słowa kluczowe: Polska, autostrady, oszuści, politycy, polityka, przedsiębiorca, przedsiębiorcy, tragedia, zdrajcy.
Linki, cytaty, nowiny2012.05.20 16:53 17:13

Tu się urodziłem, tu chcę żyć

(poleca )
 
– Ja się nie boję, bo ja nie mam nic do stracenia! Zrozpaczony przedsiębiorca z Płońska bohaterem You Tube. Zobacz
 
W programie Jana Pospieszalskiego "Bliżej" poświęconemu budowie autostrad, kamera tego programu (jedyna, która tam wtedy była) pokazała symboliczny koniec posiedzenie sejmowej komisji infrastruktury z 10 maja 2012 r. Po kilkugodzinnej jałowej dyskusji, doprowadzony do ostateczności Dariusz Smukowski - jeden z oszukanych przedsiębiorców - nie wytrzymał i wykrzyczał wprost w poselskie i rządowe twarze swój gniew. Posłowie PO i rządzący byli jednak obojętni. Po tym wystąpieniu - czego nie ma już na filmie - Smukowski siedział samotnie w Sejmie na korytarzu i z bezsilności płakał. Film obejrzało ponad 520 tys. intetrnautów. Czy obejrzał go też premier?

– Zostałem z długami, jestem 150 tys. ludziom winien, nie mam nawet domu! – tak po sejmowej komisji infrastruktury krzyczał zrozpaczony przedsiębiorca. Dariusz Smukowski z firmy Terpol z Płońska jest jednym z podwykonawców, którzy pracowali dla spółki DSS na budowie autostrady A2. Firma ogłosiła upadłość, a podwykonawcy zostali z niczym. Podczas posiedzenia komisji podwykonawca mówił, że GDDKiA przysłała do niego pismo zawiadamiające o tym, że jego firma nie jest objęta zabezpieczeniem oraz, że na własną rękę może złożyć zażalenie do DSS. – Skąd ja mam wziąć pieniądze? Skąd ja mam wziąć tyle na zapłacenie, na sprawę, na adwokata, jak ja nie mam w tej chwili na chleb? – pytał z wyrzutem właściciel firmy Terpol.

Podwykonawca mówił, że pierwsza niezapłacona faktura była przez niego wystawiona jeszcze 22 listopada. – Ja już zapłaciłem podatki, VAT zapłaciłem z tych 360 tys. zł, których nie otrzymałem – informuje. Po posiedzeniu komisji infrastruktury do Internetu trafiło nagranie z dramatycznym apelem podwykonawcy, któremu grozi bankructwo. – Sprzedałem całą firmę swoją i zostałem bez niczego – krzyczy w nim Smukowski. – Ja wykonałem usługi transportowe, wszystko się zgadza, dokumenty mam, faktury, przewozy. I nie mam pieniędzy! – żalił się przedsiębiorca do słuchających go posłów.

– Ja się nie boję, bo ja nie mam nic do stracenia! Jestem goły i wesoły! Co ja mam powiedzieć w domu żonie i dzieciom?! Mam za granicę wyjechać?! Tu się urodziłem, tu chcę pracować i tu chcę żyć! – krzyczy.

– Od 2 mln zł, których DSS mi nie wypłaca od pół roku, do 18 maja mam zapłacić kilkaset tysięcy złotych w urzędzie skarbowym. Już jestem wezwany w charakterze sprawcy wykroczenia skarbowego. Z czego ja mam te 800 tys. zł oddać? Nie mam tych pieniędzy. W grudniu ubiegłego roku miałem w pracy 200 ludzi, dzisiaj zostało mi 20 i podejrzewam, że za miesiąc nie zostanie mi już nikt. A ja mogę trafić do więzienia jako przestępca karno-skarbowy – wyjaśnia przedsiębiorca. 
 
 
Źródło: +www.fronda.pl
Fotografia z serwisu prasowego www.premier.gov.pl 

3686 odsłon średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować    blog autora
Re: Tu się urodziłem, tu chcę żyć 
Malawanda, 2012.05.20 o 20:19
To dramat wielu przedsiębiorców, nagminnie oszukiwanych przez inwestorów. Wszystko zaczyna się od zaplanowanych z góry zaniechań płatności, po drodze ustawione przetargi.
W konsekwencji kolejne bankructwa - wykonawców, podwykonawców, niezapłaceni robotnicy. Wymiękam :(
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
linki, cytaty, nowiny
najwyżej  oceniane
zeszyty tematyczne
najbardziej kontrowersyjne artykuły
najnowsze komentarze

© Polacy.eu.org 2010-2024   Subskrypcje:    Atom   RSS  ↑ do góry ↑