słowa kluczowe: Amber Gold, Sejm, Tusk, afera, afery, manipulacje, metafizyczna swołocz, politycy, polityka, rząd, transmisja.
Polska2012.08.30 23:00 23:36

Zerwana narracja

 
 
Przeprosiłem się dziś z telewizorem i zerkam jednym okiem na transmisję z Sejmu. Gorączka, napięcie, spory, zmagania. Bicie piany.
 
Pod wieczór rozmawiam przez telefon z mamą. Z jej strony ekranu - nadzieja. Nieśmiała. Na dymisję rządu, premiera.
Więcej: nadzieja, że coś się zmieni.

Zupełnie jak niektóre telefony słuchaczy do "Rozmów niedokończonych" w Radio Maryja. Niegłupie wypowiedzi. Jakieś takie... normalne, aż dziw bierze.

I daremne.

Bo z kim politycy mają więcej wspólnych interesów? Ze swoim środowiskiem (by nie powiedzieć: mocodawcami), czy z szarymi Polakami, tym nieszczęsnym narodem obsadzonym w roli elektoratu? Kto daje politykom w kieszeń i perspektywę na kolejne lata? Nie byle Kowalski przecież. Kowalski płaci podatki i, jeśli ma życzenie, może sobie co jakiś czas nawrzucać do urny.
Prawdziwe karty rozdaje kto inny, gdzie indziej i komu innemu. Ci tutaj najwyżej rżną w Piotrusia, ku uciesze gawiedzi i własnej.

Czy może być inaczej?

A czemu historia miałaby się przestać kołem toczyć? Tylko dlatego, że w tej chwili akurat my żyjemy? Czy prawidłowości organizacji społeczeństwa, mechanizmy władzy i manipulacji, także i wyzysku - nagle, z powodu naszej bytności na tym padole miałyby przestać obowiązywać, albo drastycznie się zmienić? Owszem, różni tacy obiecują raj na ziemi, tylko że jak dotąd znowu i znowu miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle. Podobno historia nauczycielką życia...

Jest kolejny poziom patrzenia na sprawy. Na którym trzeba z pokorą przyjąć, że nie da się rozumem tych kwestii wyważyć. Że trzeba robić swoje, nie mając żadnych gwarancji, ani nawet szerszego spojrzenia. Tak samo, jak walczy się z przestępczością, choć do końca się jej nigdy i nigdzie nie pozbyto.

Cesarzowi co cesarskie. Czasem tragiczny i przerażający, czasem groteskowy - teatr. Oglądamy, statystujemy, gramy. Przejmujemy się swoją rolą. To wszystko, co znamy!

Tymczasem za kulisami czai się metafizyczna swołocz, która wystawi nam recenzję. I, gdy nadstawić ucha, daje się czasem słyszeć dochodzące stamtąd stłumione, pełne ciepłej ironii parsknięcie. Dlatego, mimo wszystko, po przedstawieniu można mieć nadzieję na kawior z szampanem. Taki kawior z szampanem, przy którym całe złoto Amber Gold, nawet to nieistniejące, okaże się być tylko marnym, zakurzonym rekwizytem.

Ale póki co, nie dajmy się zwariować. W żadną stronę. Nikomu. 

3344 odsłony średnio 5 (9 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Zerwana narracja 
Adam39, 2012.08.31 o 11:27
Ten cały sejm, ci ludzie władzy, zresztą podstępnie zawłaszczonej, grają swoją grę, dla siebie, między sobą i dla pożytecznych idiotów. Nas Polaków oni nie lubią i jak widać z ich wystąpień, lekceważą traktując jak daunów. To są ludzie bez honoru, w dużej mierze nieosądzeni przestępcy, którzy powinni już dawno siedzieć za pomoc w grabieży i za rozkradanie Polski. To jest mafia żydowska pasożytująca na polskim społeczeństwie i majątku. I do puki nie uda nam się zjednoczyć by pognać ich od władzy, to będziemy świadkami coraz większego niszczenia i zubożania Polaków, oraz marginalizację Polski jako bytu niepodległego.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zerwana narracja 
w.red, 2012.08.31 o 13:48
Oni zdają sobie sprawę z tego że Polska jako byt państwowy przestała istnieć. A pojęcie Narodu jest dla nich pustym frazesem. Traktują ludzi jak bezrozumne bydło ?
A jak mają traktować skoro nie potrafili ich z kraju wyrzucić własnoręcznie oddając go im w pacht. Po Lesbonie istnienie naszego parlamentu przestało mieć jakikolwiek sens. Bo czym może się on zajmować ? O czym decydować ?
Nawet nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa swoim obywatelom kiedy policja ościennego państwa jak podczas okupacji zatrzymuje go ,legitymuje i rewiduje.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zerwana narracja 
Jacek, 2012.08.31 o 15:04
Czego można się spodziewać chociażby po dymisji?
Nie ma przygotowanego programu ani elit.
Jest natomiast druga noga kolosa, który stoi okrakiem po obu stronach barykady.
Nie łudźmy się, nic się nie zmieni.
Będzie jeszcze gorzej, jeszcze większy zamordyzm przychodzący przez nieistniejące granice.
Np. ostatnie, dzisiejsze wiadomości: zwiększy się w unii kontrola banków narodowych kosztem suwerenności państw. Politycy mają wspólny interes w obejmowaniu synekur i inkasowaniu.
Po objęciu posady, środowisko z którego się wywodzą, nie zawsze ich dalej interesuje.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zerwana narracja 
Zenon Jaszczuk, 2012.08.31 o 21:41
Mufti.
Dzisiaj na ryneczku Henio mówi, Zenon szkoda, że nie oglądasz TV. Ty wiesz jak Kalisz dał Tuskowi.
Heniu kochany, kruk krukowi oka nie wykole. To spektakl dla goji. Co ty gadasz? A no gadam ci jak jest. Widocznie sanhendryn pozwolił już na atakowanie Tuska, albo tylko chwilowe mamienie opini publicznej. No i ten Kalisz - odnowiciel :-))) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zerwana narracja 
Hindukusz-Milena, 2012.08.31 o 23:04
A propos Kalisza. Właśnie czytam sobie bardzo interesującą książkę Andrzeja Potockiego pt. Słownik biograficzny Żydów z Podkarpackiego, zakupioną podczas wakacji w Bieszczadach. I co tam znajduję ?
Otóż niejaki Kalich Jacob urodzony w 1891 roku w Rymanowie(a jakże!)w ortodoksyjnej rodzinie chasydzkiej, aktor , reżyser, scenograf filmowy i teatralny. Mniejsza z nim, ale to nazwisko! najpewniej jakiś przodek "tęczowego"Ryśka,choć raczej szczupły.Kto wie ?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zerwana narracja 
Zenon Jaszczuk, 2012.09.02 o 19:55
Hindukusz Milena.
Ten czy inny to mało istotne. A to że rozchodzą się w szerz a nie w wysokość to degeneracja spowodowana bliskimi- rodzinnymi związkami małżeńskimi. One mają metr pięć w kapeluszu. Przykładów masz setki. Od Kaczyńskich przez Kwaśniewskich po Kaliszów. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zerwana narracja 
w.red, 2012.09.02 o 20:32
".. One mają metr pięć w kapeluszu.."
Zeniu, czyżby nowa wykładnia przynależności do "rasy panów" ? Nie wiem jak inni niscy Polacy, ale ja taką tezą jestem urażony ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zerwana narracja 
Zenon Jaszczuk, 2012.09.02 o 20:44
w.red.
Myślę, że nie masz powodów do urazy. Bo do metr w kapeluszu dochodzi miasto Kalisz, rejon Mazowsze, dzien tygodnia czy miesiąc itd. nie chciałem wyliczać. jeśli jesteś zainteresowany, poczytaj po czym poznać żyda itd Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zerwana narracja 
Christophoros Scholastikos, 2012.09.02 o 20:48
Czołem Zeniu, wcinając się w rozmowę zapytam, ile średnio z jednego ula "wychodzi" miodka?
Zrobiłem krupnik z Twego spadziowego, wyszedł absolutny rarytas!
Szkoda, że już nie ma. Nie zdążyłem za bardzo popróbować ;).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zerwana narracja 
Zenon Jaszczuk, 2012.09.02 o 22:54
Christo.
Cieszę się, że będziemy mieli jeszcze jeden wspólny temat, temat rzeka. Z jednego ula nie wychodzi nic miodka :-))) Ul to tylko rodzinny dom pszczeli. A więc wszystko zależy nie tyle od jakości domu co rodziny w niej mieszkającej :-)))A jak jest z rodzinami to wiesz. Jedna leci na stratach, inna trzyma się przy życiu a inna jezdzi na Hawaje :-)))Jak się spotkamy to pogadamy. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zerwana narracja 
Christophoros Scholastikos, 2012.09.02 o 23:31
Pocieszę się, że nie ma głupich pytań :-).
Pzdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zerwana narracja 
w.red, 2012.09.02 o 21:34
Zeniu jestem zainteresowany dokładnie Wiesz czym. Natomiast nie jestem zainteresowany dochodzeniem zawartości cukru w cukrze w "zależności od poziomu cukru"
;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Zerwana narracja 
Christophoros Scholastikos, 2012.09.02 o 20:39
Mufti w formie :).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑