słowa kluczowe: MWzWM, Marek Lubiński, Polacy, Polska, język, klasa średnia, młodzi wykrztałceni z wielkich miast, młodzi wykształceni z wielkich miast, polactfo, polactwo, skundlenie.
Linki, cytaty, nowiny2012.08.13 20:32 08.14 01:07

Naród polski, katolickie społeczeństwo?

(poleca )

Polska i Polacy okiem Polonusa

 
Strach i wstyd pójść było z dziećmi na spacer, bo hołota budując swe nieskładne zdania proste używa przede wszystkim słów na k, ch i p...
 
Jak pewnie wiecie, jestem od pewnego czasu w Polsce, po 18 latach emigracji - no i obserwuję...

Starsze pokolenie, młode pokolenie... Większość, powalająca większość posiada świadomość na poziomie pleśni. Myślę jednak, że nie jest to cecha tylko naszych czasów. Różnica pomiędzy dawnymi a nowymi laty polega jedynie na tym, że kiedyś z braku tivi powtarzano historie o strzygach, co biorą krowom mliko, i o tym, jak to nieboszczyk w czasie eksporty przybiera na wadze po kilogramie z każdym uderzeniem dzwonu... (Te historie słyszałem zresztą na własne uszy zeszlego roku na Kurpiach od ludzi w moim wieku, czyli ok. 50-tki.)

Dziś, kiedy krynicom mondrości stała się TV i pokrewne, i kiedy na każdej plebanii tyż satelitka widoczna, dumnie do komina przykręcona jako znak "nowego przymierza"... Dziś, powtarzam, ta sama hołota wierzy i opowiada historie, jakie usłyszała od hołoty nobilitowanej przez fakt, ze sprawniej wytresowano ją w obracaniu językiem w gębie - przez co treści bynajmniej nie przybywa...

Inaczej mówiąc: spijamy cały czas owoce rewolucji, a dziś chyba ewolucji bolszewickiej, jaka pod różnymi formami przelewa się przez świat, a wspólną cechą jej jest to, że promuje i na piedestały wynosi hołotę i miernotę... Nam zaś po prostu brak elity, prawdziwej, z dużą klasą i kasą, i z własnymi mediami.

Byłem niedawno z rodziną w Jastrzębiej Górze, nad morzem - kiedyś, jeszcze w czasach PRL, kurorcie... Wyjechaliśmy po dwóch dniach na wiochę, do Rowów, gdyż tam, w Jastrzębiej, nie dało się wytrzymać... A goście w niej, rzec by można, to współczesna polska klasa średnia i jej dzieci... Pijaństwo na ulichach, wrzaski do 3 nad ranem, w mordę zarobić można za darmo i szybko...

Podchodzi do mnie np. taki chamek, który się dorobił trochę kasy a teraz przyjechał nad morze "odpocząć", i w związku z tym albo "grilluje" śmierdzącą kiełbasę i kaszankę, albo chodzi po deptaku nawalony w 3 d... Podchodzi i się mnie pyta: "a co, może ci się moja żona nie podoba, albo temu czarnuchowi, co jest z tobą?" (Był razem z nami mój przyjaciel, były kubański więzień polityczny, obecnie emigrant, wraz z żoną, Polką.)
Chamek miał pecha, bo mój kubański przyjaciel to jednocześnie były mistrz Kuby kick-boxingu... No więc dostali po ryjach wraz dwoma kolegami, z którymi był... Nawet nie wiedzieli, kiedy to się stało.

Strach i wstyd pójść było z dziećmi na spacer, bo hołota budując swe nieskładne zdania proste używa przede wszystkim słów na k, ch i p... Nie żebym był jakimś purystą językowym, bo i mnie nierzadko zdarza się walnąć z grubej rury. Ale to, co było słychać, to po prostu gorzej niż w GS-owskiej knajpie pod wieczór... Potem około 3 w nocy inny "średni klasowiec" tłukł łbem o latarnię, aż brzęczała i krzyczał: "no dlaczego k...o z nim poszłaś..." Mógłbym tak jeszcze pociągnąć tę opowieść na parę stron, ale po co...

Jaki więc naród polski i katolickie społeczeństwo...??? Panowie...!!!

Marek Lubiński 
 
Opublikowano za zgodą Autora.
Ilustracja pochodzi ze strony +www.hoteldlarzeczy.pl 

2637 odsłon średnio 5 (1 głos)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Naród polski, katolickie społeczeństwo? 
Jacek, 2012.08.13 o 21:43
W tym miejscu pytam się gdzie są panowie od ścigania mowy nienawiści?
Jest pole do wykazania się dla policji, prokuratorów, straży miejskiej, nauczycieli, rodziców, księży, katechetów.
U mnie w domu nie przeklina się.
I tak są wychowane dzieci.
Wychowanie bezstresowe i hasło "róbta co chceta"-robią swoje.
Tagi , drugi i trzeci nie są zbyt piękne. Nie wiem kto to propaguje.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Naród polski, katolickie społeczeństwo? 
w.red, 2012.08.13 o 22:27
Gdybyż to był jeszcze "naród". Niestety w coraz wiekszym stopniu jest to "przypadkowe społeczeństwo". Bo gdyby to było jeszcze "naród" to takowi ludzie szybciutko byli by sprowadzeni do "pionu". Ale to jeden z efektów naszej "zreformowanej edukacji". Czy to ta jego część "katolicka" ? Bardzo wątpię.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑