słowa kluczowe: 2012, Kancelaria Prezydenta, Komorowski, Marsz Niepodległości, NSZ, marsz.
Informacje redakcyjne2012.08.10 01:01 01:10

Stanowisko Związku Żołnierzy NSZ w sprawie Marszu Niepodległości 2012 r.

 
 
Poniżej prezentujemy stanowisko Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych w sprawie tegorocznego Marszu Niepodległości
 
Stanowisko w sprawie Marszu Niepodległości 11.11.2012

Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznych NSZ apelują do środowisk kombatanckich i grup rekonstrukcyjnych o solidarne stanowisko w sprawie obchodów tegorocznego Święta Niepodległości.

Nasze organizacje wspierały i współorganizowały zeszłoroczny Marszu Niepodległości jako oddolną inicjatywę społeczną oraz niezależną od czynników oficjalnych. W tym roku również wspieramy Marsz Niepodległości i weźmiemy w nim udział wspólnie z licznymi środowiskami kombatanckimi, młodzieżowymi, wychowawczymi, historycznymi, edukacyjnymi, kulturalnymi i sportowymi.

Ze zdumieniem przyjęliśmy wiadomość o zamkniętej naradzie organizowanej przez Kancelarię Prezydenta w sprawie obchodów 11 listopada, na którą kombatanci i rekonstruktorzy Narodowych Sił Zbrojnych nie zostali zaproszeni. Podczas tej narady padła propozycja organizowania marszu alternatywnego wobec już utrwalonej tradycji Marszu Niepodległości i, co więcej, zakazu organizowania Marszu Niepodległości w dotychczasowej formule jako niezależnej inicjatywy obywatelskiej. Dramatyzmu sytuacji dodaje fakt, iż to właśnie ośrodek prezydencki był inicjatorem kagańcowej nowelizacji ustawy o zgromadzeniach publicznych, która w sposób istotny i wbrew Konstytucji ogranicza wolność zgromadzeń w naszym kraju. Pamiętamy przy tym, że nowelizacja ta nie odnosi się do realnych problemów, jak zeszłoroczna nieudolność władz miejskich i służb policyjnych, w wyniku której doszło do niewyobrażalnej i obraźliwej dla Polaków sytuacji, gdy kilkudziesięcioosobowa grupa niemieckich anarchistów spowodowała zmianę trasy uroczystej parady historycznej, w której uczestniczyły grupy rekonstrukcyjne.

Dlatego apelujemy do wszystkich, którym droga jest polska niepodległość i jej uroczyste świętowanie o daleko posuniętą ostrożność co do prezydenckich pomysłów alternatywnego mobilizowania podatnych na to środowisk.

Zapraszamy też do wspólnego i solidarnego uczestnictwa w Marszu Niepodległości 2012 organizowanym przez stowarzyszenie Marsz Niepodległości pod patronatem Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.
 


Zarząd Główny Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych
Grupa Rekonstrukcji Historycznych Narodowych Sił Zbrojnych
 
 
Źródło: +nsz.com.pl 

2178 odsłon średnio 5 (9 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Stanowisko Związku Żołnierzy NSZ w sprawie Marszu Niepodległości 2012 r. 
MatiRani, 2012.08.10 o 02:41
Zrozumieja wreszcie Polacy, ze na tych zdrajcòw i sprzedawczyków z POPiSdu glosowac nie wolno!!!??? ( Na Stozmana-Kwacha tez nie )
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2022   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑