słowa kluczowe: Francja, Le Pen, Marine Le Pen, jarmułki, nacjonalizm, polityka, Żydzi, żydzi.
Linki, cytaty, nowiny2012-09-24 15:22

Marine Le Pen: Zakazać noszenia jarmułek!

(poleca )
 
Tym razem rozległ się wrzask, który słyszalny był w całej Republice.
 

Kampania Frontu Narodowego na rzecz utrzymania świeckiego charakteru państwa dotychczas była absolutnie tolerowana przez francuski establishment. Głoszone przezeń populistyczne hasła wymierzone w islam, obliczone zresztą na pozyskanie szerokich mas, zupełnie pasowały do pro-syjonistycznej i atlantyckiej agendy, jaką kieruje się francuski „salon”.

Tym razem jednak rozległ się wrzask, który słyszalny był w całej Republice, jak i poza jej granicami. Oto „nazistowski Front” obnażył swe kły. Jego charyzmatyczna przywódczyni oznajmiła bowiem, że zakaz publicznego manifestowania religijności nie powinien być ograniczony tylko do muzułmanów. To oczywiście oznacza, że żadne podwójne standardy nie wchodziłyby w rachubę i żadna grupa nie mogłaby rościć sobie prawa do bycia wyjątkiem od prawnej reguły.

I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że Marine wymieniła tę jedną określoną grupę – są nią francuscy Żydzi. Na pytanie o stosunek do żydowskich mycek, odparła: „To oczywiste, że jeśli zakażemy [noszenia] chust, to samo uczynimy i z jarmułkami w miejscach publicznych.” Dodała przy tym:

Wyobraźcie sobie, co by było, gdybym nawoływała tylko i wyłącznie do wyjęcia spod prawa [religijnego] stroju muzułmanów? Spalono by mnie za to na stosie, jako nienawidzącą islamu.

Powyższe słowa padły w rozmowie, jaką z liderką Frontu przeprowadził lewicowy „Le Monde”. W wywiadzie poruszono również kwestię tygodnika „Charlie Hebdo”, który w tym tygodniu opublikował rysunki przedstawiające karykatury proroka Mahometa. Marine jednoznacznie potępiła takie postępowanie, nazywając je „prowokacją”.

O sprawie zakazu jarmulek, poza francuskimi mediami, dość obszernie rozpisuje się brytyjski Daily Mail, lecz naturalnie największe zainteresowanie wykazuje nią prasa syjonistycznego tworu. Najbardziej opiniotwórcza gazeta izraelska na świecie, The Jerusalem Post, cytuje prezesa Europejskiej Konferencji Rabinów, Pinchasa Goldschmidta, który stwierdził, że Le Pen:

… po raz kolejny pokazała, że nie jest godna, by zajmować miejsce na francuskiej scenie politycznej głównego nurtu. Jej sugestia, żeby zakazywać [noszenia] jarmułek przywodzi na myśl bezpośrednio sponsorowany przez państwo antysemityzm z czasów reżimu Vichy. (…) Każdy zdrowy na umyśle polityk uzna ten komentarz za totalne szaleństwo, głęboko obraźliwe w stosunku do francuskich ideałów wolności wyrażania swych poglądów.

Francuska mniejszość żydowska stanowi ok. pół miliona obywateli tego kraju. Większość jej przedstawicieli zamieszkuje największe aglomeracje miejskie.

Na podstawie: dailymail.co.uk, haaretz.com, jpost.com

Komentarz nacjonalista.pl: I wszystko jasne. Wystarczy nie być hipokrytą i głosić równe standardy dla wszystkich, a momentalnie człowiek odnajduje samego siebie w jednym szeregu z „antysemickim rządem Vichy”. I na nic się zdały anty-islamskie tyrady, wygłaszane przez Front w ciągu ostatnich kilku lat. Na nic ciepłe słówka w stronę Izraela i wywiady z żydowską prasą. FN jest skazany na bycie „ruchem faszystowskim”, co de facto, potwierdza jego wiarygodność i rozwiewa pewne uzasadnione wątpliwości w świetle niekiedy kontrowersyjnych kampanii.  

 
 
Źródło: +www.nacjonalista.pl 

2369 odsłon średnio 5 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Marine Le Pen: Zakazać noszenia jarmułek! 
Paweł Tonderski, 2012.09.24 o 20:54
Jak to możliwe, tylko 500 tysięcy żydów mieszka we Francji, jeżeli w samej Tuluzie ich tyle mieszka?

Doskonały ruch wykonała pani Le Pen, pokazała w ten sposób jakimi hipokrytami są judaistyczni i syjonistyczni żydzi, którzy wszystkim wszystkiego zabraniają, chcą wszędzie wprowadzić multi- kulti za wyjątkiem swoich gett oraz nie ruszając przy tym ich wiary, religii i żydowskich obyczajów zachowując przy tym odrębność narodową, wiary, rasową i tożsamościową.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Marine Le Pen: Zakazać noszenia jarmułek! 
Adam39, 2012.09.25 o 05:24
Za tę odważną wypowiedź pani Marine Le Pen, z mojej strony składam jej szacunek. U nas w obecnej Polsce, nawet najwyżsi notable, co prawda przyszywani Polacy, noszą i nosili takie kipy. I jak widać,ciągle jest to trendy.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑