słowa kluczowe: Maraton Marszawski, Polska, bieg, manipulacje, marsz, media.
Polska2012.09.30 11:56 12:08

Wczoraj marsz, dzisiaj bieg

 
 
Wczorajszy Marsz "Obudź się, Polsko!" niezbyt zdaje się przyciągał uwagę mediów.
 
Nie był bynajmniej wydarzeniem dnia, zawłaszczającym czas antenowy. Nie był starannie, w całości transmitowany w "mediach mętnego nurtu" (alias "mediach głównego ścieku", jak to ujęła w czasie pikiety pod warszawskim ośrodkiem TVP Ewa Stankiewicz). Więcej niż bieli i czerwieni było na ekranach "gadających głów" na niebieskim tle. Tworzyły i od razu interpretowały aktualnie obowiązującą rzeczywistość. Odczarowywały zaklęciami fakty. Świecka tradycja, solidnie zakorzeniona w PRL.

Dziś ulice stolicy należą do 34. Maratonu Warszawskiego +warszawa.gazeta.pl Uczestników sto razy mniej, ale rozciągnięci na wiele kilometrów skutecznie blokują miasto. Maksymalny czas kwalifikujący do ukończenia biegu - sześć i pół godziny. Jest kolorowo, błyszcząco, radośnie. Biegnącym towarzyszą rolkarze i rowerzyści. Na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Bonifacego grupka wolontariuszy z transparentem podającym dystans zagrzewa do wysiłku, dmuchając w gwizki i bijąc brawo. Nad całością w tę i z powrotem lata medialny helikopter.

To samo miasto, ten sam kraj, ta sama jesień. 

2784 odsłony średnio 5 (6 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Wczoraj marsz, dzisiaj bieg 
Christophoros Scholastikos, 2012.09.30 o 14:18
W Polsacie w nocnej relacji było po prostu mobilizowanie elektoratu pis. No i jeszcze, że wolno tak bo jest demokracja. Pilnowany jest fakt, że demokracja jest bo jest. Powtarzano to jak mantrę. Kpina z tego komu przyszło do głowy wątpić, że jej nie ma. Powótrzmy razem - demokracja JEST!

No a pełny sens tego wydarzenia to wypowiedzi Ja ro sła wa, i jego zakrzyki.

Godny uwagi też Duda. Mówił "pienknie" i na okrągło. Zdania owalne i dające wspólną satysfakcję niczym żele rekamlwane po 22. No ale wygadał się niechcąco. Boi się tego, że ludzie wyjdą na ulicę w sposób niekontrolowany.

Dlaczego on się tego boi? Taki zatroskany? Czy może mruga okiem, że jak on prowadzi ludzi to wszystko będzie tak jak umówiono?

Genralnie Polska obudzona pod kontrolą. I o to chodziłoo!
Ciekawe jaka opcja na listopad. Nawet dając wiarę krytyce, marsz listopadowy jest unikalny. Nie stawia się na jednego człowieka. Mówi się o Polsce (nie interesie socjalnym pracowników), żadna partia nie zbija bezpośrednio politycznego kapitału.

Aha no i PIS i SL razem reklamowane w stopce. Widać gra idzie na taką przyszło koalicję. Do Ziobry i Cymańskiego wszyscy ci którzy Jarka nie lubio.
No ale tak się nie uda (chyba i oby).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wczoraj marsz, dzisiaj bieg 
Paweł Tonderski, 2012.09.30 o 14:35
Tak, role w naszej polskiej demokracji są przypisane wszystkim, jest rząd, który gnębi Polaków, jest i opozycja parlamentarna, ale nawet pozaparlamentarna. A w tle są dyrektywy unijne, akcyzy, pozwolenia, więzienie niewinnych ludzi oraz ich inwigilacja, tylko za to, że mają swoje poglądy, jest i telewizja, ta prorządowa i ta antyrządowa, a my Polacy pomiędzy młotem a kowadłem.

p.s.

A i nie chciałem znowu narzekać. :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wczoraj marsz, dzisiaj bieg 
Adam39, 2012.09.30 o 15:21
Pawle, z mojej strony zawsze był problem, i jest do dziś, znajomość faktów, nieudostępnianych nam, społeczeństwu.
Pozdawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Wczoraj marsz, dzisiaj bieg 
Zenon Jaszczuk, 2012.09.30 o 19:22
I tutaj się z panami całkowicie zgadzam. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑