z nas hańbę 
MatiRani, 2012.11.29 o 16:46
Wiesz ze mam dylemat z tym komentowaniem zdrajców Narodu naszego.
Niby trzeba wiedziec co wróg mysli i klamie, ale... jestesmy w komercyjnym srodowisku. Kazdy hit na strony www sie liczy i podwyzsza wplywy za reklame. Kazdy komentarz dodaje waznosci.
Czyli, z ekonomicznego punkty widzenia im pomagamy. Równiez z publicystyczego - jak Palikot czy Doda - ich wyglupy daja im rozglos, istnienie massmeNdialne - taki nasze krytyki daja im poczucie i opinie waznosci na arenie informacyjnej.

Abstrachujac od rozwazan najrózniejszych i koncentrujac sie na esencji, na tym co NAJwazniejsze dla sprawy, to uwazam, ze bojkot jest najskuteczniejszy.

Posunmy analize do kranca, do pozycji ekstremalnej: NIKT nie patrzy ani nie slucha ani Lisa ani Olejnik.
Co by to dalo?
Czy byloby to pozytywne dla Polski i Polaków?
Czy byloby to szkodliwe dla wrogów?

pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to Brunon K. chciał wszystkich wymordować, a Pasikowski razem z młodym Stuhrem zmyli z nas hańbę 
Piotr Świtecki, 2012.11.29 o 16:53
Mi się marzy zorganizowanie... Niektórzy, odporniejsi i przytomniejsi, słuchają przeciwników, oceniają zagrożenia i informują o nich. Żebyśmy jako całość nie byli jako ta tabaka w rogu. Reagująca co najwyżej "świętym oburzeniem", bo poza tym zszokowana i bezradna.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to Brunon K. chciał wszystkich wymordować, a Pasikowski razem z młodym Stuhrem zmyli z nas hańbę 
MatiRani, 2012.11.30 o 00:31
ok, polecam stopsjonizmowi. Wszelakie swinstwa i knucia oligarchii miedzynarodowej sa tam wyciagane na jaw... jak i w activist post, ale tam to po "hamerykansku" , Gawroñski tez dobrze wyciaga co najgorsze z massmeNdiów. W miare czasu wolnego moge podsylac linki, w kolumnie newsów i linków, a kto moze dopisze co trefniejsze brakujace w komentarzach.
Ale gledzenie o tym co Olejnik, Lis czy Olbryski nasmrodzili to jest po prostu sabotaz intelektu naszego.
Kazda sekunda poswiecona na takie bzdety to sekunda mniej na uczenie sie i uczenie innych.
Rzeklem ( to tak aby nie powtarzac zapozyczonego z apaczowego HOWGH )
;-)
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to Brunon K. chciał wszystkich wymordować, a Pasikowski razem z młodym Stuhrem zmyli z nas hańbę   
Były bloger, 2012.11.29 o 16:59
Szanowni! Z zasady nie odzywam się u Państwa (a po co mi ktoś ma później wypominać, że zmieniam zdania jak chorągiewki?), wszystkie opinie lądują na blogu mcastillon.blogspot.com, czasem z uprzejmości Zenka lub Muftiego są te teksty przywoływane w Polakach – ale dzisiaj aż mnie korci, by dopowiedzieć to i owo w przedmiocie. Więc darujcie… Najpierw jednak ważne zastrzeżenie: ani złego słowa w kierunku Autora wpisu, sam bym lepiej szyderstwa w kierunku tej ryżej małpy nie ujął!

Z linoskokami (to moja definicja poziomu aktorstwa podobnych osobników) jest ten problem, że pewnego dnia nie bardzo już wiedzą kiedy mówią od siebie, a kiedy tekstem. Kiedy zachowują się jak Rysio czy Zdzisio – a kiedy jak Kmicic, czy Azja T-B. Doskonale ilustruje to zachowanie Olbrychskiego, który kiedyś tam ruszył z szablą w ręku na własne portrety wywieszone w poważnej galerii, wykrzykując jakieś głupoty, coś na kształt zbitki z „Potopu”, Wikipedii i pewnie kilku innych sztuk. No tak mu się pokiszkowało – ale podobno interpretacja tekstu i roli była właściwa. Nieszczęście konterfekcików polegało na tym, że przedstawiały linoskoka jako osobnika w niemieckim mundurze, już nie pamiętam jakim. Rzekomym tedy honorem się uniósł, dźwignął niemrawo ciężkie żelastwo, zaczekał na odpalenie kamery i natłukł trochę szkła. O zwrocie kasy za te „paskudne” role ani słowa – a byli nawet tacy, którzy sugerowali mu popełnienie prawdziwego sekuku („zrób se kuku” - bo o seppuku pewnie nie ma pojęcia) w imię hasła, że nic tak nie ożywia wieczornego wydania TVN-u jak prawdziwy, soczysty trup.

Skąd to wszystko? P. Tonderski merytorycznie wyjaśnia problem. Poza-merytorycznie to ja mogę tylko dodać, że sam ryży linoskok opowiadał przed laty, iż tak naprawdę jest aktorem jak najszczerszym, nawet nabijanie na pal przeżył osobiście, tyle tylko, że reżyser zaaplikował mu łagodną dawkę znieczulenia. Damy słuchając tych wyznań niemal mdlały, chusteczki szły do oczu by skryć fontanny łez współczucia i zachwytu, niestety nie można było posunąć się dalej i na przykład dotknąć prawdziwej blizny Mistrza. Ta bowiem jeśli nawet była - to raczej od ogonkowej strony, a nie na mężnej piersi. Tak nabijali, partacze sarmaccy, to historycznie udowodnione…

I jadąc dalej: najpierw widać coś się popsuło w wątpiach Artysty, może pal był niechlujnie zdezynfekowany, może jaka zadra została, później zakażenie poszło wyżej – aż dotarło do uszu i tej przestrzeni wewnątrz, która trzyma uszy na właściwym miejscu. I wtedy nadarzyła się na artystycznej ścieżce Mistrza Pani Zootechnik. I rzekła mu „Pójdź Mistrzu, ja ci gadać każę”. No to poszedł i nagadał – w końcu już łacińskie przysłowie brzmi pekunia nie omlet (albo jakoś tak), czyli brać kasę i do baru… Co wypite to strzykawką nie ściągną…

Pani Hindukusz Milena zechciała wyrazić takie oto zdanie w swoim komentarzu: Kiedyś chcieliśmy wierzyć, że pan Olbrychski to wielki patriota jak nie przymierzając Kmicic. Szczerz mówiąc to ja nie. Widać byłem dzieckiem dewiantem: w materii deklaracji patriotycznych wolałem Misia Colargola, a najbardziej Gucia, kolegę Mai-pszczółki. Zwłaszcza ten ostatni podoba mi się do dzisiaj: cichutko a nie natrętnie bzyczy i tylko od interpretatorów zależy co uznają za bzyczenie przyjazne, a co za bzyczenie wrogie. To jest, proszę Szanownej, mistrz politycznych wyborów jak się patrzy!

Ukłony!

Były bloger Zarębski
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to Brunon K. chciał wszystkich wymordować, a Pasikowski razem z młodym Stuhrem zmyli z nas hańbę 
Piotr Świtecki, 2012.11.29 o 18:19
Aż skomentuję, żeby Mistrzowi nie przyszło do głowy usunąć komentarza :)
Każde słowo mile widzane, choćby i złosliwie nam wytykające.

Styropianowcy nieprzejednani zmieniają się w Niesiołów. Idole w... No, w Olbrychskiego. Wychodzą różne plamki na życiorysach i skazy charakterów.
Ale przecież niekoniecznie i nie zawsze.
Może oni tak szczerze, z wiekiem, osiadając na laurach? Może to jakaś prawidłowość - dotrwali w systemie, to może on nie taki najgorszy? Stara informatyczna zasada: "jak działa - nie ruszać". Jakoś działa, skoro my żyjemy. A na co się nacisk położy - na "działa", czy na "jakoś" - to już rzecz indywidualna.

Kłaniam!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to Brunon K. chciał wszystkich wymordować, a Pasikowski razem z młodym Stuhrem zmyli z nas hańbę 
MatiRani, 2012.11.29 o 18:20
Zdecydowanie sprawa postaw ryzego nie jest warta czasu na to poswieconego. To przeciez nic innego jak tylko aktor. Znaczy sie jarmarczny bawigawiedz. ZERO znaczenia dla kraju.
Moze wiec zajmiemy sie czyms takim:
+www.bibula.com
albo tym:

+wolnemedia.net
albo i:
+www.bibula.com

zamiast tracic energie na rozwazaniach o prózni... ( choc o Prózni Doskonalej Lema to moznaby i dzisiaj pogadac )
pozdrawiam
Don MLR de la Mancha
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to Brunon K. chciał wszystkich wymordować, a Pasikowski razem z młodym Stuhrem zmyli z nas hańbę   
Były bloger, 2012.11.29 o 19:04
Ależ Mufti! Żadnych wytykań, żadnych złośliwości pod adresem Gremium! Ma rację Mati Rani, że poświęciliśmy linoskokowi zbyt wiele czasu i energii, więc starałem się dziada wykpić. Jak na jednego z wielu pajaców ten akurat szczególnie pajacowaty. I tyle. My ostatnio w ogóle cierpimy na rzadką przypadłość przypisywania ludziom cech, o których nawet im samym się nie śniło. Zobacz tylko co się dzieje na Ekranie w przedmiocie litowania się nad tymi, którzy złożyli wypowiedzenia Hajdarowiczowi. No istna parodia i kabaret: Janke jako ofiara Tajnego Zamordysty! Prześladowany Ziemkiewicz. I tak dalej i temu podobne. Gdzieś nas rozpuszczają w powodzi pseudo-problemów, niby-dramatów, quasi-polemik. Co innego gdy ja pisuje sobie gdzieś na boku zmyślone lub prawdziwe historyjki motoryzacyjne. Kto chce ten czyta, to się nie wmontowuje w główny nurt politycznych rozważań i nie mąci w głowach zatroskanym jakimiś większymi problemami polskości, ekonomii, ruchów narodowych czy patriotycznych. Zupełnie inaczej było by, gdybym wokół owych najpoważniejszych problemów tworzył dym, mgłę, czy jakąś inną sztuczną zasłonę. Wciągał publikę w jałowe dysputy i do niczego nie prowadzące ustalenia. Piszę u siebie na przykład o tym, że niejaki Coryllus, facet, którego znam osobiście i z którym kiedyś tam naprawdę sporo gadałem wpisuje się od jakiegoś czasu w przedziwną działalność, której istoty broni tylko i wyłącznie to, że w podtytułach swoich książek dodaje określenie "Baśnie". I tu już nic nie da się zrobić. Inaczej jest z Toyahem, Mistrzem Wrażliwości, który nie dość, że bierze się za działania, do których się kompletnie nie nadaje (wystąpienia przed kamerą z Braunem, Kamiuszkiem i Coryllusem właśnie), to jeszcze dziwnym trafem gubi swą nadwrażliwość gdy tylko pojawia się wątek morderstw dokonywanych na Polakach przez Ukraińców. Więc taki ktoś ma mnie pouczać co to jest współczesny patriotyzm? No kuźba przesada!

OK, jak mnie znasz to biegam teraz dokoła stołu, macham łapami, stroję miny i za chwilę Magda wygna mnie na zimno i deszcz w celu wyrzucenia śmieci i ochłonięcia. Kłaniam się Tobie i wszystkim jak najżyczliwiej i bez podtekstów!

M.Z.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to Brunon K. chciał wszystkich wymordować, a Pasikowski razem z młodym Stuhrem zmyli z nas hańbę 
Piotr Świtecki, 2012.11.29 o 19:40
:-)
Przy okazji proszę przekazać uszanowanie.
To nie ma zsypu na klatce schodowej?.. ;-(
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to Brunon K. chciał wszystkich wymordować, a Pasikowski razem z młodym Stuhrem zmyli z nas hańbę   
Lona, 2012.11.29 o 20:15
a ja się właśnie zastanawiałam nad zakupem II tomu Baśni ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to Brunon K. chciał wszystkich wymordować, a Pasikowski razem z młodym Stuhrem zmyli z nas hańbę 
Paweł Tonderski, 2012.11.29 o 20:13
O jakże miło widzieć na moim skromnym blogu, aczkolwiek niespodziewanego gościa, ale za to jakże to miła dla mnie niespodzianka, z uszanowaniem panie Marku.

Zapraszam w me niskie progi częściej, nawet wtedy gdy ma pan dla mnie kilka przykrych słów krytyki.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to Brunon K. chciał wszystkich wymordować, a Pasikowski razem z młodym Stuhrem zmyli z nas hańbę   
Były bloger, 2012.11.29 o 22:21
Przepraszam, dzisiaj po prostu nie wytrzymałem względem Olbrychskiego. Z zastrzeżeniem, że dla Autora ANI JEDNEGO PRZYKREGO SŁOWA!! Proszę darować zamieszanie. Ze szczerymi ukłonami
M.Z.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to Brunon K. chciał wszystkich wymordować, a Pasikowski razem z młodym Stuhrem zmyli z nas hańbę 
Christophoros Scholastikos, 2012.11.29 o 23:47
Chwała Bogu za Olbrychskiego, który nam tu Mistrza Pióra zbałamucił na niemalutki komentarzyk ;-)).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to Brunon K. chciał wszystkich wymordować, a Pasikowski razem z młodym Stuhrem zmyli z nas hańbę 
MatiRani, 2012.11.30 o 00:17
Nieprawdaz? Dlugie bylo czekanie na slowa BB! Prowokacje nie poskutkowaly, czas sie zuzywal, ekrany blakly, oczy lzawily ... palce dretwialy?

( ok, koniec poetyckiej inspiracji )

Pióra kunszt to piekna sprawa.
Talent.
Niech pomaga w walce z wrogiem, wiec.
Do kosci szpiku wroga rani, do srodka cortexu jego niecnosc obnaza.

Nieprawdaz?
MLR
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to Brunon K. chciał wszystkich wymordować, a Pasikowski razem z młodym Stuhrem zmyli z nas hańbę 
MatiRani, 2012.11.30 o 00:33
Tylko najwiekszy glupiec i najwiekszy medrzec nie zmieniaja nigdy swego zadania.

Wiec krytykowanie tegoz nie powinno byc brane pod uwage, bo przeciez:

CNOTA PRAWDZIWA KRYTYKI SIE NIE BOI

no... w zasadzie... troche boli... ale...
itd..
nara
M
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to Brunon K. chciał wszystkich wymordować, a Pasikowski razem z młodym Stuhrem zmyli z nas hańbę   
Były bloger, 2012.11.30 o 16:17
A cała reszta z dnia dzisiejszego jest tutaj: +mcastillon.blogspot.com

Zapraszam!
M.Z.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to Brunon K. chciał wszystkich wymordować, a Pasikowski razem z młodym Stuhrem zmyli z nas hańbę 
Piotr Świtecki, 2012.11.30 o 16:24
:-D
Ehh, ileż to nawet o czterech literach da się napisać, jeśli się umie!
No i przypomina to pisanie hinduską kuchnię - i gorzkie, i słodkie, i śmieszne, i kwaśne... :)
Ukłony!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Jak to Brunon K. chciał wszystkich wymordować, a Pasikowski razem z młodym Stuhrem zmyli z nas hańbę 
Christophoros Scholastikos, 2012.11.30 o 18:05
Jak tu nie mówić, że świat kręci się wokół podłużnej przerwy w plecach?
Koko koko :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑