słowa kluczowe: Chodorkowski, Marucha, Rosja, gajowy Marucha, Żydzi.
Linki, cytaty, nowiny2010.12.29 16:41

Tak się zachowuje suwerenne państwo

(poleca )
 
(Gajowy Marucha odnotowuje reakcje - i reakcje na reakcje - na proces Chodorkowskiego.)
 

Moskwa: Odczepcie się od naszych sądów

Rosyjskie MSZ oskarżyło Stany Zjednoczone i Unię Europejską o próby wpływania na proces byłego potentata naftowego Michaiła Chodorkowskiego, uznając, że poczynania te są nie do przyjęcia. Wyrok wydany na Chodorkowskiego skrytykowali m.in. szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton, a także Barack Obama. [Ujj, jak już takie dwa ałtorytety zabierają głos, to na pewno coś w tym musi być! Zabrakło jeszcze tylko filantropa Sorosa i pedofila Cohen-Bendita. - admin]

W swoim oświadczeniu rosyjska dyplomacja odrzuciła jako bezpodstawne sugestie zachodnich polityków, że proces Chodorkowskiego jest przykładem wybiórczego pociągania do odpowiedzialności karnej.

„W związku z oświadczeniami w Waszyngtonie i w szeregu stolic Unii Europejskiej z powodu procesu Michaiła Chodorkowskiego i Płatona Lebiediewa chcielibyśmy po raz kolejny podkreślić, że sprawa ta leży w kompetencjach systemu sądowniczego Rosji. Próby wywierania nacisku na sąd są nie do przyjęcia” – napisano w oświadczeniu rosyjskiego MSZ.

Wydane w poniedziałek orzeczenie o winie Chodorkowskiego i jego partnera biznesowego Płatona Lebiediewa skrytykowały tego samego dnia m.in. Biały Dom i Departament Stanu USA. Szefowa dyplomacji UE Catherine Ashton zaapelowała do Rosji o poszanowanie zobowiązań międzynarodowych w dziedzinie praw człowieka i prymatu prawa.

Werdykt skrytykowali też obrońcy praw człowieka [I obrońcy bezkarności żydowskich megazłodziei - admin].
Były szef koncernu naftowego Jukos Michaił Chodorkowski i jego partner biznesowy Płaton Lebiediew zostali uznani przez sąd w Moskwie za winnych przywłaszczenia 218 mln ton ropy naftowej i wyprania uzyskanych w ten sposób pieniędzy. Obrona zapowiedziała odwołanie się od wyroku, którego odczytywanie ma potrwać jeszcze kilka dni.

ŁS, PAP

Czy dziwicie się Państwo adminowi, że kiedykolwiek usłyszy o „prawach człowieka” lub „demokratycznej opozycji”, to mu się nóż w kieszeni otwiera?

 
 
Źródło: marucha.wordpress.com 

2612 odsłon średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Tak się zachowuje suwerenne państwo 
w.red, 2010.12.29 o 18:37
Poruszyłem ten temat pod notką dotyczącą Łukaszenki.
Nie chcę "zaciemniać" tematu, więc odsyłam do niej.
+polacy.eu.org
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tak się zachowuje suwerenne państwo 
Zenon Jaszczuk, 2010.12.29 o 19:34
Mufti.
Pomijam wpływanie polityków na sądy we wszystkich państwach świata. W tym wypadku Rosja jest fe. Powinna brać przykład ze strasznych braci osadzonych w Polsce. U nas niedługo nie zostanie kamień na kamieniu, wszystko ukradną i nikt nie siedzi. To się nazywa cywilizacja i demokracja. Morela, Wolińskiej nikt nie wydał strasznym braciom w Polsce - to oczywiście świadczy o dnie cywilizacyjnym, tych upominaczy Rosji. Ostatno ustalili w jewropie, że morderców komunistycznych ścigać nienada. To takie poje.ane z poplątanym. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑