słowa kluczowe: CP, Cwylizacja Polska, KJW, Krzysztof Julian Wojtas, Polacy, integracja, polacy.eu.org, portal, promocja ideii, rozwój portalu, starcia cywilizacyjne, wartości cywilizacyjne.
Informacje redakcyjne2012.06.22 15:52

Analizujemy przeszłość, a idziemy w przyszłość

 

Żadnych podtyłułów i żadnych podtekstów.

 
Zdarzyło mi się już raz popełnić notkę w takim temacie. Zachęcony "owacyjnym" przyjęciem poczułem się w obowiązku napisać po roku następną.
 
Wpis ma charakter porządkujący pewne dziejące się procesy. Ma służyć refleksji nad kierunkami działań i zaniechać. Jest też odpowiedzią na bardzo powolne działania. Co niekoniecznie jest zarzutem o czym później. Ma również za zadanie ustalić tematy na styku, których możliwe jest współdziałanie osób. Jedna osoba nie zrobi nic tak jak i 10 osób działających samodzielnie. Współdziałanie zaś może dać piorunujący efekt.

Dotyczy portalu Polacy.eu.org oraz wartości cywilizacyjnych nam bliskich zebranych pod nazwą Cywilizacja Polska.

Piszę otwarcie bo, że tak kogoś zacytuję: „jawność jest bronią”.

1. Integracja
2. Promocja CP
3. Rozwój portalu
4. Sojusze i akcje

Integracja.

Środowisko blogerskie to nasza krajowa elita. To, że nie każdy ma receptę, wiedzę i umiejętność bycia idealnym jest szczegółem w tym ujęciu. Blogerów i czytelników wyróżnia zainteresowanie sprawami swojej Ojczyzny związane z inwestowaniem swojego szczególnego dobra czyli czasu. Wadą jest to, że każdy sobie ziemniaki obiera. Doskonale widać ten fakt na przykładzie znanych działań w nowym ekranie. Kocioł. Pomijam fakt, że działa też aktywnie zła wola. Jednak krytycznie trzeba ocenić to, że nie udaje się tego przełamać i długofalowo, konstruktywnie czegoś dobrego i perspektywicznego tworzyć. Konieczne jest więc wypracowywanie zasad integracji i wspólnego działania jeśli mamy Wspólnotę Polską kontynuować.

Może uda się to zrobić w oparciu o ideę Cywilizacji Polskiej, a nie w oparciu o szefów portali, pieniądze, czy liderów? Poeksperymentujmy.

Dlatego proponuje cokwartalne spotkanie. Zjazd. Niekoniecznie o charakterze roboczym by nie wyłączać tych co są z daleka. Choć pomocniczo również robocze cele można realizować. Takie przeniesienie dyskusji na żywo. Dokończenie pewnych wątków, rozpoczęcie kolejnych. Uzupełniająco taka forma kontaktu. Efekty będą bardzo fajne.

Dodatkowo prywatne poznawanie się. To jest też element naszej broni. Dlatego, że podrzucone agenciki najczęściej mają mało czasu na wykonanie zadania. Muszą działać szybko i wykorzystywać efekt szoku. Trudniej jest zbudować legendę agentowi gdy trzeba do niej dołożyć opowieść zawodową i rodzinną do tego łatwo sprawdzalną. Stąd sądzę, że w dobrym tonie winno być udostępnianie takich informacji sobie nawzajem. Powstanie zaufanie. Gdyby każde środowisko stosowało taką metodę to zabrakło by agentów na obsługę kanalizowania dobrych inicjatyw. Jak przyjdą do nas smutni panowie to jak twierdzi Krzysztof Wojtas najwyżej pomogą w rozwoju CP.

Najważniejsze zaś jest to, że trochę integracji już za nami i trwamy. Po części tym faktem realizujemy również poniższe cele.

Promocja CP.
Zwracając uwagę na cywilizacyjną odmienność Polaków od Niemców, Rosjan, czy Żydów o wiele łatwiej można ukazać właściwe i pożądane postawy żywotnie istotne dla „polskiej sprawy”. Niby banał, ale ma siłę rażenia jakby tak się zastanowić..

Parafrazując nie pytaj co CP może zrobić dla Ciebie, ale co Ty możesz zrobić dla CP. Warto poddać krótkiej refleksji efekt promocyjny jaki osiągnięty został przez ostatni rok.

Praca KJW na NE i nie tylko. Powstanie nowej formy tekstu. Powstanie esencji CP autorstwa Mutfiego. Powstanie kilku /kilkunastu notek w temacie CP lub zahaczających. Odbycie przez KJW dwóch prelekcji na żywo. Utrwalanie polskich wartości cywilizacyjnych u użytkowników portalu Polacy.eu.org. Szereg maili do ważnych i oddanych polskiej sprawie osób. To bym zaliczył na plus.

Na minus brak organizacji prelekcji w innych miastach. To nie jest wcale takie trudne. Brak, chociaż już w fazie uzupełniania, prelekcji w formie video nagrania. Brak listy podmiotów (stowarzyszeń, grup, partii, klubów etc.) do których można wysłać materiał promocyjny. Przykładowo tekst, uproszczenie, jedną wybraną notkę i link do prelekcji video z zachętą, że takie „szkolenie” – a co – może zostać przeprowadzone również dla tej grupy. Brak zorganizowanego uczestnictwa w ważnych pokrewnych akcjach do których zaliczyłbym Marsz Niepodległości i Marsze dla Życia i Rodziny – choć w obliczu powstawania flagi, jest ten brak uzupełniany. Brak również napisania CP dla dzieci i młodzieży.

Rozwój portalu.
Niby oczywistość. Jednak nie dla wszystkich. Jeśli nie dba się o wycinek rzeczywistości to wchodzi śmierć. Jedynym warunkiem rozwoju i trwania portalu jest jego rozwój.

Po części pełni on również funkcję służącą promocji CP więc dwa cele w jednym. Po części jest to zupełnie osobny problem.
Może warto by było robić zrzutkę (nie mylić ze zbiórką) po 10 zł /mc by jakieś rzeczy mogły się w temacie dziać.

Dzieje się ulepszenie grafiki i to bardzo dobra wiadomość. Proces się jednak zaczął od tego, że ktoś „poczuł odpowiedzialność za ten wycinek rzeczywistości”.

Polepszanie jakości tekstów. Warto rozwijać swój warsztat. Efektem będzie poczytność. Bardzo ubolewam na tym, że śmiercią nienaturalną umarł temat korekty językowej przez takiego jednego Pana specjalistę w tym zakresie. Wypadało by pisać po Polsku.

Dalej, notki o polskości są koniecznością, każdy przynajmniej jedną powinien urodzić. Po jakiś czasie może drugą ? :-) A, co.

Budowanie pozytywnej alternatywy dla zgnilizny informacyjnej i narracyjnej panującej dookoła. W oparciu o Polskość. Linkowanie ważnych i dobrych tekstów. Warto by dołączyli to tego procederu jeszcze inni.

Promowanie na fejsbooku i emailami wśród znajomych co lepszych tekstów. Nikt się nie dowie, że powstał dobry tekst jeśli go nie dostanie. Masz znajomych? Tak dla refleksji zapodaj im urywek z Zenona :-).

Rozwojowi portalu też przysłużyłby się bardzo kwartalny wydruk mini gazetki. Po 3 najlepsze notki z każdego miesiąca wybrane za pomocą kolejnego plebiscytu (znaczenie, treść, język, forma, poczytność, oceny – jeśli to informatycznie możliwe). Drukowane nawet z urywkami z dyskusji. Myślicie, że to takie trudne? Jak się ma tyle tekstów co tutaj powstaje to do prostego złożenia w jeden plik wystarczy pół godziny raz na 3 miesiące dla jednej osoby. Byłaby promocja dobrych treści, zaangażowanych autorów i gwarancja rozwoju portalu przez podnoszenie poczytności.

W ramach akcji małego sabotażu można by też wymodzić malutką naklejkę z adresem strony. Wydruk stosunkowo tani.

Pilnować portalu pod kątem by był trudny do kasacji. Choćby przez kopie bezpieczeństwa i bezpieczny serwer.

Dopóki jeszcze Internetu nie wyłączyli to trzeba ciężko pracować. Czasami w historii decydowały szczegóły o tym jak potoczyły się wydarzenia. Albert Schweitzer powiedział „To co możesz zrobić to tylko maleńka kropla w oceanie potrzeb ale właśnie to nadaje znaczenia twojemu życiu”.

Sojusze i akcje.
Sojusze tylko mądre, a akcje nieliczne.
Mentalność samotnej wyspy jest poważnym błędem. Trzeba dobrze zawierać sojusze i wspierać niektóre akcje organizowane przez innych. Bo nie chodzi przecież o to by akurat ten portalowy ruch był najważniejszy w galaktyce, a o to by obronić cywilizacyjne wartości i pójść w przyszłość. Jest trochę takich podmiotów, które też sprawę tak widzą.

Proponuję sojusz z Konfederacją z Ne i Stowarzyszeniem Marsz Niepodległości.

Konfederacja to naturalny partner.
Tworzą ja ludzie idei. Szerzej nie rozpisuję bo są lepiej zorientowani. Moim zdaniem to najlepsze co urodziło się z Ne.

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.
Tu sprawa jest szeroka i ważka, ale powiem krótko. My też tam powinniśmy być. Byliśmy w większości (ja akurat nie). Nie wiadomo kiedy nastąpi przesilenie. Warto stać wtedy w jednym szyku z innymi zaangażowanymi w sprawę polskiej suwerenności i niepodległości.

Roboczo trzy propozycje (była już o nich mowa):
Chorągiew portalowa – jest w trakcie konsultacji jej projekt, ale nie on jest najważniejszy. Pytanie ile osób przyjdzie pod nią stanąć? To kwestia absolutnie decydująca. Chorążego mamy. Pozostanie zwołać się na 11.11.2012r.

Służba porządkowa – jeśli będzie mniej kandydatów niż 7-10 to nie ma sensu się w to włączać bo tylko zamieszanie się stworzy. Zrobię jak będzie ww. liczba gotowych.

Mały sztab analityczny – jeśli mielibyśmy dyskusję na miesiąc przed marszem, na 2 dni przed i parę dni po i ktoś zechciałby wnioski skonsolidować w formę niezależnej opinii to takie coś śmiało można za każdym razem przesłać organizatorom marszu. Niezobowiązująco, ale jest wykonana robota z której mogą skorzystać. Tęgich głów zaś jest tutaj masa. 
 
Tekst ten ma charakter metodycznego ustawiania celów. W piłkę grają wszyscy, a wygrywają zawsze Niemcy. Bo Niemcy mają dobre metody. 

5631 odsłon średnio 5 (7 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Analizujemy przeszłość, a idziemy w przyszłość 
Piotr Świtecki, 2012.06.22 o 18:07
Bardzo dobrze, że pojawił się powyższy tekst.
Co mnie martwi, to że jako społeczeństwo nie umiemy albo nie bardzo chcemy rozmawiać. To się na pewien czas zmieniło po wstrząsie, jakim (niezależnie od opcji politycznych) była katastrofa smoleńska. Wtedy, mam wrażenie, zagrało podejście "nie święci garnki lepią" i "nie czas żałować róż, gdy płonie las". Ale teraz znowu zapadamy w półsen.
Czuwajmy, ale też nie pozwalajmy się deprymować jeśli nie widać natychmiastowych efektów.
Pozdrawiam Polaków!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Analizujemy przeszłość, a idziemy w przyszłość 
Zenon Jaszczuk, 2012.06.22 o 19:28
Christo.
Piękny tekst na piątkę. Nie piszę obecnie bo nie mam czym ugryżć. Co kilka dni przechodzę katusze i w takim stanie przemierzam trasę dom Warszawa , Warszawa dom. A tutaj jeszcze pszczoły i ryneczek. Trochę tym wszystkim jestem wykonczony. ....... podobno już lada dzień to się skonczy. Moze wtedy przyjdzie energia i nowe chęci. Pozdrawiam wszystkich.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Analizujemy przeszłość, a idziemy w przyszłość 
Christophoros Scholastikos, 2012.06.22 o 19:46
Na piękności to mi słabo zależało akurat ;-). No ale wiem o co chodzi i dzięki. Trzeba do przodu jakoś nawet jeśli powoli. Co znaczy, ze nie ma czym ugryźć? Nie masz zębów? Nie masz co jeść czyli czego ugryźć? Czy może nie masz pomysłu jak skomentować tygodniowe wydarzenia? Bo nie wyczytałem w Twoich myślach tego.
Pozdrowienia ciepłe
ps. będziesz 21 u Imperatorskości? Miodek byś wziął?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Analizujemy przeszłość, a idziemy w przyszłość 
Zenon Jaszczuk, 2012.06.23 o 18:16
Christo.
A no nie mam zębów. Dopiero się robią. Miodek mam. Jak trzeba nie widzę problemu. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Analizujemy przeszłość, a idziemy w przyszłość 
Krzysztof J. Wojtas, 2012.06.22 o 22:34
Cenny tekst; spojrzenie z boku.
Ważne spostrzeżenia.
Tylko - zawsze patrzę na siebie; co mogę więcej zrobić? I czymogłem więcej?

Nie wiem. To jest tak, że co i rusz ktoś proponuje jakieś działanie. A ja patrzę na to z dystansem - bo wydaje mi się,, że moją rolą jest patrzenie bardziej ogólne.
No i jeszcze nie zawsze są siły. Czasami mam chwile załamanie; może idę w złym kierunku? Na czyjąś szkodę.?

To trudna rola. Brać odpowiedzialność i podejmować decyzje.

Jeśli zaś kształtujemy przyszłe elity - to warto i o tym czasem pomyśleć. Że tego trzeba się nauczyć. Nie krytykować, a decydować.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Analizujemy przeszłość, a idziemy w przyszłość 
Christophoros Scholastikos, 2012.06.22 o 23:47
Na marginesie dobrych metod. Niemcy wygrali 4:2. Na moich oczach. Liczyłem na Greków ;-).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Analizujemy przeszłość, a idziemy w przyszłość 
Malawanda, 2012.06.25 o 20:47
Christo, niedobry obrazek, bo sugeruje usprawiedliwienia niektórych. Tak. Bóg, że komuś wódkę daje?! No proszę Cię, Kolego, Bracie Młody, wszak zbrodnią, czekaj, sugestia jest,mon Dieu, Twoja taka!!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Analizujemy przeszłość, a idziemy w przyszłość 
Christophoros Scholastikos, 2012.06.25 o 21:05
"Wino stworzone ku rozweseleniu serc".
Wnioskując ze słabszego na mocniejsze - wódkę też.
Jak zwykle to ludzie spaprali droga Malawando, nie Bóg.
Kłaniam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
[...]   
A.B.C., 2012.10.13 o 18:57
[komentarz usunięty na żądanie Autora/Autorki]
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Analizujemy przeszłość, a idziemy w przyszłość 
Christophoros Scholastikos, 2012.06.27 o 09:40
Jestem młodszy i tak mocno mi to słowo nie zbrzydło. Wydaje mi się nawet lepsze od unii, paktu czy przymierza bo dla mnie sojusz jest zawarty ale może być to tylko sojusz czasowy, taktyczny itp. Pakt, unia, przymierze to już rzucanie się w objęcia na stałe. Sojusznicza współpraca do unii może doprowadzić czy przymierza. No chyba, że ja coś w słów znaczeniu mieszam.

Tak czy inaczej wszyscy wiemy o co chodzi :-).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Tytul: Czym dla CIEBIE jest Polskosc 
MatiRani, 2014.08.23 o 01:13
Miedzy nami, Polakami, co to jest ta wredna poufalosc???!!!
Dla Ciebie??? A szlag by autora tych slów trafil.
A co, my swinie razem pasali, czy co???!!!

Powazniej, to po polsku powinno sie pisac cos w rodzaju:
Czym dla Pana czy Pani...
Czym dla nas...
Czym dla Was jest...

Ale, na milosc Boska, nie przez "ty"... co za poufalosc! Co za arogancja!

I tu, Szanowni, widzicie róznice miedzy mysleniem lemingowatym a niezaleznym. Kazdy szczegól mozemy poddac pod watpliwosc, kazda "prawde" zakwestionowac. Kazdego oszusta rozpoznac, kazdego zdrajce napietnowac.

Jesli Polakom w Polsce zyje sie zle, to funta klaków warte sa rzady z ich demokratura. Funta klaków wazne statystyki czy obiecanki. Wazne jest to co jest a nie to co mialo by byc wedlug namaszczonych i oswieconych.
Pozdrówka
Mati
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Tytul: Czym dla CIEBIE jest Polskosc 
Christophoros Scholastikos, 2014.08.26 o 23:47
Notka była pisana w czasie gdy społeczność portalowa była prawie w całości sobie znana z imienia.

Skończyły Ci się notki Muftiego do opluwania, że takich starych moich się czepiasz?

(Jakiż ten tekst naiwny, stwierdzam po latach..)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ¡¡¡Tytul: Czym dla CIEBIE jest Polskosc!!! 
MatiRani, 2014.08.27 o 04:03
Czepiam sie, jak widac w tytule, TYTULU tego blogu.
Nie Ciebie.
Sorki za malentendu ;-)

Rozumiem, ze wsród znajomych mozna sie tykac, ale piszac do szerszej publiczosci w naszej, polskiej, kulturze zachowujemy formy grzecznosciowe Pan, Pani, Pañstwo alb chociac jakis pluralis majestaticus.

Innej kultury osobniki chodza nieogolone, rozchelstane i pijane publicznie, oszukuja, kradna i szmalcuja ... jelity, nie elity.
;-)
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ¡¡¡Tytul: Czym dla CIEBIE jest Polskosc!!! 
Christophoros Scholastikos, 2014.08.27 o 10:48
Generalnie trzeba przyznać Panu rację, że ta forma polska, a nie amerykańska powinna być wzorcem.
Tylko obawiam się, że i ja mam udział w tytułowym pytaniu. Może warto to porozważać, zamiast "atakować, niszczyć, dzielić, skłócać" ;).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ¡¡¡Tytul: Czym dla CIEBIE jest Polskosc!!! 
MatiRani, 2014.08.27 o 16:48
Z "ludzmi dobrej woli, których jest wiecej" ZAWSZE warto!
Ale jedynym sposobem na powstrzymanie niszczacego marszu antypolskosci i filosemityzmu jest otwarte nazywanie rzeczy po imieniu.
pozdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ¡¡¡Tytul: Czym dla CIEBIE jest Polskosc!!! 
Christophoros Scholastikos, 2014.08.27 o 20:00
Ja to postrzegam inaczej. Poznaję po owocach, nie zaś po potyczkach słownych.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ¡¡¡Tytul: Czym dla CIEBIE jest Polskosc!!! 
MatiRani, 2014.08.28 o 23:18
Owoc moze byc z plesnia albo robakiem w srodku.
Albo z toksynami rodem z Monsanto.
;-)
pozdr
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ¡¡¡Tytul: Czym dla CIEBIE jest Polskosc!!! 
Christophoros Scholastikos, 2014.08.29 o 09:12
Każdy robal w końcu z jabłka wyjdzie i to też świadczy o owocu ;).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: ¡¡¡Tytul: Czym dla CIEBIE jest Polskosc!!! 
MatiRani, 2014.09.01 o 22:08
Ok, zgoda. Owoc smaczny i zdrowy i dlatego pozadany przez pasozydy.
;-)
Trzeba drzewo chronic przed nimi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
podobna tematyka
Christophoros Scholastikos
Cywilizacja Polska - Droga do Imperium (Informacje redakcyjne)
Piotr Świtecki
Świat w kropli wody, czyli wybieg dla pawianów (Inne)
Piotr Świtecki
Cywilizacja Polska - prelekcja (Informacje redakcyjne)
Piotr Świtecki
Cywilizacja Polska - prelekcja Krzysztofa J. Wojtasa (Cywilizacja Polska - dyskusje)
Piotr Świtecki
Cywilizacja Polska. Nadzieja (Cywilizacja Polska - dyskusje)
Piotr Świtecki
Nowy Ekran vs. nasz kącik (Informacje redakcyjne)
Piotr Świtecki
Polacy.eu.org i John Stuart Mill (Idee)
Linki, cytaty, nowiny:
Cywilizacja Polska - serwis internetowy
Królestwo Polskie i Rzeczpospolita
Kościół i Państwo
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑