słowa kluczowe: historia, społeczeństwo.
Cywilizacja Polska - dyskusje2012.08.09 04:19

Cywilizacja Polska. Stalin

 

Czy Stalin nienawidził Polski?

 
O Stalinie trochę z innej strony.
 


 

Tekst tylko dla ludzi poważnych, Polaków kierujących się dobrem Ojczyzny, a przy tym logicznie myślących.

 

Zbliża się kolejna ważna rocznica – Cudu nad Wisłą. Na tym tle chcę trochę uwagi poświęcić Stalinowi – zawsze przedstawianemu jako potwór, który tylko w chwilach relaksu nie zajmował się pożeraniem niewinnych dziewic.

 Czy rzeczywiście kierował się w swych działaniach nienawiścią do Polski, czy też był pragmatykiem, a jego celem władza imperialna?

 

Moje spojrzenie będzie przez pryzmat cywilizacji – to odrębny sposób myślenia względem indywidualnych odczuć.

 

Jako wstęp. Warto sobie uzmysłowić, kto kierował rewolucją w Rosji. Nie jest obecnie tajemnicą, że byli to Żydzi. W znakomitej części gremiów kierowniczych – oni stanowili większość – i to zdecydowaną.

Należy zatem rozważać cele rewolucji poprzez pryzmat wartości i interesów jakimi się kierowali. To, że ich dążeniem była wszechświatowa rewolucja i przejęcie władzy nad światem – nie ulega wątpliwości.

 

Stalin tymczasem – to człowiek o mentalności Wschodu – satrapa nie mający żadnych ograniczeń etycznych,  a za to z jednym ukierunkowaniem – władza.

 

Wschodni model władzy – turański – to władza absolutna jednostki.  Model żydowski – to władza narodu wybranego. Musiało dojść do konfliktu obu tych  postaw.

 

Jak to się ma do spraw polskich?

Warto zastanowić się nad rolą Stalina  w czasie wojny 1920 roku. Stalin decydując o południowej części frontu  opóźnił  marsz Budionnego na północ. Dzięki temu pusta (militarnie) przestrzeń na zapleczu wojsk biorących udział w manewrze znad Wieprza, mogła zostać zapełniona, co pozwoliło zablokować tę armię na zamojszczyźnie.

Gdyby Budionny ruszył trzy dni wcześniej – losy wojny mogłyby być zupełnie inne.

 

Można wręcz zastanawiać się, czy nie było to działanie celowe. Wszak w ręce sowieckie wpadły dokumenty o zamierzanej przez Polaków operacji.

Jaka korzyść dla Stalina?

Wstrzymanie rozprzestrzeniania się rewolucji na zachód i umocnienie wpływów w Rosji; z jego punktu widzenia – przy rozszerzeniu się rewolucji – byłby tylko jednym z lokalnych przywódców. W Rosji miał szansę na pełnię władzy.

 

Należy też zauważyć, że Stalinowi przypisywane są wszystkie najbardziej perfidne czyny – choćby wywołanie głodu na Ukrainie. Cóż. Władca zawsze zależny jest od środowiska, które realizuje jego wytyczne; wywołanie głodu ma swój pierwowzór w działaniach Józefa w Egipcie.

 

Związek Sowiecki był nastawiony na ekspansję – eksport rewolucji. Temu służyła cała machina gospodarcza ZSRR w 20-toleciu miedzywojennym. Czyli miała być realizowana rękoma Rosjan idea rewolucji permanentnej.

To, że ZSRR był bliski zakończenia przygotowań – nie ulega wątpliwości. Do tej pory nie wyjaśniono powodów ofensywnego ugrupowania wojsk sowieckich na granicy zachodniej.

Tymczasem w 1938 roku Stalin doprowadza do czystek w armii. Ofiarami padają głównie dowódcy o żydowskich korzeniach. Armia traci zdolności ofensywne.

 

Trudno sądzić, że Hitler nie miał wiedzy i rozeznania o sytuacji. Pakt Riebentrop – Mołotow – to wskazanie, że Stalin nie zamierza ekspansji na zachód i wystarczy mu podział łupów – Polska i kraje nadbałtyckie.

Atak niemiecki – był zaskoczeniem dla Stalina – był całkowicie sprzeczny z interesami Niemiec i niezrozumiały geostrategicznie.

 

Mamy pretensje do Stalina o zabór Kresów. To jeden element. Drugi, że Stalin przesunął granice Polski na zachód, a przy tym utworzył państwo jednolite etnicznie. Mało. Jeśli rozważyć koncepcje Judeopolonii – to to państwo miało być utworzone na terenach na (w znacznej części) na wschód od obecnych granic Polski.

Zatem, przy okazji, uśmiercił i tę koncepcję. W zamian wspierał powstanie Izraela i przemieszczenie tam znacznej części mieszkańców ZSRR pochodzenia żydowskiego (koncepcja autonomii żydowskiej  w ZSRR – Barabidżan zmarła śmiercią naturalną).

Polska miała być krajem tranzytowym dla przemieszczania tych ludzi.

 

Okres stalinizmu w Polsce – to najczarniejsza karta historii. Tyle, że to nie Rosjanie zajmowali się likwidacją pozostałości polskiej inteligencji. Sprawa Piaseckiego, który „utrzymał się przy życiu” mimo przynależności do NSZ, po długiej rozmowie z Sierowem – jest tego przykładem.

 

Obecnie istnieje zbitka myślowa „stalinizm – to czas mordowania polskiej inteligencji”. Na pewno te mordy miały miejsce w tamtym czasie. Tyle, że ich źródłem nie były decyzje Stalina. Tak, jak podpis Stalina pod nakazem wymordowania jeńców; na pewno był. Tyle, że warto byłoby znać wszystkie czynniki , które do tego doprowadziły.

 

Czemu to napisałem?

Bo bardzo często daje się zauważyć wpływy sporej grupy „patriotycznych” blogerów, którzy wszelkie zło widzą w Rosji i Rosjanach, gdy w kalkulacjach powinniśmy kierować się Polską Racją Stanu i osądzać zgodnie ze stanem faktycznym.  
 

 

3996 odsłon średnio 3,8 (5 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Cywilizacja Polska. Stalin 
Piotr Świtecki, 2012.08.09 o 08:57
Na marginesie: wg doc. Kosseckiego Polska miała przed wojną doskonały wywiad i kontrwywiad. M. in. szkoliła (i dofinansowała!) zaczątki Mossadu. Zatem nie byliśmy takim całkiem nieważkim skrawkiem korka, biernie podrzucanym nurtami poczynań Stalina, Żydów i Hitlera.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Cywilizacja Polska. Stalin 
Krzysztof J. Wojtas, 2012.08.09 o 09:40
Dokładnie.
I dlatego, że byliśmy niezależni - to właśnie przejaw Cywilizacji Polskiej - byliśmy niewygodni dla wszystkich.
Bo należeliśmy do odrębnego Porządku.

I dlatego tak łatwo (celowo) zostaliśmy najpierw wmanewrowani w wojnę (gwarancje angielskie), a później sprzedani w Jałcie.

Po prostu nie pasujemy do tych typów cywilizacji - fakt naszego istnienia jest dla nich zagrożeniem.

Niestety - z innej strony - niszczy polskość także KRK - choćby poprzez niszczenie polskich tradycji (vide W-Wigilia Bożego Narodzenia).

W tym przypadku, jeśli KRK odrzuci Hierarchiczność - może powrócić na drogę wspólnego rozwoju.

A teraz zauważ - że wszystko zaczyna być spójne w wyjaśnieniach.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Cywilizacja Polska. Stalin 
Adam39, 2012.08.09 o 15:02
Według mnie, bardzo interesujący i nowatorski, przynajmniej dla mnie, sposób rozumowania Krzysztofa J. Wojtasa dotyczący postępowania Stalina. Jestem skłonny uznać za Krzysztofem postępowanie Stalina za zupełnie prawdopodobne i racjonalne. Co by nie mówić, Stalin, człowiek bardzo inteligentny, wychowany w cywilizacji turańskiej, działając jako dyktator nie chciał podporządkować się cywilizacji żydowskiej,(co uzasadnił Krzysztof),której członkowie po dokonaniu zamachu, przejęli całkowitą władzę w Sowieckiej Rosji.
A Żydom wygodnie jest na każdym kroku potępiać Stalina i przypisywać mu wszystkie grzechy, które mają na sumieniu sami Żydzi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Cywilizacja Polska. Stalin 
MatiRani, 2012.08.10 o 03:33
Zgadzam sie, ze Stalin byl nietypowym "komunista" i nie do konca podporzadkowal sie Zydom. Ale... holodomor wywolal i utrzymal - zemsta za zwyciestwo nad Chazarami 1000 lat wczesniej? Pszenica z CCCP zrujnowal chlopstwo w USA i tamtejsi banKsterzy mogli wykupic za grosze te ziemie które sie ostaly w rekach rolników po sztucznym kryzysie bodajze z 1907, GULAGi utrzymalk i rozwijal owocnie.
Jasne ze uratowal Rasije od degeneratów pokroju Trockiego-Bronsteina, ale wynik jego dzialan jest mordercza tyrania.
Co do ataku Hitlera na Sowietów, to wg. Suworowa, byla to dla nazistów jedyna szansa przetrwania, bo wojska sowieckie byly w przedzxien ataku na Niemców. ( Lodolamacz Suworowa )
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Cywilizacja Polska. Stalin 
Krzysztof J. Wojtas, 2012.08.10 o 05:48
Czy wywołał głód na Ukrainie?

Chciałbym wiedzieć, jak doszło do decyzji w tej sprawie. Czy to była jego działalność, czy tylko poddanie sie naciskom?

Natomiast ciekawy wątek; Wielki Kryzys i upadek własności ziemskiej w USA w powiązaniu z drenażem żywności na Ukrainie. Warto ten temat rozszerzyć.

Czy rzeczywiście Hitler musiał atakować?
Ja w notce takich wniosków nie wyciągałem; raczej, że Stalin dążył do pokoju.

Chyba w 1940 roku były rozmowy sowietów z Niemcami na temat podziału łupów.
Stalin wysunął roszczenie do Bałkanów.
Takie trochę na wyrost.
Niemcy zaproponowali ekspansję na południe - Iran, Irak.

To były wstępne rozmowy. Dalszych nie było.

PS. Na jakiej podstawie twierdzi Pan, że sowieci mieli atakować?
Jak pisałem. Stalin skasował około 1/3 kadry dowódczej wojsk. Armia straciła siłę agresywną.
Fakt. Ugrupowanie było ofensywne, ale niezdolne do działań.
Hitler mógł zająć Afrykę i Bliski Wschód. A wystarczyłoby mu sił na ewentualne odparcie ataku sowieckiego. Wojna w Finlandii tego dowodziła.

Zatem : wnioski Suworowa są przynajmniej dziwne. A może to świadoma manipulacja?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Cywilizacja Polska. Stalin 
MatiRani, 2012.08.11 o 04:25
Suworow argumentuje... jesli Pan przeczyta jego ksiazke, bodajze Lodolamacz, to moze i Pan sie przekona. Czytal ja Pan?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Cywilizacja Polska. Stalin 
Adam39, 2012.08.11 o 18:05
Czytając Lodołamacza, cały czas odnosiłem wrażenie manipulacji i naciągania faktów przez autora.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Cywilizacja Polska. Stalin 
MatiRani, 2012.08.12 o 18:37
To chyba wrazenie wywolane polaryzacja poprzez otrzymane wyksztalcenie wedlug wersji oficjalnie propagowanej - propagandy. Prosze sie nie urazac, ja tylko szukam prawdy operajac sie na faktach. Otóz, wydaje mi sie, ze w teorii nauki wystarczy znalezc jeden argument centralnie-podstawowo sprzeczny z teoria aby ja podwazyc i odrzucic. Jesli wiec Niemcy zdobyli 4000 wagonów z amunicja wchodzac w pierwsze 12km wglab terytorium zajetego przez Rosjan, to wystarczy aby odrzucic wersje oficjalna. Jesli jest prawda, ze Rosjanie rozebrali zasieki i wyrównali wykopy, ze byli po wielkiej popijawie, ze mieli czolgi sprawne tylko na drogach a bezuzyteczne na bezdrozach to tez wystarczy. Biore pod uwage tylko przez niego przedstawione fakty ( i tylko te które sobie teraz na szybko przypominam ). Pozostaje otwarta sprawa, czy to sa rzeczywiscie fakty czy tez wymyslil je on dla poparcia swej tezy. Ale jesli niektróre przynajmniej sa faktami, to wystarczy, nieprawdaz?
Trudno jest przewracac do góry nogami nasze przekonania, ale tu wlasnie jest miejsce dla cwiczenia niezaleznosci myslenia y zdolnosci wyciagania wniosków z faktów a nie z opinii innych osób.
Przyklad na ciag dedukcyjny oparty na faktach:
1. Kardynal Francji Lustyger, to bylk polski Zyd z Lodzi. Zyd który przechodzi na katolicyzm zostaje bezpowrotnie wyklety i potepiony przez Zydów. Lustyger mial pogrzeb zdowski przed pogrzebem koscielnym. Wniosek - nigdy nie wyrzekl sie religii zydowskiej a tylko udawal bycie katolikiem.
2. Kaczynscy glosili sie patriotami. Podpisali traktaty antypolskie. Znisczyli wspólników patriotycznych, jak LPR czy Samoobrone. Nie poprawili stanu gospodarki. Mozna ich nazwac patriotami? No mozna?
Co juz dawno czulem a co naukowo potwierdzaja tacy mysliciele jak Chomsky, Mises, Hazlitt, Mazur, Kosecki, Tatarkiewicz czy Huerta de Soto: Jest to co sie glosi i jest to co jest. Zazwyczaj sie nie pokrywaja ze soba.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Cywilizacja Polska. Stalin 
Adam39, 2012.08.13 o 10:40
Nie jestem zwolennikiem Stalina. Jego działanie nie były podyktowane wcale interesem Polski. Jest on dla mnie zbrodniażem takim samym jak żydowscy twórcy krwawego sowieckiego reżymu. Tym nie mniej istnieje prawdopodobieństwo działań z jego strony, w jego własnym interesie, tak jak to ujął Krzysztof. Poza tym żaden dyktator sam nie rządzi. Bez ludzi go popierających niczego by nie dokonał i również musi liczyć się z ich opiniami, propozycjami, czy dążeniami. Jeżeli nie będzie tego brał pod uwagę, przestanie być dyktatorem.
Odnośnie przewerbowanych agentów, za takiego uważam Suworowa, zawsze traktuję ich enuncjacje z dozą nieufności.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Cywilizacja Polska. Stalin 
MatiRani, 2012.08.14 o 02:23
Cóz, za Stalinem stal Lew Kaganowicz, Jak to u Chazarów, Król pajacuje a rzadzi krajem Kagan szara eminenecja.
Przy okazji, tegoze samego Lwa Kaganowicza córka jest zona.. Yelcyna, bodajze.
Wracajac do Suworowa, to , binarnie czyli logicznie, albo to co przedstawia to fakty albo je wymyslono, tertium non datur.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
[...]   
A.B.C., 2012.10.13 o 18:57
[komentarz usunięty na żądanie Autora/Autorki]
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Cywilizacja Polska. Stalin 
Krzysztof J. Wojtas, 2012.08.10 o 05:49
Masz inną odpowiedź?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
[...]   
A.B.C., 2012.10.13 o 18:57
[komentarz usunięty na żądanie Autora/Autorki]
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Cywilizacja Polska. Stalin 
Krzysztof J. Wojtas, 2012.08.11 o 09:38
jesteś żydówką?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Cywilizacja Polska. Stalin 
MatiRani, 2013.09.16 o 03:15
Apel o upowszechnienie informacji !!!W 74 Rocznicę rozpoczętej okupacji sowieckiej i represji Polaków części Wschodniej Kraju po 17 września 1939 i w 68 rocznicę nowej po 1945 roku w PRL, Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu apeluje do patriotycznej części społeczeństwa o uczczenia w tym dniu Ofiar Stalinowskich .

Komitet apeluje o organizowanie w całym kraju i w środowiskach polonijnych spotkań patriotycznych w miejscach i przed obiektami symbolizującymi martyrologię narodową.

Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu we Wrocławiu zaprasza 17 września o godz. 17.00 przed Pomnik Ofiar Stalinizmu przy ul. Świdnickiej ( między Operą i Fosą Miejską ) i zapalenie zniczy pamięci.

Wrocław 10 września 2013 , Kontakt: Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu tel. 691 830 350, mail: skonka.leszek@gmail.com

--
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑