słowa kluczowe: IV Edycja, Polacy, Polska, anstysemityzm, antypolonizm, antysemityzm, młodzież, patriotyzm, skinhead, skini, sprawiedliwość, sądy, wymiar sprawiedliwości, Żydzi.
Linki, cytaty, nowiny2012.08.31 15:45

Skini za kraty

(poleca )
 
Bezwzględne więzienie dla członków bojówki neonazistowskiej z Białegostoku
 
Na kary roku więzienia - bez zawieszenia - skazał Sąd Okręgowy w Białymstoku czterech młodych mężczyzn. To nawet wyższa kara niż żądał prokurator. Sąd nie miał wątpliwości, że w zorganizowanej grupie planowali i realizowali przestępstwa propagowania faszyzmu, nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym i religijnym oraz znieważenia narodu żydowskiego

Grupa około 20 chłopaków spotykała się od września 2006 roku w centrum Białegostoku, głównie na placu przy internacie na ul. Warszawskiej. Co tydzień - najpierw w soboty, potem w piątki. Określali siebie jako "młodych skinów", byli też nazywaniu "IV Edycją". Nie mieli formalnego przywódcy, ale kontaktowali się ze "starszymi skinami", którzy mówili im, co mają robić. Każdy musiał się wykazać i zasłużyć na miano osoby zaufanej. Ci, którzy się nie sprawdzali, byli usuwani z grupy - po prostu nie informowano ich o następnym spotkaniu. Umawiali się na nie telefonicznie i przez internet, zmieniali terminy, co świadczy o zachowaniu podstawowych zasad konspiracji. Decyzje w grupie zapadały poprzez głosowanie. Na spotkaniach poruszali różne tematy: od meczów piłkarskich Jagiellonii i treningów sportów walki; poprzez plany rozrób: "gdzie pójść na miasto, znaleźć lewaków i walczyć z nimi", albo kiedy przyjeżdżają punki; aż wreszcie do szeroko omawianej subkultury skinheadów oraz ideologii faszystowskiej, rasistowskiej i antysemickiej. Jeden ze świadków mówił, że "aby należeć do IV Edycji, trzeba było dużo czytać na temat wyznawanej ideologii i rozmawiać o niej na spotkaniach".

Całość: +wiadomosci.gazeta.pl 

3672 odsłony  (brak ocen)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Skini za kraty 
Paweł Tonderski, 2012.09.01 o 16:48
Złapali i skazali na "zasłużone kary więzienia" kolejnych antysemitników i "faszystów" w Polsce, jest o czym pisać i jest się czym emocjonować.

Ale przecież wiadomo, że Polska to kraj ksenofobów i ludzi nietolerancyjnych, czy nasze więzienia pomieszczą w swoich murach w takim razie tych wszystkich polskich antysemitów?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Skini za kraty   
Lju, 2013.02.14 o 06:37
Popełnili "myślozbrodnie", największe przestępstwo w III "RP". Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑